Skocz do zawartości

Honda CBF 500 ( CBF500 )


Rekomendowane odpowiedzi

Aby podnieść reflektor musisz poluzować dwie śruby trzymające go w wysięgach bocznych. Są to niklowane śruby, o ile się nie mylę na klucz 12 lub 13. Podnosisz reflektor o potrzebną wysokość wiązki światła i przytrzymując z powrotem skręcasz. Najlepiej to robić w pewnej odległości ok.10m od ściany, siedząc na motocyklu i obserwując regulowaną granicę światła i cienia. Osoby bardziej wprawne zrobią to na nieoświetlonej drodze. Światła mijania powinny oświetlać drogę na co najmniej 40m przed motocyklem(jednocześnie nie powinny oślepiać jadących z przeciwka), natomiast światła drogowe powinny rzucać snop światła na co najmniej 100m. Odnosnie cisnienia w oponach nie wypowiadam się, gdyż nie wiem czy wartosci w CBF są takie same, a jestem użytkownikiem starszej CB-uli

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło najlepiej powinni ci ustawić w warsztacie przy pomocy specjalnego urządzenia żeby nie oślepiać jadących z naprzeciwka.

Co do ciśnienia to wydaje mi się, że na naklejce na wahaczu jest napisane 2,5/2,9 przód/tył. Jeśli się pomyliłem to jutro edytuję post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Po takiej instrukcji reflektor okazal sie latwizna.

 

To czekam na potwierdzenie w sprawie opon.

 

Z moja honda jest problem. Juz kiedys nie chciala mi odpalic po tym jak zgasla gdy w czasie jazdy niechcacy wcisnelam czerwony przycisk zaplonu.

Dzis w czasie jazdy 3 pasmowka w tunelu :/ gdy jechalismy z 80 km/h nagle przestal miec moc i tylko toczyl sie z rozpefu. W tym czasie zapalila sie konttolka oleju (wczesniej, w czasie jazdy nie bylo). Po 30 sek na szczescie zapalil (w sumie za pierwszym razem).

Co to moze byc? Cos z elektryka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy na niewykreconym?

A jesli jest za malo to jaki kupic?

 

to znaczy, że do kontroli poziomu nie wkręcasz korka z bagnetem (wystający pręcik z podziałką), tylko po oczyszczeniu (żeby widzie ile się zaznaczy na podziałce) przykładasz do otworu

a kupić taki, jaki jest wlany. jak nie wiesz, jaki jest - zapytaj poprzedniego właściciela. jak nie masz takiej możliwości - zmień; z zasady i tak powinno się zmieniać po zakupie. jak nie potrafisz, to są co najmniej dwa (jeśli nie więcej) znane i polecane forumowe warsztaty - informacja w odpowiednim dziale. a, przy zmianie oleju zmień też filtr, jeśli nie wiesz jaki ma przebieg

 

BTW kiedy kupiłaś ten motocykl? kiedy ostatnio był na takim solidnym, pełnym serwisie (którego jesteś pewna)?

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byl dwa lata temu i bedzie przed kolejnym sezonem.

Wiem ze powinien byc co sezon ale ja na nim b malo jezdzilam w tym i poprzednim roku.

 

Olej jest. Takze jakie jeszcze pomysly na powody problemow?

 

To zmieniajac olej trzeba od razu wymieniac filtr? Nie moge sprawdzic jaki byl wlewany ale nie wystarczy kupic jakiegos polsyntetyka i starac sie go pozniej zawsze kupowac? Moze byc taki sam stosowany w mojej hondzie i w mojej vespie 125 4t?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10w40: oznaczenie dolnej i górnej granicy temperatur powietrza, do których dostosowany jest skład i parametry oleju. producent wskazuje zalecany dla swojej maszyny

 

syntetyk jak sama nazwa wskazuje jest olejem w całości wyprodukowanym metodami sztucznymi, a półsyntetyk jest częściowo mieszany z olejem pochodzenia naturalnego. po szczegóły odsyłam do dyskusji o olejach w dziale mechanika ogólna

 

w40? pewnie chodziło o wd40: najgorszy pomysł z możliwych. do łańcucha stosowane są odpowiednie smary, co do wyboru i porad odsyłam do działu co, jak kupić - dla motocykla; nawet w ostatnich dniach ciągnęła się dyskusja czym kto smaruje

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD-40 można co najwyżej umyć łańcuch, następnie wytrzeć i nasmarować prawdziwym smarowidłem- np. biały smar, specjalny smar do łańcuchów lub tanim olejem przekładniowym. Olej jest chyba najlepszym wyjściem(i najtańszym). Ale to rzeczywiście dyskusja do innego tematu. Manual/serwisówka tutaj:

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=56392

 

W jakimś dziwnym języku :bigrazz:

lub tutaj do cb 500, silnik ten sam:

http://www.ridehard.co.uk/04/cb500/honda-c...ce-manual-free/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD-40 można co najwyżej umyć łańcuch, (...)

 

...a potem zdemontować i wyrzucić. ten środek zawiera rozpuszczalniki, więc uszkodzi gumowe o-ringi - czyli de facto zniszczy łańcuch

łańcuch myje się najlepiej naftą i pędzelkiem, ew. odpowiednimi środkami (np. w sprayu)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do łańcucha stosowane są odpowiednie smary, co do wyboru i porad odsyłam do działu co, jak kupić - dla motocykla

 

teraz lepiej widoczne?

 

no dopsz, będę miły... linka do wyników z szukajki. w razie gdyby było mało, to wpisanie "łańcuch" da kilka stron wyników do przejrzenia

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...