Skocz do zawartości

80ccm. co na to policja??!!


hefaistos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

MOim zdaniem policja na to nie patrzy gdy przejedziesz 45 km/h to oni przymkna oko a le gdy bedziesz lecial 100km/h to bedzie lipa . MOj koledzy maja po 80/50 i nawet 125/50 i jezdza chyba ze sie trzepia to jest lipaa :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Kmxie trzepaly mnie 2 razy z zapytaniem co to za pojemnosc.Opowiedzialem ze 50 ale wiadomo ze nie jedzie 45'km h.policjant odpowiedzial iz wie o tym doskonale wkoncu technika nie stoi w miejscu a po za tym takim motorkiem mozna jzu jechac gdzies dalej a w dalszą trase 45km\h to nie jazda.Drugim razem Policjant mi odpowiedzial (Legnicki) ze jego syn ma 80cmm zarejstrowane na 50cmm. Gdy zlapali mnie na AF 1. 200km\h na liczniku.Wielkosc duzego scigacza. Jechalem 60km\h przy goraniczeniu do 40km\h. W nocy.Zatrzymują ogladaja dokumenty Co to za pojemnosc?Mowie ze 50.Policjant mowi. Wlasnie slysze cie czekam az dojedziesz a cos powoli jedziesz na takim scigaczu :rolleyes: i tak to jest.grunt to spokojnym byc milym i nic nie pyskowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heja

nie wiecie czy obecnie da radę zarejestrować yamahe dt 80 z zagranicy?? mam papiery do niej ale w nich jest że to motocykl o poj 79ccm.

Wiele ludzi twierdzi że takie sprzęty rejestruje się nie przedstawiając Briefu (ponoć wystarczy umowa)

próbowałem u mnie i odpada... proszą o brief

Więc mogę spróbować w innym mieście :flesje:

Pozdro

KayTecK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

co z tego że zablokowany.. poczytaj "Prawo o ruchu drogowym" i jest jak byk pojemność 50ccm.... ale naprawde trzeba być miłym, uprzejmym a nie wyskakiwac z tekstami ze ojciec zna tego i tego...

 

POLICJANT TO CZŁOWIEK

a tak btw. wkurza mnie jak ktos ich nazywa psami, a jak mu cos skroja albo poskładają go na miescie to leci na komisariat... załosne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj takie rozprawy koncza sie przesunieciem terminu wyrobienia prawka

Kto Ci takich rzeczy naopowiadał? :D Czy możesz tego "ktosia" poprosić o podanie podstawy prawnej? :)

Za samą jazdę bez wymaganych uprawnień kodeks wykroczeń "odroczki" nie przewiduje :) ; gorzej, jeżeli miała miejsce ucieczka, próba uniknięcia kontroli drogowej itp. :)

 

A teraz przyznam się bez bicia :) , że sam przez parę lat jeździłem skuterem podrasowanym na 70 ccm, ale jako że kit tuningowy Malossi jakiś czas temu wyzionął ducha, zmuszony byłem z powrotem założyć fabryczny silnik 50 ccm. Teraz znowu śmigam "na legalu" i mogę spać spokojnie z czystym sumieniem. :smile: :wink:

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanko do was jeszcze, jeśli na 80cc nie można jeździć na karcie motorowerowej to do ciorta kiedy można jeździć na 80cc, przecież jak ma się 16lat i ma się jakąś kiepską 50cc to idzie się na prawko A1 czyli na poj. 125cc więc przecież nie będę jeździł na 80cc jak będę miał prawko na 125cc logiczne co nie?? co o tym myślicie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jest tak, że powyżej 50ccm traktuje sie sprzeta jako motocykl. Problem jednak nie jest wielki, jeśli łapią gliny. Problem zaczyna się, gdy uczestniczysz w kolizji/wypadku :icon_mrgreen: Nie masz bowiem uprawnień do prowadzenia motocykla a zatem ubezpieczyciel nie ponosi za ciebie odpowiedzialności. A to już spory problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież nie będę jeździł na 80cc jak będę miał prawko na 125cc logiczne co nie??

No nie do końca. Dlaczego nie masz jeździć 80tką? To czyli jak zrobisz prawko to odrazu kupujesz Goldwinga bo masz prawko na nieskończoną pojemność :icon_mrgreen: To po co w ogóle robili by 80-tki, albo nawet 600, gdy po zrobieniu prawka możesz jeździć nawet motorem z 5 litrowym silnikiem, to po co będziesz kupywał CBR 600? :biggrin:

A tak w ogóle nawiązując do tematu, to patrząc od strony technicznej to 80ccm od motoroweru różni tłok większy średnicą ok. 6-8mm (zależy jaki mamy skok) więcto chyba nie jest tak dużo :) i myślę, że jeżeli by nas gliniarz zatrzymał i byśmy byli mili to pewnie by to przeszło jakoś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gliniarza interesuje najwiecej jaki ty masz skok i srednice :banghead: Przedewszystkim ruzni sie mocą i predkoscia.

Niestety tak jest, choć gliniarz też człowiek i może przymknąć oko. Ja się powtórzę - policja nie stanowi głównego problemu w takich przypadkach. Gorzej jest z udziałem w kolizji/wypadku. Skoro nie mamy uprawnień do prowadzenia pojazdu, to ubezpieczyciel wycofuje usługę :) Ewentualny poszkodowany przez nas otrzyma kasę z OC, ale ubezpieczyciel obciąża pieniędzmi nas. Załóżmy, że potrącimy pieszego, w pojeździe zrobią badania techn. i ... pupa zbita...bo na koszty leczenia i odszkodowanie wybulimy z własnej kieszeni... oby to nie była jeszcze renta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba nie do końca - OC zadziała, ale później na ubezpieczyciel będzie "wzywał do zapłaty"

To też miałem na myśli :D tylko zagmatwałem. Fakt faktem (Fuck Fuckiem) że można się wpakowac w spore koszta, zresztą podobnie, gdy uczestniczymy w kolizji na bani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...