Skocz do zawartości

bandit - który wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

moze sie zastanow nad SV650. ma silnik o podobnej mocy do b6 ale jest jakies 40 kilo lzejszy przez co ma lepsze osiagi. oprocz tego w podobnej cenie dostajesz duzo nowsza konstrukcje - aluminiowa rama i te sprawy... chyba ze zamierzasz preclowac we dwoje.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam w przyszłym roku zamiar kupić właśnie bandita. To będzie mój pierwszy poważny motor. Mam w związku z tym pytanie: 1200s czy 600? Z tego co wiem to różnica w mocy jest 20KM. Czy to jest dużo - to znaczy czy da się to odczuć jeżdżąc? Jak wygląda sytuacja na stacji benzynowej? Ile który pali? Może nie warto dopłacać przy każdym tankowaniu tylko dla większej liczby numerków w dowodze? Co o tym sądzicie?

Podzrawiam kalosh

Jeżeli mam być szczery, to szczerze odradzam przesiadkę z TS 350 na B 12.

Co się zaś tyczy kosztów eksploatacji, to podejrzewam, że utrzymanie "600" wychodzi mimo wszystko taniej niż "1200" (i nie mam tu na myśli jedynie kosztów paliwa).

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mimo wszystkich odpowiedzi przychylam się głównie za postem Yoss'a do b12. Przemawia do mnie też fakt że jak teraz kupię moto to będę nim jeździł tak długo aż się rozsypie. Nie chcę za rok żałować że kupiłem jednak za mały. Mam nadzieje że umiejętności wystarczy żeby go poskromić, bo oleju w głowie bankowo tak;) Dziękuję wszstkim za wypowiedzi i udział w dyskusji. Gdyby nie Wy to do teraz pewnie bym nie spał po nocach:)

Pozdrowienia - kalosh

 

Tak apropos to może ktoś się wypowiedzieć o sv650? Jak się zachowuje na trasie, szczególnie w jeździe z pasażerem?

Edytowane przez kalosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I B6 byś kupił byłbyś zadowolony, za B6 przemawia młodszy rocznik za lepszą ceną niż B12, a to też coś znaczy.

Ile lat jawą jeździłeś? Ja 17 lat pomykałem jawulą, skoro taka 350 dała radę przejechać 74000 km to bandyta 600 przejedzie 3x tyle albo lepiej.

Lepszy rocznik lepsza cena pomyśl, a za rok napewno nie będziesz żałować, że to B6.

 

Zawsze jest coś lepszego większego itp., ale tak myśląc nigdy nic nie kupisz, to tak jak ze sprzętem komputerowym, masz chodzi fajnie, ale jak cos wyjdzie nowego to się kombinuje jak tu sprzedać stary i kupić nowy :)

 

B6+ kaufry, torba na bak i heja w świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile lat jawą jeździłeś?

 

Ja miałem przyjemność jeździć moją tylko 3 lata:( Gdyby nie pieprzony katamaran to jeszcze długo bym nią pojeździł. Włożyłem bardzo dużo serca dokręcając każdą najmniejszą śrubkę w niej. Teraz aż żal patrzeć na wrak w garażu:(

Edytowane przez kalosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym Motocyklu masz porównanie tych sprzętów (+ CB 1300). Generalnie wychodzi, że w codziennej eksploatacji Bandit góruje nad Fazerem - dysponuje większą mocą i momentem w zakresie do 7 tys. obrotów, oferuje wygodniejszą pozycję. Powyżej 7 tys. Fazer go deklasuje, co jednak w turystyce jest mniej przydatne. Przy 5 tys, obrotów na 5 biegu licznik Bandita pokazuje 140 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B12 czy FZS 1000 Fazer? Co byście wybrali? Moto potrzebne do miasta i do dalekiej turystyki :)

z grubsza porównałem oba moto, zresztą odpisałem na Twoje pytanie w temacie "Fazer 600...", podając link. oba motocykle godne polecenia. poczytaj, policz koszta i decyduj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z grubsza porównałem oba moto, zresztą odpisałem na Twoje pytanie w temacie "Fazer 600...", podając link. oba motocykle godne polecenia. poczytaj, policz koszta i decyduj.

 

Wiem, wiem, dzięki Bandzior, artykuł dużo mi dał. Po prostu staram sie zebrać jak najwięcej opini bo nie chce mi sie znów za rok zmieniać sprzęta. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...