Skocz do zawartości

jaki olej do paliwa?


patryk998
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do dozownika w skuterku leję Castrol R2 Racingbike lub Mobil Racing 2T (oba pełne syntetyki) - w zależności od tego, co mam akurat pod ręką. Odradzam stosowanie rodzimej produkcji wynalazków pokroju Mixolu.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to najlepszy jest zilony w pełni syntetyczny olej husqwarny mixol mozei smaruje ale robi bardzo dużo nagaru moi kuple jeżdza simsonem na luxsie i im sie nie zaciera zresztą jak miałem simsona to zawsze na mixolu a i zdżyło sie że luxu sie wlało i chodził

Zdażyło się nawet że kumpel jeżdził rometem na przepalonym oleju :wink: :wink: z mojego samochodu co miał zrobione ponad 15 tyś jak wlał do paliwa to sie czarne zrobiło :flesje: :wink: ale chodził mu spodobało mu sie a że dałem mu ten olej za darmo to jeździł na nim

Komarek do tej pory chodzi

pozdr

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to najlepszy jest zilony w pełni syntetyczny olej husqwarny mixol mozei smaruje ale robi bardzo dużo nagaru moi kuple jeżdza simsonem na luxsie i im sie nie zaciera zresztą jak miałem simsona to zawsze na mixolu a i zdżyło sie że luxu sie wlało i chodził

Zdażyło się nawet że kumpel jeżdził rometem na przepalonym oleju :wink: :wink: z mojego samochodu co miał zrobione ponad 15 tyś jak wlał do paliwa to sie czarne zrobiło :flesje: :wink: ale chodził mu spodobało mu sie a że dałem mu ten olej za darmo to jeździł na nim

Komarek do tej pory chodzi

pozdr

 

 

taaaa, tylko że romety mają max 5000 tys obr a nowoczesne 50cc 2T 12-14 tys

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to najlepszy jest zilony w pełni syntetyczny olej husqwarny
Popieram, wlałem go do dozownika zaraz po kupieniu NS-1, a mimo, że mam źle ustawiony dozownik (zbyt duża dawka), nie dymił aż tak strasznie, jak teraz - obecnie mam w pojemniczku półsyntetyk Mobila (kupiłem go od bidy, a kosztował 30 zł/l - to za litr tej Husqvarny płaciłem 25 zł :-/) i obraz w prawym lusterku jest po prostu szaro-niebieski.

 

mixol mozei smaruje ale robi bardzo dużo nagaru moi kuple jeżdza simsonem na luxsie i im sie nie zaciera zresztą jak miałem simsona to zawsze na mixolu a i zdżyło sie że luxu sie wlało i chodził

Komarek do tej pory chodzi

Ja z kumplem jeździłem jego WSK 125 na Luksie, i nawet nieźle jeździła, ale jak trochę postała, to olej się wytrącił z paliwa :-). Ale wu-es-ka to twardy sprzęt, znam przypadki użytkowania przez kumpli tego silnika na oleju napędowym. Aha, sprzęt działa nadal.

 

taaaa, tylko że romety mają max 5000 tys obr a nowoczesne 50cc 2T 12-14 tys
I pewnie dlatego moja Honda nie dymi jak szalona do tych 5 tys. obr./min (wyłączając pracę na ssaniu) :flesje: Edytowane przez Arcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kumplem jeździłem jego WSK 125 na Luksie, i nawet nieźle jeździła, ale jak trochę postała, to olej się wytrącił z paliwa :-). Ale wu-es-ka to twardy sprzęt, znam przypadki użytkowania przez kumpli tego silnika na oleju napędowym. Aha, sprzęt działa nadal.

 

zgadza sie do mojej wsk tez przypadkowo wlalismy ropę ale w baku mialem benzynę wsk kopciła na siwo :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jazdy na rope miałem sytacje że musiałem do kupla jechac koniecznie a kawałek drogi w baku prawie sucho a hacie zero benzyny tylko 300L czarwonej opałówy od ciagnika no to leje do simsona odpaliłem go na bezzynie rozgrzał i leje rope napoczątku idzie dobrze tylko zaczyna coraz mocniej kopcić potem zaczyna sie dusisc ale włanczam ssanie i jest ale ogladam sie do tyłu i nic nie widze :flesje: :wink: chmura dymu ale moc miał ta sama zgasiłem go ostygł ze startera nie chciał zapalic ale pchałem go może ze 100metró i zakoczył

Ropa w benzyniaku ma jedna wade mocno kopci i niechce palic na zimnym reszta ok nawet świeca sie nie popsuła

POzdr

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statoil 2T - półsyntetyk 25zł/l

 

Jak olej orlenu za 12zł/l może być dobry?? lepszy od mixolu, napewno... ale i tak żadna rewelacja..... mój ogarek nie chciał śmigać na tym oleju... nonstop brudziła się świeca....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak olej orlenu za 12zł/l może być dobry?? lepszy od mixolu, napewno... ale i tak żadna rewelacja..... mój ogarek nie chciał śmigać na tym oleju... nonstop brudziła się świeca....

to raczej nie wina oleju bo ja mam ładny kolor swiecy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...