Skocz do zawartości

Jak zrobic porzadny wygar??


IG x]
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cze. Zastanawialem sie gdzie umiescic ten temat poniewaz to raczej jest rzecz gustowna a nie mechaniczna. Wiec: Mam Gpz 500 i cholernie denerwuje mnie jego dzwiek!!! Pierdzi. Dzwiek porownywalny do 2 MZ jadacych kolo siebie. Ma ktos jakies pomysly?? Jak sie pozbyc tego dziadostwa?? Myslalem nad wstawieniem wydechu podobnym jak to jest w chopperkach, czyli dluuuga rura...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj sobie ostatnie watki na temat glosnych wydechow, wniosek jaki sie nasuwa przy ich czytaniu to ze masz kompleks malego siurka.

A poza tym warto zebys cos poczytal na temat wydechow zanim zaczniesz jakies przerobki, niektore rzeczy mozna zrobic a inne nie - najlatwiejsze choc najdrozsze wyjscie to zalozenie dedykowanego sportowego tlumika do twego moto. Poza tym pamietaj ze kazda powazniejsza ingerencja w wydech pociaga za soba przeregulowanie / rejetting gaznikow.

To sytuacja gdzie cos zyskasz ale i cos stracisz.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj sobie ostatnie watki na temat glosnych wydechow, wniosek jaki sie nasuwa przy ich czytaniu to ze masz kompleks malego siurka.

A poza tym warto zebys cos poczytal na temat wydechow zanim zaczniesz jakies przerobki, niektore rzeczy mozna zrobic a inne nie - najlatwiejsze choc najdrozsze wyjscie to zalozenie dedykowanego sportowego tlumika do twego moto. Poza tym pamietaj ze kazda powazniejsza ingerencja w wydech pociaga za soba przeregulowanie / rejetting gaznikow.

To sytuacja gdzie cos zyskasz ale i cos stracisz.

 

Adam M.

 

Nie chodzi mi o glosny wydech!!!!!!!!!!! Lecz o przyjemny i nikomu nie przeszkadzajacy!! To ze trzeba po takim czyms regulowac gazniki-to wiem, ale milo ze kolejny raz o tym wpomniales.

Interesuje mnie wydech konkretnie do tego modelu.

P.S- cos sie tak uwaliles tych siurkow?? ;) :)

 

jakies problemy?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

' date='24 Lipiec 2006 - 09:31' post='672697']

Nie chodzi mi o glosny wydech!!!!!!!!!!! Lecz o przyjemny i nikomu nie przeszkadzajacy!! To ze trzeba po takim czyms regulowac gazniki-to wiem, ale milo ze kolejny raz o tym wpomniales.

Interesuje mnie wydech konkretnie do tego modelu.

P.S- cos sie tak uwaliles tych siurkow?? :smile: ;)

 

jakies problemy?? ;)

Sam zaczynasz durny temat a teraz masz pretensje o małego siurka ?

a jak tam u Ciebie z ilorazem IQ ?

wystarczy wpisać w wyszukiwarce temat i czytać a nie zaśmiecać 4um takimi bzdurami.

Po jakie cholere kupiłeś pierdzącego grata ?

Kup sobie Ducati 998 SP1 będziesz miał pełny wypas :)

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: Kupilem go-bo tani i dobry na poczatek.

Po drugie: Ducat za drogi, moze dla Ciebie tani-w gruncie rzeczy narazie poza moim zasiegiem

Po trzecie: wcale nie zasmiecam, lubie jak motor ladnie chodzi.

Po czwarte: forum jest po to zeby sie komunikowac z innym ludzmi(moze akurat ktos przerabial temat wydechu w Gpz)

Po piate: z moim ilorazem IQ jest wszystko ok

Po szoste: czemu pytasz o moje IQ?? Tez jakis problemik mamy?

Po osme: czemu jestes dla mnie nie mily;(??

Po dziewiate: dzieki za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

' date='24 Lipiec 2006 - 13:04' post='672926']

Po pierwsze: Kupilem go-bo tani i dobry na poczatek.

Po drugie: Ducat za drogi, moze dla Ciebie tani-w gruncie rzeczy narazie poza moim zasiegiem

Po trzecie: wcale nie zasmiecam, lubie jak motor ladnie chodzi.

Po czwarte: forum jest po to zeby sie komunikowac z innym ludzmi(moze akurat ktos przerabial temat wydechu w Gpz)

Po piate: z moim ilorazem IQ jest wszystko ok

Po szoste: czemu pytasz o moje IQ?? Tez jakis problemik mamy?

Po osme: czemu jestes dla mnie nie mily;(??

Po dziewiate: dzieki za porady

zamiast tyle pisać wpisz na Alegro hasło tłumik motocyklowy i braknie Ci życia aby to przeczytać a kupić możesz już za kilka zeta.

Możesz nawet powiercić oryginalny tylko potem będziesz płakał że silnik stracił moc lub że kwaw robi złe motocykle bo się zawory popalili.

Zajrzyj na stronę IXIL i wybieraj bo dzwięk mają zajebisty.

a czy ja byłem niemiły dla Ciebie to sprawa do przedyskutowania.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam XJ 600 z 97r. Czy po wymianie wydechow z oryginalnych na sportowe (koncowki z wolnym przelotem) konieczna bedzie regulacja gaznikow (jesli tak, a ja tego nie zrobie to jakie moga byc skutki) i czy moze to jakos negatywnie wplynac na zywotnosc silnika (tak jak Piotr Dudek pisal cos o paleniu zaworow w GPZ)?

 

 

Pozdrawiam

marian.

 

 

P.S. I prosze, nie linczujcie mnie tak jak IG x]`a, potrzebuje fachowej porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze nie. Musisz obserwowac jak motocykl chodzi ci po obrotach i sprawdzic swiece na poszczegolnych zakresach otwarcia przepustnicy.

Rozpedzasz sie na prostym do max szybkosci na dwojce i gasisz silnik czerwonym wylacznikiem, zjezdzasz na bok czekasz az troche ostygnie i sprawdzasz kolor swiec.

To samo dla przyspieszenia i dla wolnych obrotow.

Upierdliwe ale nic lepszego nie wymyslono.

Wazne zebys nie schodzil z obrotow przed wylaczeniem silnika.

Jezeli w normalnej jezdzie nic nie czujesz, nie ma zadnych dziur w obrotach to mozliwe ze nawet tego nie musisz zrobic - sprawdzic raz czy swiece nie sa biale i jezeli kolor jest normalny to smigac.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze nie. Musisz obserwowac jak motocykl chodzi ci po obrotach i sprawdzic swiece na poszczegolnych zakresach otwarcia przepustnicy.

Rozpedzasz sie na prostym do max szybkosci na dwojce i gasisz silnik czerwonym wylacznikiem, zjezdzasz na bok czekasz az troche ostygnie i sprawdzasz kolor swiec.

To samo dla przyspieszenia i dla wolnych obrotow.

Upierdliwe ale nic lepszego nie wymyslono.

Wazne zebys nie schodzil z obrotow przed wylaczeniem silnika.

Jezeli w normalnej jezdzie nic nie czujesz, nie ma zadnych dziur w obrotach to mozliwe ze nawet tego nie musisz zrobic - sprawdzic raz czy swiece nie sa biale i jezeli kolor jest normalny to smigac.

 

Adam M.

 

 

Ale wystarczy ze sprawdze jedna, boczna swiece do ktorej mam dobry dostep, czy wszystkie wykrecac?

 

 

marian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...