Skocz do zawartości

Posiadacze Hondy Magna razem ( Honda VF 750 , VF750 )


Mr.DiPi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam rozebrana Madzię ;) v65 i parę pytań :

1. jak odnowić rury wydechowe z przednich cylindrów (zespolone z puszką ) chodzi mi o nowy chrom

2. mam lampę okrągłą zamieniłbym na prostokątną jeśli ktoś jest chętny. (zdjęcie w złaczniku)

3. Poszukuję łacznika lag, i chłodnicy

4. Czy warto rozbierać gaźniki i cos ustawiać , (magna chodzi dobrze). ew czy ktos wie jak je odświerzyć z zewnątrz ( szkiełkować itp ?) ew posiada namiar na fachowca co doprowadzi je do ładnego stanu.

post-47791-0-91148900-1392364698_thumb.jpg

Edytowane przez slevy70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja odnawiałem calutką moją Madzie(zdjęcia na 93 stronie) to dużo wiem.Jeśli chodzi o kolanka to są wspawane do puszki i wielkim błędem byłoby odciąć je ,musisz dać do chromowania całość z puszką(no oczywiście bez chromu na nią).Polecam firmy galwanizerskie z Poznania.Ja tam wysłałem wszystkie moje chromy i jestem zadowolony,ale nie jest tanio.Drugie regulacje zleć fachowcowi od moto on będzie wiedział o co kaman.Trzecie mam bardzo dobrego fachowca,ale w Szczecinie wyprowadził gazniki profesjonalnie(jak widać na fotkach),no i po czwarte mam chłodnice wyszkiełkowaną pryśniętą na czarny kolor,ale od VF750C 1983 rok,nie oriętuje się czy pasuje do twojej V65.popytaj dalej.

 

Witam , mam rozebrana Madzię ;) v65 i parę pytań :

1. jak odnowić rury wydechowe z przednich cylindrów (zespolone z puszką ) chodzi mi o nowy chrom

2. mam lampę okrągłą zamieniłbym na prostokątną jeśli ktoś jest chętny. (zdjęcie w złaczniku)

3. Poszukuję łacznika lag, i chłodnicy

4. Czy warto rozbierać gaźniki i cos ustawiać , (magna chodzi dobrze). ew czy ktos wie jak je odświerzyć z zewnątrz ( szkiełkować itp ?) ew posiada namiar na fachowca co doprowadzi je do ładnego stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz dać namiary ? potrzebuję wyszkiełkować gaźniki najlepiej gdybym wysłał kompletne zdemontowane z moto i takie odświeżone otrzymał z powrotem złożone i sprawneoczywiście , puszkę centralna z dwoma kolanami do przednich cylindrów oddał do renowacji , są wżery w chromach należałoby je uzupełnić przeszlifować i pochromować , szukam też chłodnicy i obudowę pompy hamulca ręcznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz dać namiary ? potrzebuję wyszkiełkować gaźniki najlepiej gdybym wysłał kompletne zdemontowane z moto i takie odświeżone otrzymał z powrotem złożone i sprawneoczywiście , puszkę centralna z dwoma kolanami do przednich cylindrów oddał do renowacji , są wżery w chromach należałoby je uzupełnić przeszlifować i pochromować , szukam też chłodnicy i obudowę pompy hamulca ręcznego.

Siemka,podaje maila do mojego mechanika,on mi gazniki zrobił i są sprawne i wyglądają jak nowe,powołaj się na Janka od Madzi którą robił.Pozdrawiam [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy na tym forum oraz początkującym motocyklistą,posiadam Magne V45 700cm z roku 1984 i za razem mam pytanie związane z tym motocyklem,jaka może być przyczyna wariowania obrotomierza czy to może być związane z modułami zapłonu.

Proszę o jakąś podpowiedz :excl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeden z modulow jest na wylocie.

Czy wykreca ci pelne obroty ?

Właśnie potrafi się nie wkręcać, na wolnych obrotach przy dodaniu gazu zaraz gaśnie.

A czy jest do stwierdzenia który moduł pada.Można się je naprawia czy raczej wymiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest do stwierdzenia który moduł pada.Można się je naprawia czy raczej wymiana?

Stwierdzic mozna podstawiajac dobry. Co do naprawy to w moich byla kupa zimnych lutow, I kilka kondensatorow wymienilem, wiec warto sprawdzic.

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY ! Zaczynając od tego, że nie polecam Serwisu motocyklowego w Garwolinie, gdzie właścicielem jest pan Konrad, a mój problem to:
Odebrałem motocykl z serwisu gdzie zapłaciłem za naprawy kilkaset złotych więcej niż było umówione, wracając do domu z serwisu, nagle przyspieszyłem wyprzedzając i motocykl zgasł, kontrolki się nie zapalają, słychać tyknięcie przy przekręceniu kluczyka poza tym jakby w ogóle odcięta była cała elektryka, nie mam co liczyć na pomoc tego gościa z serwisu, poza tym H mu w D no i czy ktoś mógłby polecić elektryka w okolicach garwolina, lub podpowiedzieć jak i do czego zajrzeć, co mogło się spieprzyć, Proszę o pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem takiego podejscia - jesli ktos cos robil i nie zrobil dobrze to wracasz do niego i dajesz mu szanse naprawiemia pomylki za darmo w ramach gwarancji. W tym konkretnym przypadku moja opinia w 99% jest ze jedna / obie klemy aku byly za slabo przykrecone.

Sprawdz to, jak rowniez oczysc z nich korozje ( klemy i przewody tam mocowane ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Jestem tu nowy , i dawno już nie miałem motoru więc na stare lata wzieło mnie i kupiłem sobie Honde VF 750 Custom z 1985r. a teraz mam mały problem z motorkiem , a mianowicie odpalam motorek, jest na luzie więc świeci kontrolka zielona N, po wbiciu biego powinna zgasnąć, a tego nie robi, już od tak dawnw nie miałem motoru że musze się od nowa wszystkiego uczyć , może ktoś z kolegów mógł by mi pomuc i podpowiedzieć mi gdzie szukać usterki, z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich

Wiesław

Edytowane przez wieslaw-d1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...