Skocz do zawartości

125 ccm na początek ???


_Snake_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wez jeszcze pod uwage to ze na zwyklym ogarku, simsonku itp skret kierownica jest o wiele wiele wiekszy niz w np nsr 125, zeby jezdzic poprawie na nsr musisz chodz troche umeic sie skladac, bo mozesz wyjechac czasem na ostrym zakrecie komus na przeciwny pas lub poprostu bedziesz pokonoywal zakrety przy 30 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Panie specjalisto DZidzi NSR Mialy ruzne silniki.w starszych jest taka jak w mtx 125.w tych do 98-99 jezeli sie nie myle jest silnik rotax 122.na 80% a one seryjnie mają 30 KM:)nie wiem jak jest w tych najnowszych NSr z roku 2000 i dalej ale chyba rowniez rotax 123 ktory ma 32km.Wiec prosze cie precyzuj swoje odpowiedzi Specjalisto :biggrin: PS BAri moze i zczynaja od gsx ale maja przynajmniej po 18 lat.Nikt kto ma 15-16 nie kupi napierdalacza na sam poczatek bo niedojedzie nawet nim do sklepu po mleko....PO tą są takie pojemnosci aby zaczynac od malych uczyyc sie uczyc oswajac i zyć a nie wylądować od razu w grobie;]

Edytowane przez DiboS60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastikami interesuje sie już od 8 lat zedne inne motory mnie tak nie kręcą . Z moimi umiejętnościami nie jest najlepiej jezdziłem na motorowerach ale tylko jako pasażer . Może sie to wydaje śmieszne ale prosze mnie tylko nie wyśmiewać :) No to widze ze 125 nie jest najlepszym pomysłem dlatego jak mówicie zaczne pewnie od 50 max 80 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie jest, w szlifierkach moment odejścia masz w zakresie jakiś tam obrotów w aprili było od 6-7tys do 11-12 trzeba mieć wyczucie w łapie tym bardziej że 125 ma troche mocy, ja nadal proponuje Ci 125ccm w chopperku, są dobre w jeździe wygodne kultura pracy silnika fakt jest inna "ciągną" od niskich obrotów i pewniew 4t

 

ps. DziDzi, Ty nie bądź taki mądry bo Cie rzepy w butach wyprzedzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zalezy od twojej rozwagi i umiejetności

Ktos tu porównywał NSR do malucha

PO pierwsze maluch nie ma 28km tylko 23Km i to jest zupełnie inny rodzaj silnika tam liczy sie moment obrotowy a NSR obroty i jesli byście chcieli wsadzić silnik od NSR do 600kg w maluszku to zeby ruszyć mim trzeba go wkręcic do ok6-10tys obr

więc nie przytaczajcie takich głupich porównań

Jeśli chodzi o sprawe początkujacego na 125 to ja nie mam nic przeciwko jesli juz dojzałes do tego czujesz respekt do swojego zycia i mocy maszyny to wsiadaj smiało a jeśli nie odradzam ci nawet simsona bo i tym mozna sie zabic

pozdr

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko ze jak bys zmeinail w tym maluszku te biegi co 10-11 tys(Rotax kreci troszke wiecej)mial bys napewno lepsze odejscie do 100kmna godzine niz standardowy Bąk ze wzgledu na duze obroty i 6 stponiowa skrzynie biegow:)jak bys sie psotaral to bys urwal tylni most :)

 

:biggrin: Tyle tylko ze jak bys zmeinail w tym maluszku te biegi co 10-11 tys(Rotax kreci troszke wiecej)mial bys napewno lepsze odejscie do 100kmna godzine niz standardowy Bąk ze wzgledu na duze obroty i 6 stponiowa skrzynie biegow:)jak bys sie psotaral to bys urwal tylni most :biggrin: a przynajmniej poszly By ZAbieraki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:biggrin: Panie specjalisto DZidzi NSR Mialy ruzne silniki.w starszych jest taka jak w mtx 125.w tych do 98-99 jezeli sie nie myle jest silnik rotax 122.na 80% a one seryjnie mają 30 KM:)nie wiem jak jest w tych najnowszych NSr z roku 2000 i dalej ale chyba rowniez rotax 123 ktory ma 32km.Wiec prosze cie precyzuj swoje odpowiedzi Specjalisto :biggrin: PS BAri moze i zczynaja od gsx ale maja przynajmniej po 18 lat.Nikt kto ma 15-16 nie kupi napierdalacza na sam poczatek bo niedojedzie nawet nim do sklepu po mleko....PO tą są takie pojemnosci aby zaczynac od malych uczyyc sie uczyc oswajac i zyć a nie wylądować od razu w grobie;]

 

 

Oj Dibo dałeś dupy :biggrin:

 

Pokaż mi nsrkę z rotaxem :)

 

Czytając twoje posty wiem, ze ty jesteś prawdziwym "specjalistą" (zaznaczam, że przez cudzysłów :) )

Edytowane przez H4zell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaczynalem od hondy ns-1, teraz przesiadlem sie na aprilie 125 i roznica jest kolosalna.

 

Nietaki diabel.Jak na pierwszy moto 36 konna nsr 125 to bardzo duzu.TE Moto naprwde robią szal pi*dy i to nie jest od taka sobie piersziawka czy wsk3,czy mz 150 czy 250.Wiele ludzi myslac ze jedzilo na jednym z tych sprzetow robi sobie jaja z japonskich czy wloskich 125cmm ktore tak naprawde maja duzo wiekszy potencjal niz taka etz 250.Moim zdaniem to za duzo.NSr50 po odblokowaniu czy cagiva prima ich predkosci dochodzą do 120km\h.Ja Odradzam.Jako przecietny polak najpierw jezdzilem na motorynnce,komarku,jawce,ogarku,simsonie,(miedzy czasie jezdzilem na wielu innych moto podobnej klasy o troche iwekszej pojemnosci) i przesiadka na 80cmm byla na pcozatku dosyc duzym szokiem.chodz prawda jest ze szbyko mocy brakuje.

 

SERYJNA NSR NIE MA 36KM. CZYTALEM, ZE OK 29KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja rada jest taka, żebyś nie musiał co chwile zmieniać moto tak jak niektórzy Ci radzą.

Mam na myśli nie kupowanie najpierw 50 potem 80, 125, 175, 250, 350, 450 itd itp.

Kup od razu przynajmniej 500, oszczędzisz czas i pieniądze. nie bardzo wyobrażam sobie poruszanie się po współczesnych drogach wśród coraz szybszych puszek na małej pojemnośći.

to tylko taka sugestia.

pozdr.

davgor

 

 

Zgadzam sie z kolega!!!!!125 wyrzucisz w kubel po 1 wyjezdzie na miasto jak zobaczysz jakie predkosci osiagaja inni(oczywiscie bez przesady).......na pocztek 500 jest ok np GS500, GPZ500,CB500 dobra jest tez XJ600 albo Bandit 600 choc jest ciezkawy tak jak GPZ-ta!!!Przymierz sie do ktoregos ,przejedz i sam ocenisz ale nie 125ccm :icon_mrgreen: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POwiedzialem ze glowy sobie uciac nie dam i nie jestem pewny na 100% pozatym nigdy nie mowilem ze jestem specjalisą ucze sie tak samo jak i ty i wszyscy mlodsi forumowicze :icon_mrgreen: A to kalurat gdzies mi sie o uszy obilo na tym forum.Plastykami sie nie interesuje wogolewiec wybacz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...