Skocz do zawartości

Ile wyciągnie simek??


Michałek1992
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Człowieku jak wyleciałem na tor Stellą to Rossi uciekał z drogi. To dlatego nauczył sie tak szybko jeździć, zawsze siedziałem mu na ogonie na treningach. No i ładnie wyćwiczyłem chłopaka bo wygrywa. Aha chce sprzedać Stelle bo musze kupić "mokry" zestaw nitro do mojego ogara (narzie nadal 50ccm ale to sie zmieni). Cena za Stelle - 1000zł bez możliwości negocjacji ( w końcu dotykał jej Rossi i mam naklejke chińskie znaki wiec to okazja, foty bedą później).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem czy to żart, bo w profilu ma (teoretycznie?) stellę 110ccm. Tylko ciekawe jakby to wcisnął w kartery stelli.

Kiedyś widziałem motór komar extra tjunink z wydechem od fiesty, V-max 30km/h, ruszało się tym po uprzednim odepchnięciu nogami od ziemi. Rowerem nie ma szans. :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Prędkości Simsonów zależą przede wszystkim od stanu silnika oraz dokładności regulacji. Mój Simson zaraz po kupnie leciał po prostej 75-80 natomiast z górki rozbujałem go do ok.90 km/h. Po jakimś czasie dochodził już tylko do 70-75.Ale w tamtym tygodniu zrobiłem mu remont i lekki tuning i zobaczymy co będzie po dotarciu myśle, że będzie leciał te 80 km/h. Ten tuning, który mu zrobiłem to wypolerowałem i lekko powiększyłem kanały płuczące i kanał ssący, podniosłem o 2 mm górną granicę okna wydechowego, skróciłem kolanko wydechowe o 5 cm oraz wypolerowałem całą skrzynie korbową. Po dotarciu zobaczę jeszcze o ile wzrośnie prędkość po zmianie zębatki na 16z albo 17z.

A jeszcze jedno dotyczące prędkości Simsona S51 i SR50. Ostatnio jeździłem na Simsonie SR50 mojego brata ciotecznego (w dobrym stanie) i wyciągnąłem z niego 62 km/h po prostej oraz na Simsonie S51 mojego kolegi (ostro przykatowany) i również 60 km/h po prostej. Według mnie to S51 są szybsze.

 

 

PS.W tamtym roku mój inny kolega miał Jawke 50 i w dwie osoby bez problemu szła po prostej 80 km/h.(bez żadnego tuningu)

PS.2. Jak miałem jeszcze motorynke z 3 biegowym polskim silnikiem to leciała po prostej 60 km/h ( bez tuningu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.W tamtym roku mój inny kolega miał Jawke 50 i w dwie osoby bez problemu szła po prostej 80 km/h.(bez żadnego tuningu)

HA HA I pewnie miała seryjnie 12 koni i wydech od Hayabusy... To chyba będzie jedna z ostatnich rzeczy na tym forum w która uwierze... :) Jak by to powiedział mój Qmpel: A NA KONCU POJAWIŁ SIE SMOK. ;) Chyba, że masz na myśli prosta, którą wytyczyłaby Jawka opadajac w przepaśc, to wtedy jeszcze ewentualnie uwierze!!

 

Jak ja bym chciał zobaczyć jak bardzo mój simek (v-max 60-65km/h) odstaje od jakiegoś również bez tuningu co lata ponad 70km/h. Może ktoś z takim simkiem mieszka niedaleko?

Ej, to nie jest smieszne, Qmpel zmienił zębatke w simku, więc chyba teraz dostane od niego pod dupie na dłuższe dystanse chartem, a tak fajnie było go objeżdzac... :biggrin: ale w lesie już wtedy nie ma ze mną szans... ;P zębatka 2 zęby róznicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, to nie jest smieszne, Qmpel zmienił zębatke w simku, więc chyba teraz dostane od niego pod dupie na dłuższe dystanse chartem, a tak fajnie było go objeżdzac... :biggrin: ale w lesie już wtedy nie ma ze mną szans... ;P zębatka 2 zęby róznicy...

A kto tu się śmieje? :) Ja tylko chcę zobaczyć na własne oczy jak to inne simsony (te szybsze) chodzą i jak mój przy nich wypada. Do tej pory nie spotkałem simsona co to by rozwijał rzeczywiście takie prędkości. Ciekawi mnie ile prawdy jest w tych 75km/h simsonem. Przecież tyle to S71 latają.... Co do super jawek, to na osiedlu jest jaki jeden co mówił, że jego jawka ponad 70km/h leci...... przy 55km/h machałem mu na pożegnanie.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markos jawkę którą dostałem po dziadku jechałem razem z bratem 72 km/h i ona była bez żadnego tuningu, chyba po dotarciu na tłoku 2 pierścieniowym. Prędkość sprawdzona na 3 licznikach.

Jak mnie Jawką bez zadnego tuningu objedziesz, to chyba ją kupie od Ciebie z miejsca za ile bedziesz chciał... a jak we dwie osoby szła 72, to powinienes mnie objechać... ;P a jakoś nigdy jeszcze nic ze stajni rometa czy Jawka 50 mnie nie wyprzedziło... ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SORRY ZA NIEMAL CAŁKOWITE OT.

 

Do wszystkich posiadzaczy rzekomo szybkich jawek.

 

Maksymalna moc standardowa/ przy obrotach:

Jawka- 3,5 KM/ 6500 obr./ min.

Simson- 3,7 KM/ 5500 obr./ min.

 

Przełożenie całkowite na ostatnim biegu (simosn w wersji S- koła 16 cali, tak jak jawka, więc pomijam):

Jawka- 10, 27

Simson- 11, 34

 

Masa:

- Jawka- 65 kg w wersji skuter

- Simson- 75, 5 do 84 kg w wersji S

 

Simson 3 lub 4 biegi, jawka 3.

 

Moja jawka najwięcej jechała 62 km/ h (gdy tłok miałem jeszcze na 2 szlif). Na 4 szlifie prędkość maksymalna wynosiła ok. 57- 58 km/ h. (Trudno ustalić co jest konkretną przyczyną, gdyż w cylindrze mimo zrobienia dwóch szlifów pozostało kilka rys po ostatniej katastrofie, kanały przelotowe na pewno "przeniosły się" niżej, większa masa tłoka też nie jest raczej pomocna.) Z samych danych wynika, że jawka powinna swobodnie przekraczać 65 km/ h (6500 rpm), ustaliłbym jednak średnią prędkość maksymalną jawek na 62 km/ h. Tyle kiedyś jeździła moja, taką prędkość maksymalną ma także niedławiona, na fabrycznych częściach, kolegi, jak również 62 km/ h, było prędkością najczęściej spotykaną w internecie. Przyśpieszenie względem simsona ze względu na niższy minimalny, jak i mniej korzystny przebieg momentu obrotowego oraz mniejszą/ równą liczbę biegów w jawce zostaje ona bez szans mimo niższej masy. Ze wszystkimi, którzy twierdzą, że podrasowali w znacznym stopniu silnik jawoski chętnie porozmawiam na gg. Jest to silnik, który moim zdaniem celowo ma cechy unimożliwiające lub poważnie utrudniające jakiekolwiek zmiany, to raczej nie przypadek.

Edytowane przez Qvertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...