Skocz do zawartości

JAKA KOMPRESJA CRF


dodi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hey

 

Czy ktoś posiada info jakie ciśnienie powinno być w cylindrze w honda crf 450 2002r. ?

 

Pytam poniewaz pare postow temu pisalem o tym ze nie moge zapalic CRF-y, okazalo sie ze skasowal sie luz na zaworach dolotowych (nie mam pojecia czemu) a byl na 100%, zdjalem walek rozrzadu i widze ze pomimo zamknietych wszystkich zaworow daj sie kopac motor. Nie wiem czy mam cos z piersieniami czy moze zawory cos daja popalic, dlatego chce sprawdzic jakie ma sprezanie tylko potrzebuje info jakie powinno byc.

 

z gory thx

 

dodi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hey

 

Czy ktoś posiada info jakie ciśnienie powinno być w cylindrze w honda crf 450 2002r. ?

 

Pytam poniewaz pare postow temu pisalem o tym ze nie moge zapalic CRF-y, okazalo sie ze skasowal sie luz na zaworach dolotowych (nie mam pojecia czemu) a byl na 100%, zdjalem walek rozrzadu i widze ze pomimo zamknietych wszystkich zaworow daj sie kopac motor. Nie wiem czy mam cos z piersieniami czy moze zawory cos daja popalic, dlatego chce sprawdzic jakie ma sprezanie tylko potrzebuje info jakie powinno byc.

 

z gory thx

 

dodi

A czy jak są zamkniete wszystkie zawory to czy silnik posiada kompresje czy spreżynuje czy gdy go powoli kopiesz cisnienie jakby uciekało musisz sprawdzić czy siewieca jest dokrecona i czy nigdzie nie dmucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

 

ja ostatnio swojej CRF 450 -04r tez nie idzie tak latwo ODPALAC...a gdy kopie to co jakis czas delikatnie podstrzeliwuje.. tez nie wiem co jest z nia..czy ja zalewa moze???ale przez co..? co moze byc tego przyczyna ze nie pali i moze zalewa..silnik nie rozkrecany byl jeszcze przezemnie, nie regulowalem nic procz srubka od OBROTOW, nie ma przeciekow...

mysle tez o swiecy.. moze za slaba iskra??

 

chce olej wymienic teraz ale nie za bardzo orietuje sie gdzie sa zlewy oleju z silnika i ze skrzyni..podpowiecie??

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok odkrece i napisze co tam w swiecy slychac..a moze przy okazji kupic nowa..bo po co stara moze juz zuzyta wkrecac z powrotem...wiem wiem ze to nie komarek:))) a gdzie sa spusty oleju z silnika i skrzyni w CRF450?? bo jestem nowym posiadaczem tego sprzetu od niedawna i nie za bardzo jeszcze sie w HONDZIE orietuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co jak mówisz "strzela" podczas kopania to dekompresator, tak ma byc. Po drugie częsty serwis szczególnie luzu zaworowego tez normalne w crf, i dbaj o to bo moto skończy tragicznie. kłopoty z paleniem tez standart w tych Hondach. Jeśli nie chce palić i wyraźnie lżej się kopie to na 99% zniknął ci luz na zaworach ssących prawdopodobnie, zawory są cały czas uchylone i stąd brak kompresji. Crf to niewdzięczny motor, ja swoją sprzedałem po pierwszym wypadzie do lasu. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wczoraj wymienilem olej..do swiecy zajrze w tygodniu.. no strzela mi z tlumika podczas kopania..tylko teraz czy strzela w kolanku czy w cylindrze?? wlasnie myslalem juz o sprawdzeniu luzu na zaworach( moze ktos ma serwisowke do crf 450 z 2004roku? lub wie jaki powinien byc luz na zaworach??) bardzo bym byl wdzieczny gdyby ktos mi pomogl..a moze macie kontakt do Bartka Brendlera?? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wymianilem swiece na nowa i olej w silniku i skrzyni I nadal mi nie chce pali dobrze..na pycha go odpalilem ale po rozgrzaniu i zgaszeniu przezemnie JUZ NIE CHCIAL MI ODPALIC NA KOPA:(((((

 

 

poradzcie CO ROBIC co moze byc z nia!!!

 

dziekuje za kazda pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie MAJOR nie sprawdzalem jeszcze, ale chyba juz mi to zostalo, bede oddawal dla fachowca motor do sprawdzenia luzow..ale nie mam SERWISOWKI do 2004 roku i wlasnie w tym PROBLE ze nie znam jakie tam LUZY powinny byc..moze ktos mi pomoze , zna sie na tym ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...