Skocz do zawartości

R6 - Kilka Pytan


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam sie do zmiany (zimą:biggrin: motocykla na jakiegos sporta, i teraz mam kilka pytan co do R6 -

 

chodzi mi o rok 1999 - 2002,

 

1. jaka jest jega masa ? raz czytam, ze 168 kg a raz, ze 199 kg.

 

2. mam 175 cm i 55 KG, nie będzie cięzko ? nie jestem za niski/lekki ?

 

3. jeździlem na - DT i RX 125, kawasaki EL250 (pomijajac 50), , radze sobie bez jakich kolwiek problemow jak narazie, fakt, ze nie mam praktycznie doswiadczenia ale zawsze cos, nie bedzie to samobojstwem , taka zmiana ?

 

4. jak to jest z glebami parkingowymi, jak takiego bika podniesc z ziemi w razie WU ?

 

5. na zakretach oczywiscie balans cialem , bo sama kierownica nie za wiele robi ?

 

6. jak to u niego z przyspieszeniem, ciagnie od dolu czy od gory ?, dotychczas jeździlem na motocyklach, ktore przyspieszaja dopiero od wyzszych obrotow, praktycznie nie majacych dolu, a jak tam jest z R6 ?

 

7. oczywiscie szukac amortyzatora skretu ? czy da rade jeździc bez ?

Edytowane przez RaY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś nie jeździł niczym wcześniej (w ogóle) to rzeczywiście mozna odradzać, ale przecież nie jesteś początkującym motonitą i spokojnie dasz sobie radę pod warunkiem, że pod kaskiem masz poukładane... :wink: wiem co mówię...po 15 latach przerwy kupiłem GSX-R 750 (136KM) i on nie prędko się znudzi, a uwierz że wcale nie zacząłem jeździć jak pierdoła...po tygodniu było już w miarę OK..mogłem spokojnie jechać z ludźmi którzy śmigają od kilku sezonów i nie zostawałem na winklach w tyle...

 

p.s. na forach o GS500...zazwyczj piszą ludzie dla których to było pierwsze moto...takie moje zdanie...ja zawsze czułem ten "dryg" ..jak miałem 9 lat jeździłem komarem, wielkim jak na mój wiek(nie dostawałem do ziemi, ale on ma przerwę miedzy bakiem i siedzeniem i startowałem z podnóżki :) ) później jakaś WFM, jak byłem w 7 klasie SP dosiadłem CZ 350 ..to była rakieta ;) ...po skończeniu podstawówki miałem już swoją CZ350 i jeździłem nią dosyć extremalnie przez chyba 3 lata (bez prawka :( ), później nie miałem nic ale czasami czymś tam się przejechałem...po trzydziestce wzięło mnie znowu ale nie wyobrazałem siebie na GSie...myślę, że na nim bardziej bym się "odblokował" (to takie małe) i to mogłoby mnie zgubić...a tak to jednak respekt, a sunia już żwawo, oj żwawo śmiga :clap:

 

Dodam, że jak miałem osiemnaście lat to lampka w głowie zapalała się dużo, dużo później...więc jak się zdecydujesz to bardzo uważaj i nie pozwalaj się sprowokować do popisów bo to zawsze źle się kończy...

Edytowane przez Mazzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm Ja "kupilem" Gsxr600 jak mialem 16 lat mialem wtedy okolo 65kg , Balem sie go bardzo bo motocykl ciezki i na skok z 50cc w tym wieku bylo zawczesnie.

Nie bedziesz mial problemow z utrzymaniem i prowadzeniem motocykla jednak zdarzaja sie tzw trudne momenty kiedy nagle bedziesz musial utrzymac motocykl albo go przepchac lub cos w tym stylu i mozesz nie wytrzymac , przy takiej masie motocykla jak zle staniesz na stopie ktora sie podpierasz to tez mozesz upasc :clap:

Wiem cos o tym bo podobny problem z gleba postojowa mial moj kolega chlop jak dąb 35lat i zwichnol sobie reke.

Amorek mysle ze by sie przydal ale nie jest priorytetem , podniesienie motocykla -mysle ze powinienes go podniesc. A z tym ciagnieciem to nie wiem jak dla doswiadczonych motocyklistow ale ja jezdzilem na 600cc i cbr900 - oba to potwory i trzeba uwazac jak z kazdym co ma 3sekundy do setki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm Ja "kupilem" Gsxr600 jak mialem 16 lat mialem wtedy okolo 65kg , Balem sie go bardzo bo motocykl ciezki i na skok z 50cc w tym wieku bylo zawczesnie.

 

 

Pamiętamy, pamiętamy :clap:

O ile pamietam, to szybko go potem sprzedawałeś?

 

Fajnie cię znowu tu widzieć, jakby trochę starszego i jakby trochę mądrzejszego?

Jeszcze paręnaście lat i zapraszamy do EKG ;)

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

r6 jest lekka i poreczna jak rowerek. przynajmniej dla mnie a jestem od ciebie sporo nizszy i tylko kilka kilo ciezszy. no ale wczesniej jezdzilem roznym sprzetami i to przewaznie dosc duzymi - wazacymi na sucho nawet 4x tyle co ja :clap: mysle ze sobie poradzisz ale moze pomysl o sprzecie bardziej nadajacym sie do jazdy po drodze np cbr F3 F4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

r6 bardzo fajny motocykl

mam 172 cm i sobie spokojnie radze.

z tego co inni mowia to ciezko bez amora skretu sie jezdzi - kolega w r1 jeszcze nie kupił i marudzi

przyspieszenie - moim zdaniem dobre

Edytowane przez eloelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. na zakretach oczywiscie balans cialem , bo sama kierownica nie za wiele robi ?

;) :( :wink: :) :)

Zwariowałeś? Stary, taki motocykl wymaga od jeźdzca znacznie więcej niż takich pytań! Ale co ja tam mogę wiedzieć... sam mam mniej praktyki niż ty.

 

Ja bym na to nie wsiadał :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ..bez paniki... jesli chłopak ma trochę wyobraźni i oleju w głowie nic nie powinno mu sie stać... ja po latach ujeżdzania wusek i Junaka wsiadłem od razu na Kawasaki ZZR 1100 i jakoś dałem sobie radę i mam się dobrze... kwestia wyobraźni i nie przecenienia swoich umiejętności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cabaniero spoko, gdyby nie pkt. 5 z ktorego mozna wywnioskowac ze nie jedzil za duzo na jednosladzie (np. na rowerze :clap:)

 

Ale jak juz wiekszosc wspomniala zaczynac mozna od wszystkiego, tylko czy bedzie to udany start zalezy od nas samych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...