Skocz do zawartości

opcja KUP TERAZ na Allegro


viperPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o pomoc osoby obeznane w temacie.

 

 

 

Dokonałem zakupu pewnego towaru uzywając opcji Kup Teraz. Po przeczytaniu tytułu aukcji oraz zobaczeniu zdjęcia uzyłem bez wahania opcji Kup Teraz. Cena kup teraz bardzo atrakcyjna. Po kupieniu przedmiotu doczytałem w wolnech chwili dalszy opis towaru gdzie na samym dole sprzedający napisał cenę znacząco różniącą się od tej przy opcji Kup Teraz (oczywiście w opisie była wyższa).

 

 

 

Czy sprzedający jest zobowiązany sprzedać mi przedmiot za cene która widniała przy opcji kup teraz ?

 

 

 

Na jaki paragraf moge sie powołać podczas dochodzenia swoich praw :D ?

 

 

 

Ps. Szukałem w pomocy Allegro stosownego zapisu, aczkolwiek nie znalazłem.

 

 

 

Pozdrawiam i bardzo prosze o szybką odpowiedź :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, płacisz taką cene za jaką kupiłeś, ale tylko idiota sprzeda ci ją po tej cenie. Zazwyczaj cena w kup teraz jest tylko po to niska zeby nie placic duzych rachunkow. Po tym jak wylicytowales i bedziesz sie domagal sprzedazy po tej cenie, kontakt ze sprzedajacym prawdopodobnie sie urwie. Nie masz na co liczyc. Mi raz udalo sie kolpak do Golfa 3 kupic za 1zł ale chłop byl honorowy.

 

Pozdro

Przem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z regulaminem allegro ma obowiązek sprzedać - sprzedający sprzedaje po cenie wystawionej, kupujący po takiej kupuje. to jest umowa

jeśli jest to coś wartego zabawy, to poleconym "wezwanie do wydania przedmiotu umowy" a potem sąd. z prawnego punktu widzenia sprawa jest jednoznaczna. w niemcowie słynny był przypadek zakupu kamienicy w centrum za 1euro - facet za tyle zalicytował, aukcja się skończyła, nikt więcej się nie zgłosił. oczywiście dalej musiał załatwiać przez sąd... ale dostał, co kupił i za takąż cenę

z ciekawości zapytam co to za aukcja?

jsz

ps. poonani: idiota to wystawia na tej zasadzie. bo teraz ma prawny obowiązek sprzedać po wylicytowanej cenie

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawo¶ci zapytam co to za aukcja?

 

 

Tytuł Aukcji: Szlifierka magnesowa

Cena Kup Teraz: 1 zł

Na dole aukcji czarnym drukiem, zlewającym sie z resztą opisu napisał Cena 27 tyś (może rubli, a może jenów)

 

A wyglądało to z mojej strony tak:

Wpisuję sobie w wyszukiwarke allegro: szlifierka magnesowa

wyświetla mi się na wysokiej pozycji ta aukcja za 1 zł

oglądanie strony z aukcją trwało moze 1-2s po czym odrazu dalem KUP TERAZ - aby nikt mnie nie wyprzedził :D

 

No i w ten sposób kupiłem 27 tyś za 1 zł - ale co dalej :flesje: ?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez viperPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Domagaj się wydania towaru, zrób przelew na złotówkę. Oczywiście towaru nie dostaniesz.

Następnie zgłaszasz fakt do allegro, blokują konto sprzedającego.

I to zasadniczo tyle, co będziesz tego miał.

Nie słyszałem, aby kupno na allegro było w myśl przepisów jednoznacznie z zawarciem umowy cywilno-prawnej.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł Aukcji: Szlifierka magnesowa

Cena Kup Teraz: 27 tyś zł + VAT

Na dole aukcji czarnym drukiem, zlewającym sie z resztą opisu napisał Cena 27 tyś (może rubli, a może jenów)

 

A wyglądało to z mojej strony tak:

Wpisuję sobie w wyszukiwarke allegro: szlifierka magnesowa

wyświetla mi się na wysokiej pozycji ta aukcja za 1 zł

oglądanie strony z aukcją trwało moze 1-2s po czym odrazu dalem KUP TERAZ - aby nikt mnie nie wyprzedził :D

 

No i w ten sposób kupiłem 27 tyś za 1 zł - ale co dalej :flesje: ?

 

Pozdrawiam.

 

A masz moze link do tej aukcji?? Bo tez mnie to interesuje z paru powodow :smile:. Pozdr

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no ludzie tu jest polska nikt ci nic nie da za darmo. Fajnie jakby sie udało ,ale raczej nie ma szans.

Nurtuje mnie jeszcze jedno , czemu sie nie zastanowiles ze to "troche" tanio. Rozumiem za 2 tysiace - bo ktos sie nie zna i ukradł to komus, ale 1 zł?? Za tyle to w sklepie po 4 zł tego nie kupisz.

 

powodzenia

 

ps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila, chwila, ale co innego aktualnie wylicytowna cena, a co innego opcja kup teraz. Jeśli przy opcji kup teraz była kwota 27 tys i Ty nie licytowałeś własna kwotą, tylko dałeś opcję Kup Teraz, to jednocześnie zakońcyłeś aukcje decydując się na zakup towaru za kwotę, która satysfakcjonuje sprzedającego a w tym wypadku jest to 27 tys zł +Vat. Nie rozumiem na jakiej podtsawie twierdzisz, że kupiłeś towar za 1 zł?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila, chwila, ale co innego aktualnie wylicytowna cena, a co innego opcja kup teraz. Jeśli przy opcji kup teraz była kwota 27 tys i Ty nie licytowałeś własna kwotą, tylko dałeś opcję Kup Teraz, to jednocześnie zakońcyłeś aukcje decydując się na zakup towaru za kwotę, która satysfakcjonuje sprzedającego a w tym wypadku jest to 27 tys zł +Vat. Nie rozumiem na jakiej podtsawie twierdzisz, że kupiłeś towar za 1 zł?????

 

A co czytac nie umiesz?? Napisal ze przy opcji kup teraz byla cena 1 zl, a w opisie na samym dole koles napisal ze 27 tys plus VAT. Wiec niewiem o co Ci chodzi

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł Aukcji: Szlifierka magnesowa

Cena Kup Teraz: 27 tyś zł + VAT

Na dole aukcji czarnym drukiem, zlewającym sie z resztą opisu napisał Cena 27 tyś (może rubli, a może jenów)

 

A wyglądało to z mojej strony tak:

Wpisuję sobie w wyszukiwarke allegro: szlifierka magnesowa

wyświetla mi się na wysokiej pozycji ta aukcja za 1 zł

oglądanie strony z aukcją trwało moze 1-2s po czym odrazu dalem KUP TERAZ - aby nikt mnie nie wyprzedził :D

 

No i w ten sposób kupiłem 27 tyś za 1 zł - ale co dalej :flesje: ?

 

Pozdrawiam.

 

 

No właśnie, naucz się czytać zanimk zaczniesz zwracać uwagę, bo dla mnie cena kup teraz wyglada inaczej... chyba, że kolega Viper się pomylił.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł Aukcji: Szlifierka magnesowa

Cena Kup Teraz: 27 tyś zł + VAT

 

 

 

Albo kolega źle napisal, albo cena KT była 27tys. , a cena licytacji na poziomie 1 zł. Ale wątpie, żeby gośc wstawił 1 zł w KT, bo po co w takim wypadku dodawac te funkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem za 2 tysiace - bo ktos sie nie zna i ukradł to komus, ale 1 zł?? Za tyle to w sklepie po 4 zł tego nie kupisz.

A to ja wiem :D Tak samo jak to wiedziała osoba kupujaca kamienicę w DE za 1 Euro :flesje: - o której wspomniał Jeszua.

 

A Dokładnie to było tak:

 

Opcja kup teraz - 1 zł

 

Cena napisana czarnym drukiem jak reszta tekstu - 27 tyś (nie wspomniał o VAt)

 

Cena która mi przedstawił w emailu po zakończonej aukcji - 27 tyś + VAT

 

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...