Skocz do zawartości

glowica po regeneracji strzela jeden gaźnik


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich mam pytanko odnośnie strzelania gaźników moto to gsxr 1100 gaźnik zaczyna strzelac jak silnik sie nagrzeje i dzieje sie to tylko na wolnych obrotach wydaje mi sie że luz jaki mi ustawili na tych zaworach jez za maly i dlatego tak sie dzieje (kazalem im ustawic najmniejsza watrosc z tolerancji jaka podaje serwisowka) i teraz nie wiem czy ponownie to rozbierac czy poczekac aż sie dotrze i samo ustanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór jest podparty, za mały luz ustawili.

Samo się nie naprawi, prędzej wypali się zawór i gniazdo.

Zwiększyć luz czym prędzej.

Powodzenia.

Edytowane przez Tomek Kulik

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popelniles duzy blad polecajac mechanikowi ustawic najmniejsze mozliwe luzy, specjalnie majac glowice po remoncie - powinny byc od srednich w gore w okresie kiedy uklad zaworowy dociera sie i uklada. Jedyna wada tego rozwiazania jest glosny silnik, ale to korygujesz przy okazji dokrecenia glowicy i nastepnego pomiaru luzow.

Za male luzy moga szybko doprowadzic do podpalenia zaworow i cala robota na nic.

Na czym polegal remont tej glowicy ?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w glowicy bylo robione frezowanie gniazd, wymiana tulejek, uszczelniacze + planowanie reszta zdaniem mechanika byla jeszcze ok. a czy jak bedzie podparty zawor to bedzie strzelal caly czas? bo u mnie dzieje sie to co jakis czas nie przy kazdym zaplonie, a i jest to gaznik ktory steruje kranikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w glowicy bylo robione frezowanie gniazd, wymiana tulejek, uszczelniacze + planowanie reszta zdaniem mechanika byla jeszcze ok. a czy jak bedzie podparty zawor to bedzie strzelal caly czas? bo u mnie dzieje sie to co jakis czas nie przy kazdym zaplonie, a i jest to gaznik ktory steruje kranikiem

Sprawdź membranę w kraniku a luzy po remoncie ustawia się na maxa.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy moge wyjac wezyk z kranika zatkac go i kranik przelaczyc na pri i wtedy sprawdzic czy bedzie strzelal ten gaznik?

i czy przy podpartym zaworze bedzie walil w gaznik co zaplon na tym cylindrze bo logicznie myslac tak powinno byc ale wole sie upewnic pozdrawiam no i druga sprawa jak zawor by byl podparty to ten gar byl by slaby i chodzil by nierowno tak jak na trzy gary prawda?

Edytowane przez krzychu-gsxr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy moge wyjac wezyk z kranika zatkac go i kranik przelaczyc na pri i wtedy sprawdzic czy bedzie strzelal ten gaznik?

i czy przy podpartym zaworze bedzie walil w gaznik co zaplon na tym cylindrze bo logicznie myslac tak powinno byc ale wole sie upewnic pozdrawiam no i druga sprawa jak zawor by byl podparty to ten gar byl by slaby i chodzil by nierowno tak jak na trzy gary prawda?

 

 

Witam

wężyk można swobodnie zdjąć z kranika i przełączyc na otwarty,trzeba oczywiście zatkać go ażeby powietrza nie łapał ,co do zaworu podpartego to łatwo można to stwierdzić należy po dobrym rozgrzaniu zmierzyć ciśnienie na cylindrach,ewentualnie w celu całkowitego upewnienia sie zdjąć pokrywe i zmierzyć luz ,pamietam że miałeś wcześniej kłopoty z gaźnikami i być może tu leży przyczyna owego strzelania (taki efekt jest gdy paliwo się kończy w zbiorniku)i być może w jednym gaźniku poziom paliwa ewentualnie śruba składu mieszanki jest zbyt mało wykręcona .pozatym piszesz że strzela tylko na wolnych obrotach więc myśle że jak zajrzysz go tego gaźnika i ustawisz wszystko jak trzeba problem zniknie.

powodzenia

Edytowane przez gikser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...