Skocz do zawartości

Zdzieranie Lakieru z felgi


roddick
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pomóżcie...

Mam felge aluminiową niestety treoche odchodzi z niej lakier. Chciałbym ją na nowo pomalować ale potrzebuje najpierw zlikwidować stary lakier. W jaki sposób to najlepiej zrobić sa do tego jakieś dobre środki ??

 

Z góry dzieki za pomoc. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pomóżcie...

Mam felge aluminiową niestety treoche odchodzi z niej lakier. Chciałbym ją na nowo pomalować ale potrzebuje najpierw zlikwidować stary lakier. W jaki sposób to najlepiej zrobić sa do tego jakieś dobre środki ??

 

Z góry dzieki za pomoc. Pzdr

jesli słabo trzyma sie ten lakier na tej feldze to spróboj jakims płynem tak jak koledzy ci pisali a jak dobrze sie trzyma to sprobój lekko zeskrzybać a nastepnie zamatowić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było juz wałkowane na foroom. środek do usoowania starych powłok lakierniczych , dostaniesz w kazdym sklepie z lakierami. nakłądasz, przykrywasz folia potem normalnie zeskroboojesz, jak coś zostaje to powtarzasz czynnośc. nastepnym razem uzyj funkcji SZUKAJ.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jedyny skuteczny sposób to piaskowanie. Chemia nie daje rady. Mogą być wżery a na pewno dziwne zacieki.

 

jak juz napisalem kolega ANDY jedyny skuteczny sposob to piaskowanie...podejrzewam ze felga jest malowana proszkowo a tego neistety zaden zmywacz nie ruszy! pozatym to felga aluminiowa i zeby ja trwale pomalowac to musisz ja najpierw DOBRZE oczyscic z produktow korozji(biale naloty) i tu rowniez najlepsza metoda jest piaskowanie ;-) wiec piaskuj synu piaskuj :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób sobie lepiej dodatkowej roboty. Chcesz pomalować potem gołe aluminum? Możesz dać do piaskowania albo coś w tym stylu o mniejszej sile usówania wrzerów. Jeżeli masz o tym pojęcie to zjedź papierem felgę i nałóż szpachel natryskowy, po szlifce tego felga będzie gładka jak talala. A dalej to już według własnego uznania albo sztuki malowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jak malowałem fele w cbr to po prostu kupiłem taka gąbkę obłożona z obu stron papierkiem ściernym i jechałem z koksem :biggrin: Co prawda żeby ładnie przygotować felgę (odpowiednio zmatowić) trzeba było poświęcić troszkę czasu no ale za to baza bardzo ładnie chwyciła i po polakierowaniu efekt malowania był bardzo dobry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...