Skocz do zawartości

Dozwonik czy Mieszanka ?


RaY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcem troszke amatorsko posmigac po lesie wczoraj normalnie byl pelen wypas :) I teraz mam sprawe -

 

 

mam dozownik i łyka sporo oleju...

 

jak by wyglądala sprawa z mieszanką ? trzeba co chwile dolewac + w jaki sposob skoro dozwonik bedzie wywalony ?:evil:

 

 

slyszalem , ze jak sie ma dozwonik to sam sobie pobiera potrzebna ilosc i nie mozliwe jest zatarcie silnika

 

sorx za to lajskie pytanie, ale mam pierwszy sezon moto :)

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) normalnie masakra :) , albo prowokacja :)

olej mieszasz z paliwem, które potem wlewasz do baku i na tym jeździsz - poza tym oleju żadnego dodatkowo nie wlewa się nigdzie np. podczas jazdy :evil:

dozownik miesza sobie na bieżąco paliwo z olejem, a ty będziesz miał w baku już wymieszane własnoręcznie.

:P

między 1:40 a 1:50 mieszankę i będzie git

Edytowane przez kules
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w silnikach dwusówowych jest jedna zasada :

1:50 ... nie inaczej ....

Pozdrawiam

 

wiesz są różne teorie na ten temat i głównie zależą od tego czy silnik jest wysilony i na wysokich obrotach lata czy też nie i dlatego właśnie podałem przedział wartości a nie jedną konkretną wartość - niech sam każdy sobie popróbuje na jakiej proporcji mu lepiej się jeździ - mnie osobiście jest ganz egal.

cześć

Edytowane przez kules
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w silnikach dwusówowych jest jedna zasada :

1:50 ... nie inaczej ....

Pozdrawiam

Litrus nie masz racji. piszesz ogolnie 'silnik dwusowowy'. moj drogi np w okresie docierania robi sie bogatsza mieszanke np 1;30 chyba nie musze pisac dlaczego. w instrukcji do mojej pily spaliowej STILL jest wyraznie napisane: mieszanka 1:25. a to przeciez silnik dwusuwowy. do poczciwej WSK 1;50 to raczej przy malo, znajomi robia 1;40 lub bogatsza. Na to nie ma reguly, zalezy od warunkow w jakich pracuje silnik.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w silnikach dwusówowych jest jedna zasada :

1:50 ... nie inaczej ....

Pozdrawiam

 

 

:) :) :biggrin: :bigrazz: :icon_question: ;) to taka sama teoria jak ta ze w kraju spadło bezrobocie

ja do 250 2t pierwszy zbiornik po remoncie lałem 1;25 potem 1;30 i jakos maszyna lata do tej pory nic sie jej nie stało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...