Skocz do zawartości

Problem ze zdjęciem pokrywy sprzęgła


BRABUS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem ze zdjęciem pokrywy od Ducati ST2 poj 1000cm3, odkręciłem wszystkie śruby, ale pokrywa ani drgnie. Podejrzewam ze kosz sprzęgłowy jest wspierany przez pokrywę i jest w nim obsadzone łożysko, jeśli ktoś zdejmował/wie jak zdjąć proszę o pomoc. Ktoś zapyta po co zdejmuję? Otóz mam problem, ponieważ gdy odpale motor, sprzęgło turkocze jak szalone, gdy je nacisne jest cisza, motor jezdzi, wszystko jest ok, lecz dzwiek jest dosc intensywny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej w ducatach tak własnie jest ze sprzęgłem że na jałowych obortach je słychać,zresztą w innych motocyklach tak samo ,CBR,VFR... , polecam Ci tego nie rozkręcać bo te modele tak już mają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki urok ducati ;)

Jedyne co mozesz zrobic w tej sprawie to wymienic sprzeglo na nieseryjne ktore sa niby cichsze.

Poszukaj odpowiedzi na zagranicznych forach dyskusyjnych poswieconych tylko ducati,chyba ze ktos tutaj przetrenowal juz ten problem :clap:

 

Pozdr.

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie jest tak, bo mam drugie Ducati i w nim tak sprzeglo nie stuka, dzwiek jest naprawde odstraszajacy i nie wyglada mi to na seryjne. Cos z nim musi byc nie tak, na jalowych obrotach ten dzwiek zaglusza caly silnik, a tak byc napewno nie moze :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe skad wziac do tego motoru serwisowke ;] Chce to zrobic, zeby pozniej nie bylo problemow, bo jak narazie to boje sie nim jezdzic, zeby cos sie porzadniej nie rozwalilo bo wtedy bedzie bol...

A sprawdzałeś na stronie DUCATI?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Mam problem ze zdjęciem pokrywy od Ducati ST2 poj 1000cm3, odkręciłem wszystkie śruby, ale pokrywa ani drgnie. Podejrzewam ze kosz sprzęgłowy jest wspierany przez pokrywę i jest w nim obsadzone łożysko, jeśli ktoś zdejmował/wie jak zdjąć proszę o pomoc. Ktoś zapyta po co zdejmuję? Otóz mam problem, ponieważ gdy odpale motor, sprzęgło turkocze jak szalone, gdy je nacisne jest cisza, motor jezdzi, wszystko jest ok, lecz dzwiek jest dosc intensywny.

Pozdrawiam

 

 

O ile jeszcze sie nie zabrales za to sprzeglo, to moge podeslac Ci troche rysunkow i opisu technicznego do st2...

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie nie myle to St 2 ma suche sprzeglo i ma stukac, rzezic i szurac, za to w mokrych sprzeglach np M 620 az takich dzwiekow nie wydaje-jak sie nie podoba trza moto sprzedac i przesiasc sie na ryzopeda- bo nic nie poradzisz troszke pomaga wymiana calego kosza sprzeglowego na aftermartekowy kosz Pro Cutting Basket/ clutch, jednak zawsze cos bedzie szurac...Moim faworytem w aftermarketowych koszach sprzeglowy dla Ducow jest Slipper Evolutzione STM jedna sprezyna zamiast 6 malych- jednak wymaga "lapki tytana":-))).

Daruj sobie rozkrecanie i ulepszanie czegos co i tak nie ulepszysz tanim kosztem- zamiast tego skieruj swa uwage na luzy zaworowe, paski rozrzadu, wymiane oleju z filtrem itp...

Pozdr. Janek Klekotek 748 S. P.S. A temat trza bylo wrzucic w "Ducati" bo tutaj sensownej odpowiedzi mozesz nie znalezc:-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...