Skocz do zawartości

Prawko na moto i na samochód


kermit88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapisałem się dzisiaj na kategorię "B"... ale myślę również nad "A". W związku z tym, że urodziny mam w grudniu dowiedziałem się, że teorie na moto mogę zdać razem z teorią na samochód, a jazdę zacznę robić na wiosnę i potem przystąpić do egzaminu praktycznego ( oczywiście chodzi mi o jazdę i egzamin na moto). W ośrodku szkoleniowym gdzie zapisałem się na kategorię "B" mają tylko MZ 150, no a na egzaminie mają jakąś yamahe 250 i jakąś MZ. W związku z tym nie wiem czy robić tam też "A" bo wiadomo MZ to nie yamaha zwłaszcza, że ja mało miałem do czynienia z motocyklem z biegami bo jeżdżę na skuterku . Czy nie lepiej najpierw zrobić prawko na samochód a dopiero potem na wiosnę lub już na wakacjach zacząć robić kategorię "A" w całkiem innym ośrodku? Tylko że w tym wypadku będę musiał zdawać jeszcze raz egzamin pisemny. W ogóle to nie wiem czy dobrze zrobiłem zapisując się tam.... no ale w miarę dobrze przygotowują na kategorię "B"... przynajmniej tak mi się wydaje. Strasznie namotałem ale może ktoś zrozumie o co mi chodzi i coś mi poradzi, no i przepraszam, że was zanudzam moimi problemami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kermit88 wydaje mi się, że egzamin pisemny z teorii jest ogólnikowo ważny pół roku we wszystkich szkołach, więc możesz zrobić B, a na A zapisać się do innej szkoły w której mają taki motocykl jak na egzaminie. Najlepiej zapytaj w tej szkole, Tomka na PW, albo poczekaj czy nikt mnie z błotem nie zmiesza :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam niewiem czy jest wazny czy nie

 

Ale kermit88 pomysl o tym ze jesli teraz zaplacisz za kat."B" to potem chcąc zdawac na "a" musisz placic na nowo 900zl.

 

Jesli zrobilbys od razu masz taniej ale twoja sprawa i zycze powodzenia.

 

Ja wlasnie z kuli tego ze idzie zima wstrzymalem sie od robienia prawka

Zrobie na wiosne obie kategorie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doladze sie do tematu i spytm o to czy jak ma A1 to potem musze zdac tylko egzamin na A i po sprawie?

pozdr.

nie zabardzo rozumie pytania co chcesz uzyskać jeżeli kat.A to musisz mieć cały kurs + egzanim

 

kermit88 wydaje mi się, że egzamin pisemny z teorii jest ogólnikowo ważny pół roku we wszystkich szkołach, więc możesz zrobić B, a na A zapisać się do innej szkoły w której mają taki motocykl jak na egzaminie. Najlepiej zapytaj w tej szkole, Tomka na PW, albo poczekaj czy nikt mnie z błotem nie zmiesza :]

tak jest ważny pół roku ale jak on ma go zdać jak nie będzie miał zaświadczenia o skończeniu kursu na kat. A. A może lepjej teraz się zapisać na kurs w innej szkole na motocykl ?? (niewiem czy to dobry pomysł) Najlepjej już w jednej szkole ale w twojm przypadku to nie mam pojęcja.

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrozumiałem to w ten sposób, że kolega nie chce drugi raz bulić za teorie. Jeżeli zrobi teorie i praktyke na B w jednym ośrodku, a w ciągu pół roku weźmie jazdy na A w innym ośrodku, w którym ma takie moto jak na egzaminie , to chyba teorii zdawać nie musi i tak samo oszczędza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jak by zdawał w tym samym ośrodku do pół roku kat.A to tak jakby odnowa podchodził do kursu i pokrywa całe koszta wykłady ,jazdy i egzamin :P

:) jak zapiszesz się odrazu na A i B to zaoszczędzisz :clap: rabacik :clap:

:( rób AiB :clap:

Edytowane przez drobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób od razu obie kategorie, bo potem może Ci się odechcieć. Paru kumpli z klasy w LO robiło kurs na kat. AB, zdali na B i już im się nie chciało poprawiać A.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem się dzisiaj do innego ośrodka szkolenia kierowców no i tam kurs na "A" kosztuje 600zł no i mają yamahe YBR 125 Diverson. Więc chyba tam zrobię kurs ale wstrzymam się narazie do wakacji. Na wiosnę to nie bardzo, bo muszę się mocno uczyć żeby móc zrobić sobie wcześniejsze wakacje. Chcę jechać za granice do pracy żeby zarobić na moto :) Dziękuje wszystkim za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli posiadam prawo jazdy kat. A1 to musze na nowo robic jazdy na A czy wysrczy ze zrobie egzamin na A i po spawie?

pozdr.

 

 

10 godzin jazd i wio na egzamin :biggrin: :) Do tego 500 zł taniej (przynajmniej u mnie) :biggrin:

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...