Skocz do zawartości

Świeca z podkładką czy bez?


Nemesis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście że z podkładką , każda firma sprzedająca świece montuje je odrazu.

Ta podkładką jest podkładką miekką uszczelniająca, każda świeca powinna ją mieć , w silnikach wysokoprężnych pod wtryskiwaczami też są takowe głównie miedziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkładka jest po to aby uszczelinic komorę spalania, żeby Ci nie uciekała kompresja. Nie rozumiem jak każdy odwiedzający ten temat do czego chcesz ściągać tą podkładkę. A jeżeli chodzi o zerwanie gwintu, to czy podkładka jest czy jej nie ma to gwint i tak możesz zerwać. Bo świecę przykręca się delikatnie. Wydaję mi się również że podkładka ta pełni rolę dystansu, aby świeca nie była za głęboko wkręcona.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że bez podkładki świeca wkręci się troszke dalej zmniejszając tym samym komore spalania i to da "troszke" mocy...

Ty sobie w poszukiwaniu mocy chłopcze zawory w tej emzecie wyreguluj :wink: :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary montuj swiece z podkładką tak jak powinno byc nie wymyslaj jakis tuningow bo od producenta madrzejszy nie bedziesz.

 

dokladnie! Jak chcesz mam w piwnicy swiece iskre z dlugim gwintem (chyba od poloneza o ile sie nie myle) nawalisz podkladek tak zeby zmiejszyc komorę spalania i wsio :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, wiecie co świeca bez podkładki sie mi wczoraj wykręciła, mogłem ją dokręcić palcami, dobrze że gwint w głowicy nie poszedł. Hmmm ale świece dokręciłem mocno jak nigdy i sie wykręciła... więc poznałem jeszcze jedną zalete podkładki. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, wiecie co świeca bez podkładki sie mi wczoraj wykręciła, mogłem ją dokręcić palcami, dobrze że gwint w głowicy nie poszedł. Hmmm ale świece dokręciłem mocno jak nigdy i sie wykręciła... więc poznałem jeszcze jedną zalete podkładki. Pozdro

 

 

No widzisz powoli sam wyciągasz wnioski zalety tej podkładki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...