Skocz do zawartości

Zębatki ! ! !


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Ja teraz założyłem na tył stalową zębatkę VAZa. Waży 5 razy tyle co aluminiowa Renthala, ale jest szansa, ze skonczy się równo z łańcuchem, a nie znacznie za szybko jak to zwykle jest w przypadku aluminiowych. Od siebie polecam zębatki Stealth - stalowe na aluminiowym stelażu. Koszt niemały, ok. 200-250 zł, ale są naprawdę niezłe.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
no to masz VAZa wiec po kilku wypdach bedziesz miec zamaist zebow bananany ale za to cena bardzo atrakcyjna wiec bym sie raczej nie zastanawial

 

To są stalowe zębatki VAZa. Mam taką na tyle w KTM 520, który roluje wszystkie aluminiowe zębatki w wachlarzyki. Nie wiem, po co opowiadasz takie pierdoły o bananach, być może wina leży w tym, że takie zębatki widziałeś tytlko w internecie, a nie na motocyklu.

VAZ który mam założony zrobił właśnie 300 km w wysokich Tatrach, co można ze spokojem przeliczyć na 3000 km po poligonie, wcześniej przejechał 1000 km po zwykłym terenie. Po takim wysiłku alumioniowe zębatki Renthala, na których jeździźłem całe życie, pokazywaly mi szczerby w uzębieniu.

Zębatki stalowe są wytrzymałe, tanie i dobre. Ich wada to bardzo duża waga. Dlatego nie stosuje się ich w crossie. Ale w enduro nie ma przeciwskazań. Jeśli pracują z dobrym łańcuchem, takim jak Renthal, Regina, RK czy DID, to mają bardzo dużą szansę skończyć się równo jako zestaw, a nie nierównomiernie, co powoduje konieczność wyrzucenia jakieś jeszcze dobrej części zestawu do śmieci.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie mam przednią VAZa (musiałem troszkę spowolnić sprzęta, 87 km/h na 2 to trochę dużo), przejechałem 2 tyś (reszta napędu stara) i dopiero zaczyna się polerować od łańcucha (nie smaruję)

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...