Skocz do zawartości

Jaki plecak na moto??


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 lata później...

Cześć!

 

Szukam plecaka, który bedzie ok zarówno na moto, jak i na codzien - na uczelnie, do pracy, na wycieczke, do samolotu itp.

 

Maksymalnie mogę na niego poświęcić 600 zł. Wydaje mi się, że to całkiem sporo :cool:

 

Na początku jakoś bardzo nie zależało mi na np. możliwości zmieszczenia w nim kasku ale po dluzszym zastanowieniu wydaje sie to byc przydatne w przyszłości.

 

Jak na razie upatrzyłem sobie te modele:

 

Kriega R20 - https://kriega.com/riderpacks/r20

Alpinestars City Hunter - http://www.alpinestars.com/city-hunter-backpack#.WRd0yhPyiRs

Alpinestars Tech Aero- http://www.alpinestars.com/tech-aero-backpack-2015#.WRd09xPyiRs

 

Czy ktoś z was posiada modele wyżej i może mi coś więcej o nich powiedzieć? Czy sprawują się one również poza jazdą?

A może macie coś innego do polecenia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Alpinestars Charger a mój syn ma City Huntera.

Używamy te plecaki przede wszystkim na codzień - ja do pracy, on do szkoły.

Design i jakość wykonania są absolutnie Premium wiec służy mi on także do garnituru na wszystkie spotkania biznesowe. Charger ma worek na kask i drugi zabezpieczający w czasie deszczu. Tego do kasku nie używam bo mam kufry.

Myśle, ze model plecaka to sprawa drugorzędną i indywidualna ale zwróć uwagę na jedna sprawę: plecaki Alpinestars są masowo podrabiane w Chinach i należy je kupować tylko w oficjalnej sieci dystrybucji.

Kupiłem kiedyś na Allegro plecak Tech Aero w "okazyjnej cenie" jakies 150 PLN taniej i naciąłem sie na podróbkę. Po miesiącu zaczęły zacinać sie zamki, całość zaczela sie pruć.

Polecam oryginalne Alpinestars.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamiar kupować w większych sklepach z odzieżą i akcesoriami dla moto, nie allegro.

Tego Tech Aero kupiłeś jako zastępstwo dla Chargera czy odwrotnie?

 

Dzięki za opinię o Alpinestars.

Chętnie poznałbym opinię o Kriega :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkuję 3 sezon Kriegę R20 - wg. mnie jest ok. Wygodnie się go wozi, ma pewne zapięcie i sporo regulacji, więc nawet prawie pusty nie lata, jak szmata. Wchodzi w niego w razie potrzeby laptop, jak i troche ciuchów itp. Sprawdza się też podczas kilkukilometrowych, pieszych wycieczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam r20 i jestem bardzo zadowolony. Przede wszystkim plecak jest bardzo wygodny niezależnie od tego czy jest pusty, czy wypchany po brzegi. Przemyślany projekt nadaje się zarówno na moto jak i do miasta. Bardzo dobre materiały sprawiają, że to naprawdę pancerna konstrukcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam od roku Kriega R20, na moto bardzo dobry, ale do chodzenia na codzień po mieście może być dziwny, przez to zapięcie na klacie. Jeszcze ludzie pomyślą że jakiś spadochroniarz :-)

Fajnym plecakiem może być jeszcze Ogio Mach 3.

Ogólnie to do mało którego plecaka wsadzisz kask. Co najwyżej jakaś siatka. Kiedyś był plecak Knox Sixpack i jego następca (K-pack?) i one miały mocowania. Ale szelki miał na wielkich ludzi, ja przy 173 miałem wyregulowane na najmniejszym poziomie. Na szczęście udało mi się tamten plecak zwrócić.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez derbixxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...