Skocz do zawartości

Jaki plecak na moto??


Rekomendowane odpowiedzi

A ja bym jeszcz polecił http://www.campus.com.pl/index.php/125/24510/27224

Nie jest to pozycja typowa motocyklowa ale:

- bardzo wygodne paski z możliwością pospinania z przodu

- wzmocnienie na plecach powodujące równocześnie nie przyklejanie się plecaka do pleców (istotne w ciepłe dni kiedy i bez plecaka jest wystarczająco ciepło

- możliwość ściągnięcia wolnej przestrzeni

- dobre wykonanie

- sprawdzony w trasie i w mieście

 

Minusem moży być fakt, że główna komora to jeden worek z siateczką na wąskie rzeczy w środku, ale jednak z dostępem z góry jak i z dołu.

Edytowane przez kzabor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos wie jakiej firmy sa takie płaściutkie plecaki z takjakby wbudowanymi do plecaka "szelkami"? Duzo osób miało je na zakonczeniu sezonu na Nowym Świecie...Bardzo mi sie podobały,wiec prosze o pomoc.

Moja babcia była z Węgrowa,chodziłem na ryby nad zalew ale zawsze z mizernym skutkiem(tak na marginesie).

Pozdro,

 

Witam.

Szukam jakiegos fajnego ale i praktycznego plecaka na moto.

Potrzebuje cos co dobrze sie sprawdzi w czasie jazdy jak i na miescie.

Na allegro znalazlem Alpinestars:

http://www.allegro.pl/item124406254_orygin...ars_czarny.html

Ktos z was ma taki?? co o nim sadzicie??

Jest jeszcze druga opcja....Vanucci, jest w ofercie Louisa na www.louis.de

Ktory polecacie?? A moze cos innego godnego uwagi??

Prosze o rade....

Pozdrawiam

Facet, kup sobie dobry zwykły plecak,ale taki,który ma dwa zapięcia tj.na brzuchu i na piersiach(co by Ci nie obijał się podczas jazdy-paski) najlepiej na stelażu z paskami.I tyle, zapomnij o "specjalnych" bo uprawia się na tym forum niezdrową kryptoreklamę, tzw.plecak na motocykl.

Pozdro,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie ma co kombinować. Masz za dużo kasy? Co musi mieć "specjalnego" plecak na moto...? :buttrock: Ja mam plecak za 80 zł, kupiony w Alpinusie, przezaczony na rower. 30 litrów, wszystkie paski regulowane, z pokrowcem nieprzemakalnym - nie odczuwasz go i wytrzymuje do 290 km/h licznikowe. I po 800 km dziennie, nie czujesz że masz plecak (znaczy, nie przeszkadza i nie męczy dodatkowo). Więc po co przepłacać? Wystarczy, że wybierzesz plecak który nie ma za dużo "udziwnień" i już! :icon_mrgreen:

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebalem dzis na necie za plecakiem, przejzalem tez oferte JanSport i sa OK z tym ze kazdy z nich wyglada jak plecak turystyczny. A mi (nie wiem jak autorowi tematu) potrzebny jest plecak na motocykl, niezbyt duzy, dosc sztywny a nie workowaty jak turystyczne. Co do pojemnosci to 30 L to juz sporo, mi wystarczy gdzies 20-25 litrow. Gdyby nie ta cena to juz bym bral tego SF ale jest drogi, za drogi, mam nadzieje ze chociaz wykonanie jest warte tej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o idealny plecak na motot to znalazlem taki w intersporcie McKinley Frasier lub Caracas (tego drugiego nie ma w katalogu za to jest na sklepie).. plecak jest idelanie wyprofilowany na plecach, ma takie jakby szelki sciagajace, nadajace mu profil luku na plecach przez co idealnie lezy na plecach w pozycji jaka przyjmuje sie na moto. Plecak jest dosyc dlugi - nie gruby, przez co o wiele wygodniejszy. Ten caracas ma 32 L pojemnosci 89PLN, wizualnie wyglada jak ten w linku (Frasier)

 

ciekawie wyglada tez McKinley Reise Daybag chociaz tego nie mialem okazji mierzyc wiec ciezko powiedziec.

 

gdyby nie fakt ze koncowa sezonu, mandat do zaplaty, opona na wykonczeniu, olej i filtr trzeba wymienic (zrobie to na wiosne ale kase juz musze zaczac odkladac) to plecak juz bym kupil. Polecam to przegladniecia cala oferte McKinleya bo wydaje mi sie ze dobra jakosc a cena tez nie najwyzsza w porownaniu do campusa czy inny podobnych marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec jednak zdecydowalem sie kupic tego Alpinestara. Nie twierdze ze inne plecaki typu Campus, Jansport nie nadaja sie na moto ale ja jestem typowym gadżeciarzem:P i lubie miec cos co wydaje sie byc motocyklowe...Plecak mam juz w domu i smialo moge stwierdzic ze wybor byl trafiony. Solidna konstrukcja aerodynamiczny ksztalt, bardzo funkcjonalny, polecam naprawde kazdemu, nie koniecznie tylko na moto. Podobaja mi sie wstawki z grubej gumy ktore nawet zabezpieczaja podczas slizgu na plecach. jest bardzo wygodny podzas trasy, zrobilem 300 km i nie czulem ze mam cos na plecach

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podobnie jak większość Kolegów ujeżdzam zwykły plecak no name (z dwoma paskami z przodu) - nie mam powodow do narzekań. Co do gadżeciarstwa to już mi przeszło - rzeczy mają spełniać swoją rolę i przyzwoicie wyglądać, a nie być na pokaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podobnie jak większość Kolegów ujeżdzam zwykły plecak no name (z dwoma paskami z przodu) - nie mam powodow do narzekań. Co do gadżeciarstwa to już mi przeszło - rzeczy mają spełniać swoją rolę i przyzwoicie wyglądać, a nie być na pokaz.

 

Mylisz pojecia, gadżeciarstwo a szpan to calkiem dwie różne rzeczy, gadżety zbierasz ze wzgledu na pasje motocyklami,a szpanujesz zeby inni mysleli ze jestes fajny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu namyslach tez wzialem tego Alpinestarsa - http://www.allegro.pl/item132745285_orygin...ars_czarny.html

 

Plecak od Streetfightera byl jedna az za bardzo motocyklowy no i o 100 zl drozszy, a Alpinestars mozna zaufac. A ze lubie gadzety to wzialem sobie tez breloczek Alpinestars do kompletu z plecakiem :buttrock: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

Chciałem odświeżyć temat, bo interesuje mnie jedna sprawa którą nie została tu poruszona ...

 

- czy do tych plecaczków mieści sie kask?

- jeżeli to miałby być tank bag z szelkami na plecy to czy do tego też zmieści sie kask po ukończonej jeździe ?

- czy tą alpine można przypiąć do baku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy do tych plecaczków mieści sie kask?

- czy tą alpine można przypiąć do baku?

Do Alpinestarsa zmiesci sie kask typu jet z tym ze tylko on i nic wiecej w dodatku musi bym maly. Do baku przypiac sie go nie da, chyba ze jakimis tasmami.

 

Plecak ten uzytkuje juz dwa lata i w w sumie jestem zadowolony, ale pare rzeczy bym zmienil :

 

Zalety :

 

1. jest BARDZO wytrzymaly i BARDZO solidnie wykonany - wywiozlem w nim mase złomu, czesci itp i ciagle daje rade i wyglada jak nowy.

 

2. jest lekki i niezbyt duzy, idealna wielkosc jak na plecak motocyklowy

 

3. bardzo pomyslowo i praktycznie rozwiazane otwieranie plecaka z boku, mamy szybki dostep do wnetrza plecaka, naprawde bardzo dobre i pomyslowe rozwiazanie !

 

 

Wady :

 

1. Brak pasa na klacie lub brzuchu ktory trzymal by plecak na miejscu jak lata sie ponad 150 km/h, wytrzyma nawet wiecej jak jest dobrze wyregulowany ale pasek taki na pewno by sie przydal.

 

2. Mimo ze sam z siebie nie przemaka to na dole ma 4 otwory wentylacyjne przez ktore dostaje sie woda w czasie deszczu (ale musi naprawde niezle padac), a poniewaz spod plecaka jest gumowy to powoli zbiera nam sie tam woda. Wymagany jest wiec zakup jakiegos pokrowca, ja kupilem najprostszy z Louisa i nie narzekam, trzyma sie solidnie i na nakedzie przy duzych predkosciach go nei zgubilem. Ale przydalby sie taki pokrowiec wbudowany np. w spodnia czesc plecaka.

 

3. Co mnie najbardziej irytuje to mala ilosc kieszeni, jest jedna duza i to w zasadzie wszystko. Ta z przodu plaska jest w ogole niepraktyczna bo nie dosc ze otwor po rozsunieciu suwaka jest bardzo maly, zmiescic mozna tam tylko cos naprawde plaskiego (ja woze tylko scyzoryk i troche srajtasmy :flesje: ) to w srodku tej plaskiej kieszeni sa 2 malutkie i zupelnie niepraktyczne kieszonki, trudno dostepne - beznadzieja. Mozna w nich schowac ewentualnie kase na czarna godzine.

 

 

Dla mnie idealny plecak bylby taki :

 

1. Pojemnosc 25-30 litrow

2. Rozmiary jak ten Alpinestars

3. Co najmniej jedna, sztywna kieszen na laptopa

4. Gumowowany spod plecaka

5. Wbudowany pokrowiec przeciwdeszczowy

6. Paski do spiecia na brzuchu lub klacie

7. W srodku zawieszka na klucze, mala kieszen na odtwarzacz MP3 z dziurka do wyprowadzenia sluchawek.

8. Na zewnatrz plecaka uchwyty do przeplecenia sznurka dzieki czemu mozna zrobic siatke bagazowa i nosic w tej kieszeni np. kask.

9. Wieksza ilosc malych kieszeni/schowkow.

10. Mala kieszen, najlepiej hermetycznie zamykana na brudne skarpetki i bielizne - no dobra to juz fanaberia bo sprawe rozwiazuje jakas torebka foliowa lub mydlo i troche wody.

 

Takie plecaki na pewno istnieja bo widzialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ponieważ mój plecak właśnie przestał nadawać się do użytku, przyszedł czas na zakupy. Moim najważniejszym kryterium jest niezawodne zapinanie (jeśli będą to suwaki to najlepiej żeby były duże, wytrzymałe), rozmiar plecaka normalny wystarczy jak się zmieści para butów, spodnie, kominiarka i kołnierz z windstopperem. Nie chciałbym przekroczyć 200 pln, jeśli to możliwe. Jaki plecak polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...