Skocz do zawartości

Moje pierwsze hadr enduro - KTM EXC 400


Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie, po kilku tygodniach poszukiwań, obejrzeniu kilkunastu różnych motocykli wreszcie udało mi się kupić (mam nadzieję) motocykl docelowy, czyli KTM EXC 400 rocznik 2001. Bardziej szukałem Kawaski KLXa 300, jednak gdy siadłem na EXC szybko zmieniłem zdanie ;) . Na razie moto poszło na obowiązkowy przegląd i wymiany, tak żeby śmigać spokojnie bez obaw. Mam nadzieję mieć go na koniec tygodnia.

Pierwsze spostrzeżenia - mocny, wygodny i poręczny. Nie wiem jak będzie kształtował koszt utrzymania, ale może dam radę. Na tą chwilę wymaga sporo pracy i włożenia kasy, ale chcę zrobić wszystko co wymaga wymiany a dopiero później zacząć śmigać.

to fotki

http://www.bikepics.com/pictures/657230/

 

http://www.bikepics.com/pictures/657227/

 

http://www.bikepics.com/pictures/657228/

 

 

Oby był bezawaryjny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

2001 i 2002 to były najbardziej udane modele KTM EXC Racing. Sam miałem taki sam z 2002 roku i byłem bardzo zadowolony, a teraz mam 520 z 2002 roku i znów nie narzekam na jakąkolwiek awaryjność.

 

Sugeruję duży przegląd, wymianę łańcuszka rozrządu, regulacje luzów zaworowych, oględziny cylindra przy okazji itd. Oczywiście olej w silniku i amortyzatorach z przodu. Miłego używania motorka.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, że wybrałes EXC a nie KLXa.

Nie wiem czy to zbieg okoliczności ale jak ja kupiłem KLXa to Ty też. Jak ja EXC 400 to Ty też ;)

Tak czy inaczej gratulacje. :flesje:

 

 

Czysty przypadek :biggrin: Szukałem KLXa, ale nie znalazłem okazu, który byłby w na prawdę dobrym stanie. Znalazłem tego EXC, co prawda trzeba dołożyć do niego sporo czasu i kasy, ale tak jak poprzedniego KLXa mam zamiar wyszykować od początku, żeby nie było niespodzianek. Moc 400 spokojnie wystarczy mi na kilka sezonów, zanim nauczę się nad nim panować minie sporo czasu więc warto zainwestować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu! Mam pytanko czy kupowałeś go w Polsce, jeśli nie to w jakim kraju i gdzie zobaczyłeś ogłoszenie tej maszynki? ;) Sam się przymierzam do kupna ktm'a 520 exc (bo narazie ten co mam to pożyczony :) ) i staram się wybadać gdzie najtaniej :biggrin:

Pozdrawiam Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu! Mam pytanko czy kupowałeś go w Polsce, jeśli nie to w jakim kraju i gdzie zobaczyłeś ogłoszenie tej maszynki? ;) Sam się przymierzam do kupna ktm'a 520 exc (bo narazie ten co mam to pożyczony :) ) i staram się wybadać gdzie najtaniej :biggrin:

Pozdrawiam Marek.

 

Kupiłem go w Polsce, z allegro. Z zagranicy nie ma mi kto przywieźć enduro tylko same crosy więc musiałem sam poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...