Skocz do zawartości

Iz 49 - Instalacja 12V


Mutomb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wreszcie po gruntownym "porzadku" w moim garazu moge zajac sie w koncu remontem generalnym swojego staruszka. Jak to zwykle bywa najwiekszym problemem jest instalacja elektryczna. Moj regulator nie nadaje sie do niczego. Przy okazji jako ze i tak musze sie tym zajac, chcialbym przejsc na 12V. Oczywiscie cos wiekszej mocy (lepsze swiatla, ladowanie). Najlepiej byloby wykorzystac cos gotowego. Pytanie od czego? Interesuje mnie tylko cos co moglbym wpakowac w miejsce oryginalnej pradnicy. Na pewno wielu z was mialo stycznosc z tym tematem i jakies doswiadczenia. Pozdrawiam i dziekuje za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do Iżowców już masz, więc tylko tytułem uzupełnienia dodam, że należy się zainteresować alternatorem ze współczesnego Iża Planety 5 i różnymi innymi wynalazkami z MZ, bo jak wiadomo MZ-ty i Iż-e mają wspólnego przodka DKW NZ 350. Jedyny problem to czasami prądnice z MZ są za wysokie i nie mieszczą się pod Iżową kapą.

 

Z drugiej strony patrząc, to widzę, że masz czym jeździć "normalnie" więc Iżowi mógłbyś oszczędzić tych 12V. W Jeżu instalacja jest tak mało skomplikowana że można spokojnie odbudować ją mając minimalna wiedzę o prądach. Jedyne co mógłbyś ewentualnie zrobić to proponuję zmianę regulatora na elektorniczny i wtedy znikną ewentualne problemy z prądami.

 

Kurczak

---------------

Iż Planeta'63

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odpowiednim stanie technicznym i własciwej regulacji oryginalnego regulatora też można bezproblemowo eksploatować IŻA 49.

 

W czasach kiedy miałem taki sprzęt po regulacji regulatora jeżdząc na codzień (to był mój jedyny motocykl) i non-stop na swiatłach nie było konieczności jakiegokolwiek doładowywania akumulatora przez cały sezon!!

 

Jedyne zastrzeżenie to to że wszystkie żarówki miały moc taką jaka przewidywała instrukcja obsługi.

 

Odstępstwem było tylko światło stopu którego w oryginale nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ahoi

jak uporasz się z elektryką to może przyda ci się parę części pozostałych po mojej 49-tce

np elegancka podstawka boczna oryginał, albo części gaźnika, albo dźwignia hamulca tylnego, albo sprężynki jakieś, niestety nic z elektryki.

tel 509-465-295 warszawa

pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...