Skocz do zawartości

Posiadacze Hondy Magna razem ( Honda VF 750 , VF750 )


Mr.DiPi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że na ciepło ale i tak chyba będę musiał nabyć są w ogólnej złej kondycji, narazie używam węża fi40 i jako tako spełnia swoje zadanie. Gaźniki już zrobione i jest całkiem nieźle, zdążyłem już polutować moduły, bo gubił iskrę, nawet pomogło, ale jeszcze iskra wypadała na wyższych obrotach. przełożyłem cewki od kumpla od gsxr`a i jak ręką odjąć, ładnie w końcu chodzi. teraz tylko muszę gdzieś nabyć dobre cewki i poregulować i z silnikiem będzie skończone. Ale ładnie chodzi ten silniczek:)

 

Jeszcze pytanko czy jak spuszcze olej to można spokojnie odkręcić dekiel od strony sprzęgła bo mam zamiar sobie dekielki spolerować:) i nie wiem czy cos tam się nie rozłoży a wolę nie mieć niespodzianek.

 

Dzięki za dotychczasową pomoc wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy demontażu pokrywy sprzęgła,możesz spodziewać się tylko jednej niespodzianki.Zdarza się ,że wyłazi tulejka na której osadzone jest pośrednie koło zębate rozrusznika.Tuleja ta podparta jest również w tejże pokrywie,dlatego tak się dzieje.Ponowne włożenie, bez demontażu sprzęgła jednokierunkowego bywa upierdliwe,lecz wykonalne.Miłej zabawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że na ciepło ale i tak chyba będę musiał nabyć są w ogólnej złej kondycji, narazie używam węża fi40 i jako tako spełnia swoje zadanie. Gaźniki już zrobione i jest całkiem nieźle, zdążyłem już polutować moduły, bo gubił iskrę, nawet pomogło, ale jeszcze iskra wypadała na wyższych obrotach. przełożyłem cewki od kumpla od gsxr`a i jak ręką odjąć, ładnie w końcu chodzi. teraz tylko muszę gdzieś nabyć dobre cewki i poregulować i z silnikiem będzie skończone. Ale ładnie chodzi ten silniczek:)

 

Jeszcze pytanko czy jak spuszcze olej to można spokojnie odkręcić dekiel od strony sprzęgła bo mam zamiar sobie dekielki spolerować:) i nie wiem czy cos tam się nie rozłoży a wolę nie mieć niespodzianek.

 

Dzięki za dotychczasową pomoc wszystkim.

 

 

---tam sobie zobacz o ile wejdzie adres; razem za 4 gumy i paczkę 73 $. ale nasi z honda plaza w w-wie znają te tematy,warto mieć wcześniej nr części.

 

 

http://www.ebay.com/itm/85-86-HONDA-V65-MAGNA-SABRE-CARB-INSULATORS-OEM-NEW-/160705369024?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&vxp=mtr&hash=item256ac953c0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to już najlepszy czas na zakup opon. Mam pytanko - co poecacie na przód do Magny (96r) w rozmiarze 120/80/17? Czy robiliście jakieś eksperymenty ze zmianą szerokości np. na 110 lub wysokości na 70, 80 ? W oryginalnym rozmiarze 120/80/17 wybór jest raczej mały a ceny nowych opon powalają. Do używek i leżakowanych nie mam zaufania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zmianą rozmiaru nie ma wielkiego problemu.Tylko jest jedno ale, w przypadku reklamacji nowej opony nie zostanie ona uwzględniona gdy rozmiar nie jest oryginalny.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam już nowy mostek :icon_rolleyes:

Odwiedziłem sklep z metalami kolorowymi i z płaskownika duraluminiowego o gr. 10mm przycięli mi panowie sprzedawcy odcinek o dł. jak pamiętam 130mm. całość z ten kawałek kupiłem za, jak pamiętam 5 zł. Następnie zapunktowałem otworki, polewając denaturatem wywierciłem otwory i oczywiście wypolerowałem. Mój mostek jest śliczny i spełnia swoje zadanie.

Na fotkach jeszcze go nie ma.

Dzięki Browarny za uwagi.

 

pozdro

 

 

Witam

 

Peterek u mnie ten mostek pękł tak, że nie moge ustalić dokładnego rozstawu otworów, czy mógłbyś mi podać te wymiary??

Jeśli tak to będe bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Peterek u mnie ten mostek pękł tak, że nie moge ustalić dokładnego rozstawu otworów, czy mógłbyś mi podać te wymiary??

Jeśli tak to będe bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam

 

 

--napisz do niego prywatną wiadomość!!!dość stara data nad tekstem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich miłośników Magny

od roku ujeżdżam takową i jestem zachwycony, jako motórzysta jestem nowicjuszem, dopiero kilka tyś. przejechane,

był już poruszany temat smarowania łańcucha, utrudnionego dostępie do niego, moje pytanie jest czy spotkaliście gdziekolwiek, mam na myśli raczej stany, magne 750 z centralną stopką, lub możliwość dokupienia , dorobienia takiej stopki?

pozdro dla wszystkich, aby do wiosny. Andy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersje RC43.Poprzedni wlasciciel kupil od handlarza z Belgii ale pochodzi z USA.Fakt centralnej stopki nie ma ale radze sobie podnosnikiem pod tylne zawieszenie.Wczoraj mialem pierwsza jazde swoja maszyna.Co prawda 1 km ale w takich warunkach i bez kasku i rekawic i tak bylem twardy.Podobnie ja Andy jestem moze nie zachwycony ale podkrecony Magna.V-Four Rulez!:)

 

Mam pytanko.Szukam tylnej lampy lub klosza lampy (VF750 z 94 r).jakby ktos mial jakies info to dajcie znac.Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również witam wszystkich których oczarowała Honda Magna.

Od stycznia tego roku jestem posiadaczem właśnie takowej Hondy 750 z 2003 roku.

Zbyt wiele nie wiem na temat tego moto, do tej pory jeżdziłem suzi Freewind 650 a Madzia

to był impuls :blink: zobaczyłem i kupiłem, bo mi się spodobała :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersje RC43.Poprzedni wlasciciel kupil od handlarza z Belgii ale pochodzi z USA.Fakt centralnej stopki nie ma ale radze sobie podnosnikiem pod tylne zawieszenie.Wczoraj mialem pierwsza jazde swoja maszyna.Co prawda 1 km ale w takich warunkach i bez kasku i rekawic i tak bylem twardy.Podobnie ja Andy jestem moze nie zachwycony ale podkrecony Magna.V-Four Rulez! :)

 

Mam pytanko.Szukam tylnej lampy lub klosza lampy (VF750 z 94 r).jakby ktos mial jakies info to dajcie znac.Pozdr

 

Spróbuj zadzwonić do gościa, który handluje częściami do Magny (w Cybince).

Jak odpalisz allegro, wejdź w części motocyklowe i wpisz "Magna". Na pewno go znajdziesz.

 

Ja mam wersje RC43.Poprzedni wlasciciel kupil od handlarza z Belgii ale pochodzi z USA.Fakt centralnej stopki nie ma ale radze sobie podnosnikiem pod tylne zawieszenie.Wczoraj mialem pierwsza jazde swoja maszyna.Co prawda 1 km ale w takich warunkach i bez kasku i rekawic i tak bylem twardy.Podobnie ja Andy jestem moze nie zachwycony ale podkrecony Magna.V-Four Rulez! :)

 

Mam pytanko.Szukam tylnej lampy lub klosza lampy (VF750 z 94 r).jakby ktos mial jakies info to dajcie znac.Pozdr

Jeszcze jedno, może jakbyś kupił sobie V65 zamiast 750-tki, może byłbyś jednak zachwycony, bo to zupełnie inny motocykl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...