Skocz do zawartości

Prośba o radę w doborze motocykla :)


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Motocykliści!

 

W swoim życiu jeździłem wieloma maszynami, jednak stanąłem przed wyborem mojego pierwszego motocykla, bo wszystkie jednoślady jakie do tej pory posiadałem na własność, były motorowerami. Mimo, iż już od 9 lat śledzę tematykę motocyklową, nigdy nie zastanawiałem się jaki motocykl wybrać dla siebie na początek. Dlatego w tej sprawie pragnę zasięgnąć opinii fachowców. A więc...

 

Obecnie mam 17 lat, stosunkowo dużo jak na ten wiek, bo aż 187 cm wzrostu i około 100 kg wagi :biggrin: Największy motocykl (pojemność) jaki udało mi się poprowadzić, to motor klasy pojemnościowej 500. Po przesiadce z 50.-tki to było coś jak "wielki kop w d...", ale radę sobie dawałem. Jeżdżę już jednośladem od 9 lat, jednak potrzebuję motocykla na początek, aby oswoić się z nim na drogach, aby się "rozjeździć" (chyba wiecie o co mi chodzi), aby nabrać wprawy. Myślałem, aby takim motocyklem jeździć około dwóch lub trzech lat i zmienić go na jakiś większy. Jeśli chodzi o styl, interesuje mnie coś nadającego się do turystyki szosowej (oczywiście na początek krajowej). I tu właśnie, moi drodzy, myślałem nad MZ ETZ 251. Jednak nie wiem co Wy na to doradzicie. Proszę o podpowiedzi oraz o komentarz mojej zaistniałej sytuacji :biggrin:

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Alek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Motocykliści!

 

W swoim życiu jeździłem wieloma maszynami, jednak stanąłem przed wyborem mojego pierwszego motocykla, bo wszystkie jednoślady jakie do tej pory posiadałem na własność, były motorowerami. Mimo, iż już od 9 lat śledzę tematykę motocyklową, nigdy nie zastanawiałem się jaki motocykl wybrać dla siebie na początek. Dlatego w tej sprawie pragnę zasięgnąć opinii fachowców. A więc...

 

Obecnie mam 17 lat, stosunkowo dużo jak na ten wiek, bo aż 187 cm wzrostu i około 100 kg wagi :biggrin: Największy motocykl (pojemność) jaki udało mi się poprowadzić, to motor klasy pojemnościowej 500. Po przesiadce z 50.-tki to było coś jak "wielki kop w d...", ale radę sobie dawałem. Jeżdżę już jednośladem od 9 lat, jednak potrzebuję motocykla na początek, aby oswoić się z nim na drogach, aby się "rozjeździć" (chyba wiecie o co mi chodzi), aby nabrać wprawy. Myślałem, aby takim motocyklem jeździć około dwóch lub trzech lat i zmienić go na jakiś większy. Jeśli chodzi o styl, interesuje mnie coś nadającego się do turystyki szosowej (oczywiście na początek krajowej). I tu właśnie, moi drodzy, myślałem nad MZ ETZ 251. Jednak nie wiem co Wy na to doradzicie. Proszę o podpowiedzi oraz o komentarz mojej zaistniałej sytuacji :biggrin:

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Alek.

 

Gs 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolege z Dąbrowy Górniczej :biggrin:

MZ jak MZ... wielu od tego zaczynało, ale teraz "modnie" się zaczyna od 500 lub więcej :biggrin:

Będe tu nudny, ale kup GS500 bo dobra i sprawdzona konstrukcja ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gs 500

A ja bym jednak pozostał przy pojemności 250 ccm (wspomniana MZ albo - jeżeli finanse pozwolą - jakiś motocykl japoński o tej pojemności), zważywszy na młody wiek i staż Założyciela wątku.

 

MZ jak MZ... wielu od tego zaczynało, ale teraz "modnie" się zaczyna od 500 lub więcej :biggrin:

Czasy się zmieniają, ale prawa fizyki nie...

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierw kup sobie ETZ 251 i naucz sie nią pożądnie jeździć, jak sie nie połamiesz przez te 2-3 lata to kup sobie dopiero jakąś 500cm. To jest dobry motor żeby sie nauczyć jeździć. Taka etka ma nawet tam jakieś przyśpieszenie i można nią troszke poszaleć, mi osobiście znudziła się przez wakacje, no ale codziennie nią śmigałem po pare godzinek, ale to nie znaczy że umiem nią dobrze jeździć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam motocykle takie jak Gs450, gsx 400, cb450 cb450s (najbardziej polecam gsx400 :biggrin: ) Są to motocykle stosunkowo tanie (tańsze od gs) a bardzo wdzięczne! Wiele osób ma dylemat czy kupować stara Japonie czy może mz ja miałem dwa stare japońskie motocykle i nie zamieniłbym ich na żadną MZ (bez obrazy oczywiście). Jeśli silnik będzie w dobrym stanie (tym bym sie kierował głównie, wygląd czy stan ogumienia to rzeczy mniej ważne :biggrin: ) to jak najbardziej polecam takie motocykle. (Sam przesiadałem sie z simka). No a jak masz kasę to wiadomo gs500 :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam plebsiarskie i nic nie warte kasztany jak CB500, GS500, ER-5. Polecam na początek lekkie i zwinne enduro na szosówkach. Możesz glebić ile chcesz bez szkody dla siebie i sprzęta. Mało palą a kopyto, to trzeba zobaczyć.

"Dobre dla początkujących 500" są nudne i spaczają obraz świata.

 

W razie gdybyś chciał przemyślec sprawe link w podpisie pomoże znaleźć Ci odpowiedni wybór.

 

Pozdro

Edytowane przez samson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Suzuki GS500E jak niektórzy powyżej :biggrin: Sam takowy mam od tego sezonu, wcześniej jeździłem na Simsonie. Myślę, że GS jest dobry dla początkujących - niewielki, nisko się siedzi przez co czuć kontrolę nad moto, a kopytko ma niezłe w porównaniu do motorowerów :biggrin: A jak nie GS no to Etz. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze zamiast etki lepiej jakiegos GieNka? np GN 250?

ew. yamahe xs 400

 

mi po 9 latach dolewania mixolu nie chcialoby sie dalej bawic w 2T :biggrin:

poza tym etka ustepuje bezawaryjnoscia nawet starej japoni

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym polecał jak ktoś wspomniał powyżej gsx 400 albo yamahe xs 400 , stare ale jare :biggrin: , ja zaczynałem od mz'etek i jawy ts , jeśli lubisz sie bawić i masz pieniądze na to kup mz lub jawe , jeśli masz pieniądze i chcesz jezdzic a nie grzebać to szukaj jakiejs starej japoni np wlasnie gsx 400 lub wspomnianą yamahe , myślę , że wybierzesz to co trzeba !

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...