Skocz do zawartości

Posiadacze Hondy Magna razem ( Honda VF 750 , VF750 )


Mr.DiPi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, rzadko się wypowiadam na tym forum, ale tutaj naprawdę można znaleźć dużo info, jeśli chcesz to zakładaj forum, ale wiesz początki zawsze sa ciężkie. Myślę, że przez pierwszy rok i tak bedziesz pisał na forum sam albo z dwoma lub trzema użytkownikami...

Ale do odważnych świat należy.

Powodzenia.

pis(s) off🦆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Rzadko zabieram głos. Trochę kolega obraża to forum. Bo to jest jedyne konkretne w sprawie tych motocykli. Nie sądze aby był sens otwierania kolejnych. Tu dowiesz się najwięcej.

 

 

Nie mam zamiaru nikogo ani niczego obrażać, tym bardziej nie wiem jak obrazić forum :) miałem ochotę założyć inne forum i tak właśnie zrobiłem. Jeśli kolego nie chcesz dołączać, to oczywiście nie ma sprawy nikt się nie pogniewa. Co do angielsko-języcznych for, zgadzam się, info może i znajdziesz, ale Ci co nie potrafią pisać w j.angielskim nie wezmą czynnego udziału w dyskusji. Ja na swoim forum chcę zgromadzić możliwie dużą ilość informacji technicznej, chcę aby było bardzo pomocne dla użytkowników Hondy Magny. Nie upieram się na prowadzenie tego forum, ma ono być wspólnym dobrem, a także nie będzie służyć do zarabiania pieniędzy. Jeśli nikt nie będzie z niego korzystał to umrze śmiercią naturalną. Mimo to zachęcam do rejestrowania się www.hondamagna.fora.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem trochę obrażasz. Dlatego, że napisałeś, iż przegrzebałeś internet i nic konkretnego nie znalazłeś. Ja uważam, że to jest właśnie konkretne forum w tej sprawie. Koledzy odpowiadają bardzo konkretnie i na temat. Przeczytałeś chociaż wszystkie wpisy? Tu jest ogrom wiedzy!

Wątpię aby ktoś się gniewał. Zakładaj sobie swoje, rób co chcesz - powodzenia. Tylko nie bagatelizuj tego forum bo przecież to jest właśnie kierowane do wszystkich użytkowników Hondy Magny. I Ci co nie potrafią w j. angielskim jak napisał Adam M. zawsze tu się mogą wypowiedzieć i dopytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jednośladowców :wink:

Śledzę wątek od jakiegoś czasu i zgłaszam się do Waszego zacnego grona jako kolejny zabujany w Magnolii :biggrin: z prośbom o radę.

Czytając wcześniejsze posty...dojechałem jedynie do jakiejś 30str. dało się wyczytać że większość piszących, podobnie jak wśród moich znajomych, dzieli się na dwie grupy: jedni odradzają zakupu tego sprzętu bo awaryjny itp. Inni natomiast twierdzą że mimo swoich wad, przy odrobinie troski maszyna może cieszyć długie lata.

Obiektem moich westchnień jest Madzia VF 700 C z 84 roku. Wizualnie super, co do stanu technicznego ch... wi. Gość mówi że stan dobry ale wiadomo jak z tymi zapewnieniami bywa...

Jestem początkujący w tych gabarytach silnikowy, podobnie jak kilku przedmówców, wracam do pasji mając wcześniej doświadczenie z nieco mniejszymi sprzętami, przeraża mnie opisywana przez kolegów moc ale czym było by życie bez wyzwań :wink:

Do rzeczy, czy uważacie że można na tym sprzęcie trochę pojeździć bez dokręcania śrubek i rozkładania silnika w celu wymiany łańcuszków itp?

Ile pracy trzeba włożyć w to aby motocykl jeździł i był sprawny przez długie lata?

Czy sprzedaż tego motocykla po kilku latach użytkowania wiąże się z dużym spadkiem ceny - stratą?

Zaznaczę że samo jeżdżenie na motocyklu bez rozkręcania i robienia czegoś przy nim mija się dla mnie z celem, lubię czasem coś rozkręcić, naprawić , poprawić...jak każdy normalny chłopiec ;) tak więc nie szukam czegoś co będzie samo jeździć i tylko jeździć ale wolałbym się skupić na jeździe i dokręceniu śruby tudzież kilkunastu ale dla tego bo lubie a nie bo muszę, a nie na waleniu się ze specjalistycznymi ściągaczami czy płaceniu za rozbieranie silnika jedną piątą ceny za który go nabyłem.

Jeśli wystarczy o nią dbać, co trzeba robić? Zmiana płynów itp. jak często?

Poproszę o pomoc w temacie.

Zastanawiałem się też na Shadowką ale serce podpowiada Magdę ;)

Edytowane przez Trupiati Feketa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów mam pytanko: dziśiaj przepalałem moją Hondę Magne VF 700 z 85 r. po uruchomieniu rozrusznika coś pożądnie stukneło w silniku i go zablokowało kolejne pruby uruchomienia rozrusznika powodowały tylko odgłos pyknięcia przyciemnienie światła oczywiście bez zakręcenia wałem, następnie na sucho poprzelanczałem biegi poruszalem tylnym kołem i kolejna próba zapłonu, ku mojemu zdziwieniu maszyna zapaliła, silnik pracował jak zwykle bez jakich kolwiek dziwnych zachowań, rozgrzałem ją do odpoiedniej temperatury pozmieniałem biegi na chodzie i wszystko wygląda na ok. Prosze o jakieś rady może ktoś miał podobną sytuację bo sam niewiem co robić i co to w ogóle mogło być. POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej jest to problem sprzęgła rozrusznika. Miałem taką sytuację, że z partyzana nagle po odpaleniu dało się słyszeć stukot z silnika. Tylko u mnie było to dość głośne i intensywne stukanie. Pojawiło się i już nie znikło. Powodem była zużyta bieżnia sprzęgła rozrusznika. Dokładnie w jednym miejscu pojawiło się wyżłobienie. Jest zima to lepiej rozkręcić i sprawdzić tylko zapewne przyda się nowa uszczelka dekla. Nie ma się co cieszyć, że ustało. Gdy Cię złapie ponownie na trasie to może się skończyć na holowaniu... . Skany odpowiedniego rozdziału serwisówki (budowa, działanie) mogę dosłać via mail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to zablokowało silnik ale analizując ten fakt wydaje mi się że macie rację koledzy i zobaczą do tego rozrusznika i podzielę się z wami doświadczeniem a jesli chodzi o skany serwisówki to bardzo bym prosił i byłbym bardzo wdzięczny mój emajl [email protected] serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to zablokowało silnik ale analizując ten fakt wydaje mi się że macie rację koledzy i zobaczą do tego rozrusznika i podzielę się z wami doświadczeniem a jesli chodzi o skany serwisówki to bardzo bym prosił i byłbym bardzo wdzięczny mój emajl [email protected] serdecznie pozdrawiam.

 

 

szukaj tu ; www.cyclepartsnation.com/pages/parts/viewbybrand/7/Honda.aspx

-najpierw select-motorcycle i dalej swój model.

napisz jak poszło,w zakładkach masz wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to zablokowało silnik ale analizując ten fakt wydaje mi się że macie rację koledzy i zobaczą do tego rozrusznika i podzielę się z wami doświadczeniem a jesli chodzi o skany serwisówki to bardzo bym prosił i byłbym bardzo wdzięczny mój emajl [email protected] serdecznie pozdrawiam.

Uniżenie do prośby o serwisówkę pozwolę sobię się dołączyć mailito : [email protected] , z góry dziękowam :):):)

Edytowane przez smoczydlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podejrzewam że wymiary moto będą takie same lub bardzo podobne.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...