Skocz do zawartości

Posiadacze Hondy Magna razem ( Honda VF 750 , VF750 )


Mr.DiPi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Regulator znalazłem dzieki.Tylko widze bedzie problem z madułem zapłonu MZ5A US 803Y.Gdzie naprawiaja takie moduly? Na allegro znalazłem tylko bez zadnej gwarancji i bez możliwości zrotu...To chyba coś nie tak.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

 

Mam pytanie w zwiazku z polerowaniem felg.

Zabralem sie renowacje magny bo czas niestety nie jest dla niej laskawy ;) z rurami daje sobie "wmiare rade" ale nie wiem czy aluminium mozna polerowac tym samym co chrom.. z tego co wiem chrom jest twardszy niz aluminium..

Macie jakies doswiadczenie w tym temacie?

 

efekty postepu:

 

https://lh6.googleusercontent.com/-A3WKCxti_vQ/U3XGfLbBqbI/AAAAAAAAAvA/U2iDFPbk01E/w857-h482-no/DSC_2193.jpg

 

https://lh5.googleusercontent.com/-8-JLzY0TV3c/U3XHA9xtwPI/AAAAAAAAAvQ/_fIFTG2VPag/w857-h482-no/DSC_2202.jpg

 

https://lh4.googleusercontent.com/-AqPyW6q12hc/U3XHECzbhVI/AAAAAAAAAvY/9aWLOEo6wQw/w857-h482-no/DSC_2203.jpg

Edytowane przez Antos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wychodzi porównując do stanu sprzed. Do aluminium najlepiej pasty specjalne i krążki bawełniane na wiertarce. Bądź możesz zrobić jak i ja tj. pomalować na czarny mat z tym że na moich chrom odpadał i innego wyjścia nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chromy dałem do Wa-wy - Galwanizer4 , powiedział , że zrobi rury za 400 (oczywiście bez odcinania) i drobnicę za 600 , ssporo chromu mam b stanie bdb. o efektach powiadomię na forum , , odnawiałem 3 lata temy 750 teraz robię to z v65 , ile pracy nikt tego nie doceni , sporo części kupiłem w Stanach , trochę w Holandii , cały złom pomalowałem proszkowo , na czrno , teraz mam silnik w piaskowaniu , i będę malował VHT na czarny połysk , tłumiki lampę mam nowe oryginalne . Przewody hamulcowe i sprzeła nowe w stali, Kanapa obszyta , całe aluminiu spolerowane, lusterka nowe . Gaźniki wyszkiełkowane wyglądają jak nowe , nawet myslałem w pierwszej chwili , że gość je pomalował (zastanawiam sie tylko jak długo utzrymają się w czystości).Myślę że wyjdzie ok.

Witam,też odnawiałem swoją Madzie,do ostatniej śrubki,trwało to dość długo ale efekt jest ogromny.Piszesz że masz silnik w piaskowaniu,ja też chciałem oddać do piaskowania,ale odradzono mi tą opcję,ponieważ piaskowanie to duże ciśnienie a jak wiesz garki nie są mocno twarde i ingerencja piasku pod ciśnieniem może im zrobić krzywdę,moja propozycja jest następująca,ja tak zrobiłem i nie żąłuję.Oddaj silnik do szkiełkowania tak jak gażniki.Gażniki po szkiełkowaniu pokryłem specjalną farbą i w ten sposób zabezpieczyłem je przed śniedzieniem.(chciałem wysłać Tobie pare fotek jak ja to zrobiłem,ale wyświetla mi że limit wyczerpany)Wejdż na 93 stronkę forum tam są fotki mojej magny.Ja to tak zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy oddawał ktoś z was felgi ( z rocznika '84) do zdjęcia chromu i czy ich szlak nie trafił?

Mam 2 komplety dobrych felg niestety chrom to już wspomnienie i mam co do nich taka koncepcję zeby po zdjęciu chromu je wypolerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dawałem felgi do malowania. Chrom usunęli za pomocą piaskowania (trzeba to robić odpowiednim materiałem ściernym i ostrożnie) a następnie pomalowali proszkowo czarnym matem. Koszt całkowity około 240zł za obydwa koła.

28ccd8129b2df47am.jpg

 

Tak to wygląda. Zdjęcie troszkę nie oddaje stanu faktycznego bo na zimnym metalu zebrała się wilgoć po przeniesieniu do ciepłego pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś przytrafiło mi się polerować wypiaskowane felgi, oj masa roboty... ale w sumie trochę korundu mam , wiec mogę zrobić próbę.

Felgi miałem zamiar oddać do galwanizerni, ale już przy wstępnej rozmowie włączyli problemy, że to zależy z jakiego są stopu.

Natomiast mnie bardziej martwi ze one są z 2 kawalków połączone na wcisk,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem u niego amorki i są ok(cena też nie zabijała), ale chyba coś tam się zmieniło, bo po zeszłorocznej rozmowie z nim pamiętam tylko niesmak gigantycznych cen.

(p.s. może wala się komuś w domu prawy boczek do magny 1100 , bo coś nie mogę nic znaleść)

Edytowane przez zdarecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Na allegro widziałem lewą. Dopytaj może ma i drugą.

 

http://allegro.pl/honda-vf1100-vf-1100-boczek-owiewka-oslona-i4264763037.html

 

 

Edit

http://allegro.pl/boczek-owiewka-oslona-honda-vf-1100-v65-magna-i4232418832.html

:)

Edytowane przez lysy76

pis(s) off🦆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam mały problem z madzią, prawdopodobnie padło ładowanie. Odrzucam padnięty akumulator bo motor normalnie odpalał zimny, ciepły nawet gdy zostawiłem go na jakiś czas na światłach. Po normalnym ostatnim odpalenieu pojechałem na szlifa około 30km, gdy wrociłem juz nie chciał odpalić. Wiecie co może być przyczyną, albo inaczej się spytam, co najczęściej pada w madzi związanego z ładowaniem?

Motorek to Honda vf 750c 1995r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam mały problem z madzią, prawdopodobnie padło ładowanie. Odrzucam padnięty akumulator bo motor normalnie odpalał zimny, ciepły nawet gdy zostawiłem go na jakiś czas na światłach. Po normalnym ostatnim odpalenieu pojechałem na szlifa około 30km, gdy wrociłem juz nie chciał odpalić. Wiecie co może być przyczyną, albo inaczej się spytam, co najczęściej pada w madzi związanego z ładowaniem?

Motorek to Honda vf 750c 1995r.

 

Przypala się wtyczka połączenia regulatora z alternatorem

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...