Skocz do zawartości

benzyna ołowiowa i bezołowiowa


chomiczon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem gdzies artukuł, że przy stowaniu benzyny bezołowiowej w starszych silnikach moze powodowac wypalanie gniazd zaworowych.

Wypalanie bylo spowodowanie tym ze gniazada zaworowe nie sa dosc utwardzone i to jest przyczyna ich wypalania przy stosowaniu paliwa bezołowiowego.

Jak to jest w japonczykach, czy silniki z lat 80-tych cierpia na ta przypadlosc i nalezy stosowac jakies dodatki do paliwa bezolowiowego zeby uniknac tego problemu ??

 

Pytam bo wlasnie w mojej VT500C mam do regeneracji gniazda i zawory. A w przyszlosci chcialbym uniknac tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja śmigam na bezołowiowej już trzecim motocyklem!

Nigdy nie miałem problemu z zaworami , gniazdami zaworów itp..

Znajomin też śmigają na bezołowiu i jest tak jak powyżej!!

Ja mam moto z 82r.!

 

Może fachowcy się wypowiedzą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam hondę z 81 i już wtedy honda stosowała jakieś am utwardzenia do zaworów/gniazd żeby to odpowiadało normom bezołowiowym. Wg. mojego forum (dla takich, ablo starszych hond) problemy MOGĄ (ale na ogół i tak nie ma) z motocyklami poniżej połowy lat 70.

 

W skrócie - nie bój żaby, będzie dobrze! :bigrazz:

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Ja śmigam na bezołowiowej już trzecim motocyklem!

Nigdy nie miałem problemu z zaworami , gniazdami zaworów itp..

Znajomin też śmigają na bezołowiu i jest tak jak powyżej!!

Ja mam moto z 82r.!

 

Może fachowcy się wypowiedzą!

uważam ze na bezynie ołowiowej jak i zarówno bezołowiówce nie powinny dziać sie takie rzeczy czyli wypalnie gniazd wszystko jest tak skonstruowane iz powinno spokoinie chodzic na obu paliwach bynajmniej ja miałe sporo motorków z różnych roczników i nie zdazyło mi się coś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzies artukuł, że przy stowaniu benzyny bezołowiowej w starszych silnikach moze powodowac wypalanie gniazd zaworowych.

Wypalanie bylo spowodowanie tym ze gniazada zaworowe nie sa dosc utwardzone i to jest przyczyna ich wypalania przy stosowaniu paliwa bezołowiowego.

Jak to jest w japonczykach, czy silniki z lat 80-tych cierpia na ta przypadlosc i nalezy stosowac jakies dodatki do paliwa bezolowiowego zeby uniknac tego problemu ??

 

Pytam bo wlasnie w mojej VT500C mam do regeneracji gniazda i zawory. A w przyszlosci chcialbym uniknac tego problemu.

A moze drodzy Panowie problem(z wypalonymi gniazdami i zaworami) tkwi w zupełnie innym miejscu?

Może był zbyt mały luz zaworowy?

Kiedyś-w latach 70-tych-przyczyną wypalonych zaworów w silnikach benzynowych,był dodatek oleju napędowego(tak to niektórzy kierowcy firmowi robili oszczędności) -co w efekcie podnosiło temperaturę spalin, no i zawory ulatywały kominem.-tu chyba możemy ten wątek pominąć.

Ja szukałbym przyczyny we wklepanych zaworach.

 

pozdro-PADRE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...