Skocz do zawartości

Yamaha Midnight Star (Roadliner, Stratoliner)


johny
 Udostępnij

Midnight Star  

250 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceniam jako:

    • ładna
      201
    • brzydka
      34
    • nie mam zdania
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

ja mam rocznik 2006 więc dla świętego spokoju chcę tam zajrzeć, ale pytanie co mam odkręcić ?. Bo jak odkręciłem przednie koło to a tym deklem był radiator czyli nie to. Więc dalej jest następna pokrywa też na 6 inbusów. Wydaje mi się, że to jest to i następne pytanie jeśli ktoś to odkręcał niech się wypowie czy tam jest jakieś uszczelnienie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lr1, dnia 10 Paź 2013 - 06:09, napisał:lr1, dnia 10 Paź 2013 - 06:09, napisał:

Zużycie paliwa pyrkawki

Przeglądałem zużycie paliwa Twojego motocykla i zauważyłem że tankowanie na innej stacji niż BP powoduje spadek zużycia paliwa.

Czy to przypadek ?

Edytowane przez Soft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

nie wiem jak to ma się do moto ale samochodem więcej wykręcę kilometrów tankując na Orlenie niż na BP. Sprawdzone wielokrotnie.

Pozdrawiam

Moim zdaniem nie ma to żadnego związku. Wystarczy że opór wiatru, ciśnienie w oponach, ciężar pojazdu i wiele innych czynników będzie miało inne parametry, i już teoria z paliwem weźmie w łeb. Kiedyś myślałem, że jak zatankuję 98 zamiast 95 nawinę więcej kilometrów autem. Też się nie potwierdziło.

 

Natomiast wracając do pytania Softa. Otóż wygląda to tak, że sprawdzałem kiedyś w Internecie, gdzie warto tankować (albo raczej nie warto), gdzie chrzczą paliwo. Natknąłem się na stronę Internetową UOKiK:

http://www.uokik.gov.pl/kontrole_stacji_hurtowni_paliw.php#faq1640

Stacja BP na której tankuję, którą mam w pobliżu domu, przeszła pozytywnie kontrolę jakości paliwa. I tak, gdy urządzam sobie krótkie wypady w pobliżu miejsca zamieszkania, zawsze tankuje na wyżej wspomnianej stacji. Zaznaczam że są to wypady 20, 50, 100 kilometrowe, zagrzanie silnika, gaszenie, ochłodzenie i tak w kółko na jednym baku. A więc spalanie jest większe. natomiast gdy wyjeżdżam w trasę (a nie jeżdżę szybko, bo do 130 km/h) spalanie jest dużo mniejsze - jak to w trasie przy ekonomicznej jeździe. No i rzadko się zdarza że gdy paliwa brakuje, to pod nosem jest BP. Ot, i cała tajemnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam do Was pytanie kupiłem dzisiaj olej Motula 5100 15W50 MA2 nowa formuła, zielona naklejka na butelce. Z karty oleju jaką widziałem na stronie Motula olej ma kolor zielony a ten co kupiłem ma kolor bardziej miodowy niż zielony. I tu pytanie czy ktoś z Was może zalewał moto olejem Motul 5100 15W50 (zielona etykieta) i może mi powiedzieć jaki kolor ma ten olej. Od razu mówię, że olej kupiony w InterCarsie a nie w necie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek1300 do odkręcenia dekla są te śruby naokoło dekla który odręciłeś. Moja śruba jest złapana na kleju i jest zabita. Takie zabezpieczenie działa od 33 tys km i jest OK :)

Moment jakim należy dokręcać tą śrubę to całe 160 NM. Całkiem sporo. Co jakiś czas sprawdze sobie kluczem czy naciąg nie puścił (tak co wymianę oleju)...

Jedyne co mnie drażni w tym motocyklu to zbyt mały bak.. Jak lecisz po autostradzie załadowany, co około 200km trzeba stawać i tankować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.Pozdrowienia z NYC.Chcialem sie pozegnac ,poniewaz od jakiegos czasu jezdze 2013Suzuki Vstrom 650 Adventure I odkrywam calkiem inne swiaty motocyklowe.To tak,jakby przesiasc sie z Jumbo Jeta na F-16.Ale I tak widze,ze ta stronka powoli umiera smiercia naturalna,kiedys to bylo tu po kilkanascie wpisow na dzien a teraz to jeden na tydzien.Jeszcze raz pozdrawiam-Jerzyk-NYC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam do Was pytanie czy w zestawie narzędziowym dostarczonym do moto znajduje się klucz do świec. Bo ja mam zestaw ale bez klucza do świec i klucza do naciągnięcia sprężyny zawieszenia.

Jaki klucz do świec polecacie do tego moto jak możecie podeślijcie jakieś linki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek1300, dnia 17 Paź 2013 - 20:27, napisał:

Witam

mam do Was pytanie czy w zestawie narzędziowym dostarczonym do moto znajduje się klucz do świec. Bo ja mam zestaw ale bez klucza do świec i klucza do naciągnięcia sprężyny zawieszenia.

Jaki klucz do świec polecacie do tego moto jak możecie podeślijcie jakieś linki.

 

Pozdrawiam

Klucz do świec jest bardzo nietypowy i trudno go kupić.

Rozmiar 18 mm

Najlepiej używać klucza nasadowego wydłużonego, z gumką lub magnesem przytrzymującym świecę przy wyjmowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwu,co Ci bede tlumaczyl.Jak nie sprubujesz,nie zrozumiesz.Yamaha jest klasa sama w sobie,ale teraz ja naprawde jestem wolny ptak.Wjezdzam w sumie gdzie chce I,oczywiscie,wyjezdzam rowniez.Parkuje gdzie chce a nie patrze czy bede mogl wyjechac sam czy bede mosial wolac pomoc drogowa z dzwigiem.Poza tym na zbiorniku robie ok.500km.Motorek ma ABS/wczoraj uratowalo mi to dupe,nie zartuje/ I wszystko to co jest potrzebne I nic poza tym.Siedzenie nieprawdopodobnie wygodne,jak to jest zrobione,nie mam pojecia ale to prawda.Wyglad?Zalezy co sie komu podoba ale mam duzo pochwal od tutejszych bikerow czy przypadkowych kierowcow np.na stacjach benzynowych.Itd,itd.Pozdrawiam z pieknej jesiennej Ameryki,ostatnio mamy po 22-25st.Ci bez deszczu,Raj,po prostu

Janusz,sorry ze nie wpadlem jak bylem w Polsce ale,jak Boga kocham,nie zdazylem.Ale w nastepny rok na 100%.



sprobujesz,oczywiscie mialo byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucz do świec jest bardzo nietypowy i trudno go kupić.

Rozmiar 18 mm

Najlepiej używać klucza nasadowego wydłużonego, z gumką lub magnesem przytrzymującym świecę przy wyjmowaniu.

 

Dzięki za odpowiedź, ale mam pytanie czy klucz do świec i klucz do regulacji zawieszenia jest w komplecie z kluczami dołączonymi do moto. Bo jeśli tak to będę musiał poprosić gościa od którego kupiłem moto o podesłanie tych kluczy.

 

Pozdrawiam

 

Czy ktoś z Was testował wyklikanie i wyświetlenie temperatury silnika na wyświetlaczu w moto. Czytałem gdzieś na forum, że wersja USA ma możliwość wyświetlenia temperatury silnika. Fajna sprawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucza do świec niema w komplecie - przynajmniej u mnie nie było (wersja usa z salonu)

Jeżeli chodzi o wyświetlanie temperatury silnika to możliwe jest w trybie serwisowym, ale w takim trybie raczej nie można normalnie użytkować motocykla,

Jak zechcesz znajdę kody serwisowe i napiszę.

Temperatura silnika podawana jest w stopniach Fahrenheita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...