Skocz do zawartości

Nowy nieoznakowany motocykl policyjny


Olek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przeglądałem wszystkie newsy o tym wydarzeniu :D i nie pokazali nr rejestracyjnych, hehe :bigrazz:

Proponuję, że jeśli ktoś zloooka typa (vel tajniaka:) na BMW to niech wpisze jego numery i kolor itp. :biggrin:

To trochę ułatwi nam poruszanie po drodze... :bigrazz: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakies 3 tygodnie temu jechalem sobie po Lbn ul. Gleboka. mialem jakies 90km/h i jak bylem ze 150m od swiatel zaczolem delikatne hamowanie bo juz sie zielone dlugo palilo i moglo sie zmienic, w lusterku zobaczylem inne moto. mysle sobie zaraz sie na swiatlach zatrzyma, zrobimy 'przywitanie' i pojedziemy dalej. a tu podjezdza policyjna yamha diversion i policjant paluszkem pokazuje 'nieladnie' i wskazuje na zatoczke autobusowa... tak sie trzeslem ze strachu ze nie moglem manetki pociagnac... ale jak juz zaczelismy gadac to mowil ze jak mnie zobaczyl i zaczol gonic to doszedl do setki... a potem 'ooo to motorower' :icon_mrgreen: mialem tyle szczescia ze zatrzymalem sie jeszcze na zoltym to stwierdzil ze cos w tej lepetynie jednak mam wiec zaczela sie gadka o moto i mnie puscil z usmiechem... i nawet zaplacilem zalegly mandat nastepnego dnia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

az tyle nowych BMW K1200 GT to chyba nie jezdzi po warszawie by byly problemy z identyfikacja akurat tego trefnego :icon_mrgreen:

pozdrowienia dla szczesciaza ktory dosiadzie te sprzecik

moze jest to jeden z forumowiczow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to ma byc tylko 1 motocykl? No to klasa :icon_mrgreen: To tak jakby go nie było. A co do ucieczki to gdy uciekasz przed policjantem na moto musisz mieć sore umiejętności bo nie nadrobisz tak jak przed samochodem np na prostych itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to smiech na sali, zauwazylem ze wiekszosc tu zgromadzonych to motocykle sportowe,

ale juz widze takiego policmena ktoory wjezdza taka bmw za mna po schodach, u nas w Łodzi jest

sporo takich miejsc... A poza tym teraz jest nowy nabor policyjny i jest duzo swiezakow wiec z nimi

raczej idzie sie dogadac bo 3/4 to nie sa sluzbisci... obecnie nie oplaca sie uciekac... chyba ze ktos ma

jakis wiekszy powod...i spore umiejetnosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To uciekanie 600tką przed K1200 mnie rozbawiło :icon_mrgreen: Najlepiej na autostradzie albo dwupasmówce ;)

 

Nie wiem jak tam w Wawie, ale u nas jakiś czas temu paru niebieskich na dużych beemach obstawiało paradę na początek sezonu. I jeśli ktoś mi powie, że ci goście nie umieją jeździć... to chętnie popatrzę jak ten ktoś jeździ :D

Ciekawe kto ma większe szanse - motonita zapaleniec, który "zna każdy winkiel", bo lata 2 razy w tygodniu od jednego mcdonaldsa do drugiego, czy facet, który regularnie ćwiczy jazdę na specjalistycznych kursach, plus spędza na moto 4-6 godzin dziennie, no i latał także zanim zaczął pracę w policji??

 

Jest też subtelna różnica - niebieski podczas pościgu nie musi nic ryzykować. Jak widzi, że robi się niebezpiecznie, to w każdej chwili może odpuścić i nic nie traci. Motonita uciekający przed pościgiem nie ma tego komfortu, co stawia go w znacznie gorszej sytuacji.

 

No i kluczowa kwestia - czy ktoś wierzy w to, że ten kolo na K1200 będzie się z kimkolwiek ścigał po ulicach?? Nic podobnego. Zobaczysz go w tylnym lusterku jak się zbliża, to odkręcisz na max, bo pomyślisz że to jakiś inny motonita sobie wesoło lata po mieście. Jak masz legalne tablice, to to mu już wystarczy, żeby pstryknąć fotę. Jak masz podgięte blachy, to polatacie sobie chwilę razem, po czym spotkacie się na światłach i będzie po sprawie. Przecież on po to nie ma napisu 'policja' z każdej strony, żeby się go nie dało tak łatwo rozpoznać, no nie?? Ciekawe ilu z Was rozpozna K1200 widząc tylko jego reflektor w lusterku wstecznym, podczas jazdy przez miasto ze sporą prędkością...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobią mi zdjęcie i co dalej??

 

Przecież po Wawie R1 R6 GSXR'ów jeździ setki... A właśnie może ktoś podrobił sobie moją rejestracje a ja nie przypominam sobie żeby danego dnia jechał ulicą X. Moim zdaniem do jazdy po mieście lepiej nadaje się zwinna 600 etka niż K tyiąc coś tam z szerokimi kuframi i policjancie z otwartym kaskiem.

 

Co do umiejętności poruszania się motocyklami przez policje... Jak wszędzie jeden będzie jeździł lepiej drugi gorzej. Uciekanie to już w pewnych przypadkach kwestia sprzętu i odwagi. Wyprzedzanie między samochodami, na czołowe etc. Ciekawi mnie czy CBX z kuframi tak wszędzie się zmieści??( szczególnie jak się wypzedza między samochodami na długość lusterka) bo ja mam wątpliwości... Z chęcią bym się sprawdził ( oczywiście prywatnie, a nie służbowo), tylko nie na placu manewrowym ale np. na Trasie toruńskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobią mi zdjęcie i co dalej??

 

Przecież po Wawie R1 R6 GSXR'ów jeździ setki... A właśnie może ktoś podrobił sobie moją rejestracje a ja nie przypominam sobie żeby danego dnia jechał ulicą X.

 

 

Jasne. I jeszcze sobie pomalował moto na taki kolor jaki ty masz.

 

I o co w ogóle cała dyskusja? Jeśli nieoznakowany motocykl policyjne ma poprawić bezpieczeństwo motocyklistów, bo np. zatrzyma dresów w ich puszce, którzy np. ma mastępnym skrzyżowaniu zajadą ci drogę lub zepchną na chodnik i jeszcze zaśmieja ci się w twarz pokazując fuck, w czym jest problem?

Jak ktos szaleje na moto, to chyba bierze pod uwagę, że od czasu do czasu zapłaci pare stów i tyle. Ewentualnie się rozwali na własne życzenie.

Jak ktoś szaleje puszką to trzeba go wieszać. Jak ktoś szaleje na moto to trzeba go nagradzać? Nie rozumiem tego toku myślenia.

Poza tym przeciez ten motocykl nie będzie zajmował się tylko motocyklistami, ale przede wszystkim puszkami.

Skąd ta fobia w w-wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne, Ty to wiesz, ja to wiem i wiele innych osob tez. Ale niektorzy i tak musza wszystko zanegowac i pokazac jakimi to sa fajnymi gosciami bo policja moze im naskoczyc.

 

Heh siara_1990 to juz mnie rozbawil na maxa. Nie pierwszy taki temat, nie pierwsze takie reakcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz - nie wywołuj wilka z lasu ;)

 

ja uważam, ze takich motocykli i policjantów powinno być w stolicy co najmniej 50... wyobraźcie sobie reakcję samochodziarzy na taką liczbę patroli na 2oo, każde długie, pojedyncze światło widziane w lusterku wzmogłoby ich czujność dwu- trzy- lub czterokrotnie... nie byłoby mowy o zajeżdżaniu drogi, zmianie pasa bez kierunku, wymuszaniu pierwszeństwa... bo może to akurat pan policjant :icon_mrgreen:

 

a kto ma ma uciec, to ucieknie... w taki czy inny sposób... byle nie przeceniał swoich umiejętności :D

 

 

 

pozdro600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdanie to oberwie się przede wszystkim puszkarzom, ciekawe jak się będą tłumaczyć za wymuszenia, zepchnięcia z pasa itp. ?

pewnie standardowo: "ja pana nie widziałem"

 

Własnie o tym samym sobie pomyślałem...wreszcie katamarany oberwą(albo i nie).

Ale może zaczną zwracac szczególniejszą uwagę na nas.

A poza tym to wiemy czym jeżdźą tajniacy w puszkach-teraz wiemy czym jeżdźa na jednośladach... :icon_mrgreen: !!!

Edytowane przez monter75

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocyklista motocykliście krzywdy nie zrobi.Parę razy byłem zatrzymany przez drogówkę na 200 i jakoś mi sie udało uniknąć mandatu.Nie mówię tu o debilach typu miszcz prostej ktorzy znają tylko dwa położenia manetki ,zero i max.TYCH NALEŻY TĘPIĆ.Myślę że ten moto z rejestratorem to będzie jednak bat na kataramaniarzy i barzdo dobrze.Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...