Skocz do zawartości

wszystko na temat kawasaki kmx


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

dzien dobry ja chciałem sie zapytac jaki silnik pasował by do mojego kmx?tak myslalez ze od yamahy tylko nie jestem na 100%pewien pomóżcie



dzien dobry ja chciałem sie zapytac jaki silni pasował by do mojego kmx 125 ?mysle ze yamaha 125 dt ale nie jestem pewnien na 100% prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dokładnie tak.

A co do wcześniejszej dyskusji o oponie 4.60 do KMX-a, mam taką założoną od czasu jak kupiłem i jakoś żadnego muła nie czuję, więc bzdury kompletne kolego Shinigami... Oczywiście opona wchodzi bez problemu w wahacz, nawet jest troszkę miejsca, dorzucam fotki:

apsv.th.jpg

a1dx.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.

A co do wcześniejszej dyskusji o oponie 4.60 do KMX-a, mam taką założoną od czasu jak kupiłem i jakoś żadnego muła nie czuję, więc bzdury kompletne kolego Shinigami...

 

Klucz. Skoro masz taką od początku to jakie możesz mieć porównanie. Jasne można sobie śmigać na czymś takim i jeśli ktoś zaczyna temat motocykli albo przesiadł się z czegoś o mocy pralko-suszarki to nawet maszyna z martwym łańcuchem napędowym będzie nadal sprawia wrażenie mocnej.

Ciężkie koło wymaga więcej momentu obrotowego do rozpędzenia, fizyki nie oszukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, nie zaprzeczam, że większy rozmiar opony wymaga większego momentu obrotowego do rozpędzenia i owszem, jeżeli nastąpiłaby zmiana z opony 4.10 z delikatnym bieżnikiem enduro, na 4.60 typowo crossową, to zmiany będą zdecydowanie odczuwane, jednak obstawiałem opcję bez zmiany na jakiś agresywny bieżnik, nie sprecyzowałem się do końca. Zresztą ten motorek ma 24KM, nie jest to jakaś suszarka więc myślę, że przy sprawnym i dobrze zestrojonym silniku jakoś tragicznie nie będzie ograniczać to jego sprawności i efektywności, dodatkowo KMX-y na rynek europejski wychodziły z mniejszą zębatką zdawczą niż w jednostkach japońskich. Mimo wszystko nie chcę powodować jakichś zbędnych kłótni, docinek i łapania się za języki w związku z oponą. Kolega zrobi co uważa za słuszne, widział, że opona z delikatnym bieżnikiem enduro zmieści się, ewentualnie jeżeli będzie mieć jakieś wątpliwości, to podpyta się co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Zdjalem dzis bak w kmx i kolo modulu zobaczylem taka mała podluzna kostke do ktorej podlaczona jest wtyczka 6 pinow, wymiar to mniej wiecej kwadrat 1cmx1cm o dlugosci okolo 4cm. nigdzie nie moge znalesc co to jest, i jak to sie nazywa. Bardzo prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też nigdzie nie mogę schematu elektryki znaleźć .......a można wiedzieć do czego ci to potrzebne ??

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo moj kmx jest calkowicie pozbawiony instalacji, tylko zaplon jest i z modułu wychodzi brazowy kabel do tej kostki i jest zmostkowany z 3 pinami, 2 kable sa uciete, i dochodzi do tej kosteczki jeszcze kabel od czujnika luzu. Poprostu ktos to chyba popieprzył, i chce sie dowiedziec od czego jest ta kosteczka ktorej zdjecie dodalem wyzej, oraz przyal by mi sie schemat instalacji.

 

A mogłby mi ktos opisac przynajmniej wszystkie przewody wychodzace z modułu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...