Skocz do zawartości

Yamaha Midnight Star (Roadliner, Stratoliner)


johny
 Udostępnij

Midnight Star  

250 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceniam jako:

    • ładna
      201
    • brzydka
      34
    • nie mam zdania
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma nigdzie,i nie będzie.Chyba że sam przetłumaczysz,

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz.

Nawierciłem z jednej strony, teraz delikatnie poprawie z drugiej.

Jeśli chodzi o wypełnienie - klej to znalazlem takie coś http://www.multibond.pl/multibond-431_klej_cyjanoakrylowy.htm

Zakłady (ponoć profesjonalne) nie podejmują się klejenia poliwęglanu i tym podobnych....troche dziwne :P

Spróbuje podziałać na własną ręke, nie mam nic do stracenia :)

 

Cześć, miałem podobną sytuację, pęknięcie idzie pewnie od jednego z otworów mocujących do stelaża - prawdopodobnie masz za mocno dokręcone śruby mocujące, albo cała szyba jest za mocno ściśnięta tym łącznikiem od wewnątrz. Zluzuj sruby i dokręć z wyczuciem, ale jak szyba będzie już zamocowana na uchwytach na moto. Jak przewierciłeś na końcu pęknięcia, albo trochę przed, wypełnij otwór bezbarwnym klejem, nawet "kropelką", mam tak 2 sezon i nic złego dalej się nie dzieje. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cześć, miałem podobną sytuację, pęknięcie idzie pewnie od jednego z otworów mocujących do stelaża - prawdopodobnie masz za mocno dokręcone śruby mocujące, albo cała szyba jest za mocno ściśnięta tym łącznikiem od wewnątrz. Zluzuj sruby i dokręć z wyczuciem, ale jak szyba będzie już zamocowana na uchwytach na moto. Jak przewierciłeś na końcu pęknięcia, albo trochę przed, wypełnij otwór bezbarwnym klejem, nawet "kropelką", mam tak 2 sezon i nic złego dalej się nie dzieje. Powodzenia.

Oki. Thanks za podpowiedz.

Tak jak pisałem wcześniej nawierciłem, klej wpuszczony, zobaczymy co będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

pozdrawiam wszystkich motocyklowych pasjonatów, zwłaszcza dosiadających MS. Pisalem na forum kilka razy, ostatnio o zamkach w kufrach.

Wracam do tematu.

Mamy z kolegą motongi z 2006, zamki się wyrobiły, ostatnio mimo ich zamknięcia mocno wciśnięte pozwalają na otwarcie kufra. Nowe zamki to wydatek ok. 470 zł za parę. Ja nasze zamki nieco usprawniłem i ponownie są nie do otwarcia. A co zrobiłem?

Zamek to plastykowa rurka w której pracuje metalowa wkladka i metalowy 2-palczasty trzpień blokujacy lub otwierajacy go. Metalowy trzpień po zamknieciu zapiera się krótszym palcem o podstawę zamka, nie pozwalając na otwarcie kufra. W naszym przypadku nastapiło wyrobienie materiału (plastyku) i otwór w podstawie zamka który fabrycznie ma kształt owalny, zrobił się prawie okrągły (krótszy palec blokujacy nie ma tym samym oparcia/blokady i pozwala na otwarcie zamknietego kufra). Regeneracja zamka polegała na wyszukaniu w garażowych klamotach metalowej podkladki i takiego jej rozklepania by otwór nabrał kształtu owalnego (dodatkowo wyrobiłem owal pilnikiem iglakowym). I to wszystko ;) . Tak uksztaltowaną podkladkę wcisnąłem w zamek klinowując ją (w plastykowej podstawie jest niewielki rant idealnie do tego celu się nadający). Operacja trwała z 15 min, koszt żadny, duża radocha, i wg mojego rozeznania wszystko w zamku puści ale nie jego blokada.

Na koniec pytanie - wróciłem w swoim MS 1900 do oryginalnych wydechów (wyprawa po Europie, moja wiekowość), Aktualnie zawór EXUP w wydechu zablokowalem w pozycji otwartej, moto ma sterownik który nim kieruje, mam też sondę lambda. Do uruchomienia zaworu EXUP brakuje mi zatem jedynie linek sterujących zaworem. I właśnie tych linek poszukuję. Może u kogoś z kolegów w garażu po modyfikacjach moto takie linki pozostaly, chętnie odkupię.

 

Pozdrawiam

Zapowiada się ładna pogoda na weekend, zatem do spotkania na trasie.

Juzek P1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja :) ,

 

pytanie "o stale otwarty Exup" proste, trudniejsza odpowiedz. Otóż nie mam bezpośredniego porównania, jeżdzę 4 sezon MS ale zawsze bez aktywnego zaworu (wcześniej wydechy Hard Crome go nie miały, obecnie jest zblokowany).

Mam natomiast wiele pośrednich obserwacji. Jeżdzimy od kiku sezonów w trzy MS :biggrin: : jeden oryginał (z zaworem i sondą lambda), mój z sondą ale bez atywnego zaworu i trzeci - pozbawiony sondy i też z zablokowanym EXUP-em. Wnioski: praca motongów na wolnych obrotach bez róznic, ok. 950/min, przyspieszenia podobne, pewne róznice występują w spalaniu: mój i moto "oryginał" - podobne zużycie, MS pozbawiony lambdy i exupa - z 0,5 litra więcej.

I to tyle. Generalnie - nie stwierdzam różnic - przy ruszaniu, przy niskich prędkościach, max osiągach. I aby tak dalej. Dodam że przekulałem swoim MS już 30 tys. km.

 

Pozdr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie po przerwie.

Jak każdy staram się kożystać z sezonu jak to tylko możliwe. Od pewnego czasu noszę się z zamiarem zmiany oryginalnych wydechów.

Josh- Masz może jeszcze gdzieś swoje wydechy HK których chciałbyś się pozbyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie takich co to zstępują z niebios i oznajmiają że są i im się należy na talerzu i to złotym... :banghead:

Chwała Ci panie za to że zaszczyciłeś nas swoją osobowością i spełniając swój obowiązek podaję Ci na talerzu odpowiedź cobyć się nie męczył samodzielnym szukaniem :laugh:

 

Tu jest odpowiedź

 

PS Bez urazy za ten sarkazm :)

Jednocześnie przepraszam że linki tam zamieszczone są nieaktualne ale chyba strona z danymi zbankrutowała :)

Edytowane przez Ziółek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...