Skocz do zawartości

ZNOWU MOJA JAWA 350


piter19850207
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! To znów ja ze swoją "zjawą" :( A otóż mam taki oto problem: odpalam, wsiadam na moto i jade z 500 metrów na maxa z prędkością 150 km/h i potem obroty spadają wraz z prędkością tak jaby się dusiła. Redukuje z 4 na 3 potem z 3 na 2 jade z 200 metrów na wolnych obrotach na 2 biegu potem odkręcam manete i jade z 400-500 metrów znów normalnie na maxa i potem znów sie dławi, dusi prawie staje i tak wkoło

 

Co się mogło stać?

 

Gaźnik, filtr powietrza jest ok, bo już rozkręcałem

Nie wiem czy kranik czasem nie jest zatkany, ale nie wiem też czy by się tak działo? Dusiła by się?

Ma za mało powietrza albo za dużo?

Naprawde nie wiem!

Pomożcie, bo już mam tego dosyć!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem też kiedyś podobny przypadek, u mnie był przytkany kranik, ja jak jechałem to musiałem robić dłuuuuuuugie odstepny podczas zmiany biegu, no a potem jak się rozbujałem no to musiaęłm mu robić przerwy żeby zassał coś(nie wiedziałem wtedy jeszcze dlaczego to tak) no ale okazało się że to kranik :(

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Lub zaniski poziom paliwa

Pozdrawiam

Gdyby mial za niski poziom paliwa to by mial klopoty z mca przez caly czas. Najprawdopodobniej paliwo ze zbiornika do gaznika doplywa z za mala predkoscia dla pelnego obciazenia. Wniosek : przytkany kranik lub zanieczyszczony filtr paliwa o ile jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz filtr paliwa to go wywal i spróbuj czy nadal to samo. Jeżeli się nie poprawi to rozbierz kranik bo najprawdopodobniej rozpadła się uszczelka z otworkami w kraniku i kawałki gumy blokują przelot.

 

Filtry paliwa często mają za duże opory przepływu i na pełnym zbiorniku jest ok ale jak jest niski poziom przestają przepuszzcać wystarczającą ilość paliwa.

Edytowane przez Browarny

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie zatkana dziurka w korku od baku, ale pewnie to kranik miałem podobne objawy, teraz mam kranik od WSK 125 i jest git. Nie radze dorabiac samemu tą uszczelke w kraniku z byle jakiej gumy bo po czasie puchnie i objawy są takie same... z tym 150km/h to chyba przesadziłeś ;-)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze kranik, bo kiedyś też tak miałem! A z tym 150 km/h to nie przesadziłem bo moja Jawa jedzie nawet 160 km/h, bo mam dwa gaźniki + dwa filtry stożkowe i większe cylindry i tłoki i przerobiony korbowód ;) :icon_twisted: I co powiesz ?? A zbiera się superancko Pozdro!

Edytowane przez piter19850207
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większe cylindry tzn.? a jak jedziesz 160km/h to jakie masz obroty? wzmocniony korbowód tzn.? filtr stożkowy za 30zł to lipa chyba, że masz coś lepszego, ale i tak nie jestem do końca przekonany do tych 160km/h musiałbym to zobaczyć. Na fotce widać, że masz jakies inne wydechy chyba nie od 4T?

 

 

pzdr

Edytowane przez nerlst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz kranik, ja miałem identycznie jak opisujesz. Pół roku szukałem usterki ;) Te kraniki mają to do siebie że sie uszczelki w środku sie rozłażą i otwory na paliwo robią sie przymałe, nawet jeśli wydaje ci sie że paliwo płynie z durzą prędkością. Ja poszerzyłem otwory rozgrzanym gwoździem, wyrównałem żyletką i wszystko gra. :icon_twisted:

 

PS Jeśli miałeś przeróbki w silniku to możliwe że ten kranik sie poprostu nie nadaje i potrzeba jakiś z szerszymi kanałami.

Edytowane przez Nyx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jednak to był kranik! Guma w nim zdechła ;) A z moimi przeróbkami to wrzuce za kilka dni fajne fotki i napisze co dokładnie było zrobione :flesje: Dzięki i pozdro

 

Ps. a te wydechy to normalnie... ech... zobaczysz kolego kiedyś indziej! Ale nie od 4T tylko z pewnego samochodu! Pzdr!

Edytowane przez piter19850207
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...