Skocz do zawartości

80ccm. co na to policja??!!


hefaistos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

siemka :icon_mrgreen:

 

a więc miałem wypadek na 80cc rejestrowanej na 50cc(Aprilia RX) i policja zabrała moto na dokładne pomiary jakieś tam...i muszę Was rozczarować,bo nie mierzyli pojemności cylka :icon_mrgreen: teraz mierzą rozstaw osi,a że RX był fabrycznie motorowerem to było w porządku :buttrock: pytałem się policjanta i powiedział mi,że z zalewaniem cylindra jest za dużo roboty i że motorowery mają określony rozstaw osi,i jak jest większy to wiadomo, że to motor a papiery zfałszowane :biggrin: także jakbym miał glebe dajmy na to na słabszej DT80 to już byłoby przej**ane :wink: a tak to mi się udało :bigrazz:

 

Pozdro :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka :P

 

a więc miałem wypadek na 80cc rejestrowanej na 50cc(Aprilia RX) i policja zabrała moto na dokładne pomiary jakieś tam...i muszę Was rozczarować,bo nie mierzyli pojemności cylka :) teraz mierzą rozstaw osi,a że RX był fabrycznie motorowerem to było w porządku :D pytałem się policjanta i powiedział mi,że z zalewaniem cylindra jest za dużo roboty i że motorowery mają określony rozstaw osi,i jak jest większy to wiadomo, że to motor a papiery zfałszowane :wink: także jakbym miał glebe dajmy na to na słabszej DT80 to już byłoby przej**ane :wink: a tak to mi się udało :wink:

 

Pozdro :cool:

 

To bzdury, rozstaw osi jest nie ważny. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ku*wa sam se tego nie wymyśliłem....tak mi policja powiedziała...do silnika nawet nie zaglądali,tylko się czepiali,że wydech za głośny...nie wiem jak jest,ale w moim przypadku mierzyli rozstaw osi..też wydawało mi się to bez sensu i dalej mi się wydaje...ale tak mi policjanci z dochodzeniówki powiedzieli,chyba wałków nie wciskali,co nie :icon_rolleyes: Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie wyluzujcie policjanci tez ludzie! niesa głupi i wiedza ze kazdy odblokowuje taka 50 i ze one moga leciec nawet w okolicach 90 km/h! i jakos kolega swoja DT80 został skontrolowany to sopjzeli na papiery na numery ramy i tyle! jeśli niemasz wypadku i nienaraziłeś sie porzadnie pana mundurowym ot nieskieruja tak od sobie bo maja dobry chumor na badanie! ;)

a co do badania tech. to znajomy mojego taty jest diagnosta/orzecznikiem czy jakos tak wiec wiem jak to sie odbywa... to sa ludzie ktorzy ida i spr stan techniczny, geometrie, chamulce wydech, itp ale pojemnosc wiezcie mi ze to tylko i wyłącznie na oko:):bigrazz: ja mysle ze bez obaw mozecie jezdzic 80!

Edytowane przez Ziele90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, może 80 się nie dopatrzą...

A jak jest z taką 125 ?

Mam na myśli np. Yamahe TZR 125 cm3. , moto wygląda prawie jak rasowa 600 i jedzie naprawde spoko jak na te pojemność...

Co na to Policja ?

Pozdro

 

no co do 125 to słyszałem o przypadkach ze nawet po wypadku niewykryli.... to wszystko zal;ezy od podejscia orzeczajacego! choc osobiscie kozaczyc 125 bym sie już bał bo jednak nawet taka DT czy MTX 125 to juz wygladaja inaczej... takze 125 juz odradzam lecz to jest tylko moja opinia! niehc moze wypowie sie ktos kto jezdzi tkaim czyms czy mial jakies juz kontrole i spotkania z policja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel kozaczył na apirlii af1 zarejestrowaną na motorower,i jak co capneli to od razu o prawko sie zapytali...a on mów i że to motorower...policjant tylko sie usmiechnał i dalej swoje.nawer ja mnie zatrzymal na rg 80 to sie pytali o prawko na początku,dopóki dowodu nie pokazałem..wiec policja nie jest już taka głupia... :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wlasnie zalezy z jaka predkoscia nas zatrzymaja i w jakich okolicznosciach.Bo jezeli na przyklad jedziemy bez swiatel albo cos takiego to moga sie doczepic tej pojemnosci a jak mamy wszysko w porzadku to nie powinni(teoretycznie)zauwazyc ze motocykl to nie 50 tylko 80.Glupota jest to ze 50 moga jezdzic do 45 km/h,przecież np. TZR 50 moze leciec mysle ze ponad 100.To co,kupujesz fajna TZR za 10000 zeby jezdzic 45 :lalag: To sobie mozesz simonem pojezdzic.Dziwne to prawo jest w Polsce.A tylko u nas tak jest czy w innych panstwach tez,orietujecie sie :) :icon_evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simson jedzie 60 km/h :clap: Mi się wydaje, że pojęcie motorower jest z czasów komarów, ogarów i innych tego typu sprzętów, które więcej niże te 45 - 50 km/h nie pojadą. 125/50 to dla mnie przegięcie, jeśli chodzi o drogowy motocykl. Terenowy jeszcze obleci, bo zwykle trzeba jakośw teren dojechać (często drogą) to można na legalu. Poza tym nowe "motorowery" są teraz podobne do większych modeli no i przede wszystkim dość duże. TZR 50 wygląda jak powazny sprzęt, gdyby nie ten dźwięk :( Aprilia RX też. Nie widziałem tego w akcji, ale chcę taką sobie kupić na przyszły rok, a ona podobno jest praktycznie pełnowymiarowa, jeśli chodzi o motocykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki boicie się Policji, jak małe dzieci Baby Jagi. Przecież to są ludzie i jeżeli ty też będziesz zachowywał się jak normalny, mądry człowiek to oni też tacy będą. Mnie złapali i jakoś żyję. Codziennie jeżdżę do szkoły i motocykl zostawiam pod komendą, która jest naprzeciwko mojej szkoły i nigdy nikt do mnie nic nie miał. Jak będziecie zachowywali się jak ludzie, a nie jacyś szaleńcy na swoich dwóch kołach to wszystko będzie dobrze.

 

Pozdrawiam Michał :crossy: :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie spokojnie :) mnie na DT 80 motorower :) zatrzymali 2 razy. raz rutyowa kontrola i raz za przekrocznie predkosci w zabudowanym o 45km/h... za kazdym razem patrzyli tylko w dowod czy marka sie zgadza i czy ubezpiecznie jest. nawet o prawko nie pytali tylko czy jestem pelnoletni i czy mam dowod. najwecej zalezy od upierdliwosci policjanta wiec badzcie mili i sie usmiechajcie :banghead:

pozdro

Edytowane przez pawela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm

 

z reguły obecni policjanci to wychowane w prl'owskich warunkach głupcy xD

 

..no nie znają sie... aj jeszce jak sie nie interesują to na pewno nie wykryją..

 

 

teraz coraz wiecej fajnych motorków na drogach i oni przedewszystkim zatrzymują z ciekawości... a jak im sie poszczęści to trafią na kozaka bez dokumentów lu OC i juz mają swoje punkciki...

 

 

ja trafilem na straz miejską co sie bardzo dziwiła ze rx to motorower.. musialem cos rozmową prostowac ; ]

 

 

ale oni sprawdzają jedynie OC i spisują dane.. i puszczają..

 

natomiast jesli chodzi o 125/50 to się zgadzam ale jesli chodzi o kwestie pieniężne..

 

ja malo jezdze i pasowalby mi cross 125 zar. na motorower.. by nie bylic tych wiekszych opłat + prawko..

 

natomiast 125/50 lepiej nie kozaczyć po miescie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a wiecie jaka mogłaby być największa kara!??!

np Łapia mnie jak jade 80km/h (jade 80ccm) dochodzą do wniosku że maszyna jest za silna i za szybka jak na motorower.Dają nakaz pojechania na stacje kontroli,tam dochodzą do wniosku że to 80ccm......... i ???

 

jaka bedzie kara??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...