Skocz do zawartości

Posiadacze Hondy Magna razem ( Honda VF 750 , VF750 )


Mr.DiPi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie proszę o radę, jakich opon (firma rozmiar i bieżnik) używacie w swoich Magnach???

 

Producent zaleca opony bezdętkowe:

 

Przód: 110/90-18 61H Dunlop F11 lub Bridgeston L303

Tył: 130/90-16 67H Dunlop K527 lub Bridgeston G510

 

Szukałem powyższych bieżników Dunlopa w tym rozmiarze ale mi się nie udało. :(

 

Dla tego prośba o radę jaką oponę kupić (na tył i na przód) żeby potem nie żałować, oczywiście w miarę za rozsądną cenę.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na zalecane. Powątpiewam aby firmy robiły testy wszystkich dostępnych rodzajów opon i wybrały najlepszych. Musisz dobrać pod kątem swoich potrzeb. Czy jeździsz turystycznie, sporotowo, w każdą pogodę itd. Ja tylko raz do magny kupiłem nówki Michelin. Później stosowałem używki w dobrym stanie. Bridgestone, Dunlop, Metzeler. Najlepiej trzymały się drogi Dunlopy wersja Harley-D. Przy czym nie były rewelacyjnie trwałe. Najtrwalsze Metzelera. Modele tak się szybko zmieniają, że już nie pamiętam nazw.

Dla bmw dałem się skusić na Dunlop sportmax i serdecznie żałuję. Dobre jak żar leje się z nieba i jest gorący asfalt. Gdy zimno a nie daj Boże deszcz pada to pozostaje jazda z wyczuciem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - ludziska zaginęło mi gdzieś światełko kontrolki biegu jałowego - jaka przyczyna? - olej , czujnik?, oraz zdechł licznik - linka nie,licznik również , zdejmowałem koło i sprawdzałem ślimaka niby wszystko ok ale i tak nie kręci,nie wiem ile km przejeżdżam co było przyczyną suszy w zbiorniku i szukania pomocyu kolegów jak i butelki w rowie (w czymś trzeba było to paliwko dowieźć). :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

Edytowane przez prowokator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj ale się porobiło.

Światełko: sprawdź: żarówka, styk biegu jałowego, przewodzenie kabli w instalacji.

Linka: tu możesz zrobić kilka testów: odkręć linkę od licznika i zakręć kołem, sprawdź jak kręci się linka, przytrzymaj palcem czy jest opór. Jeśli ok to przyczyny trzeba szukać w liczniku. Mozna też licznik podpiąć do sprzęta kolegi i zobaczyć czy w ogóle funkcjonuje. Nie wiem czy teraz są zakłady naprawiające liczniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka i jak z tymi Oponkami?? jaki bieżnik Macie jakie oponki doradźcie coś....

 

dział co, jak kupić - dla motocykla, temat opony do choppera, cruisera; kilka stron gadania o gumkach

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę - czy może ktoś mi tu napisac jakie sa oznaczenia na pompie hamulcowej przedniej w magnie (najlepiej z tych większych silników-750, 1100) Chodzi o to że musze dobrac pompe do shadow 1100 z roku 86 i próbuje coś wykminić jaką by tu podpasować.

Co do znaczeń chodzi o te wszystkie cyferki i literki nadlane z boku albo od dołu pompy, a najbardziej chodzi mi jakie bedzie oznaczenie w calach 1/2, 5/8 czy 3/4.

 

Bardzo was prosze o pomoc bo nie chce kupić w ciemno na allegro i okaze się że jest zła :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę - czy może ktoś mi tu napisac jakie sa oznaczenia na pompie hamulcowej przedniej w magnie (najlepiej z tych większych silników-750, 1100) Chodzi o to że musze dobrac pompe do shadow 1100 z roku 86 i próbuje coś wykminić jaką by tu podpasować.

Co do znaczeń chodzi o te wszystkie cyferki i literki nadlane z boku albo od dołu pompy, a najbardziej chodzi mi jakie bedzie oznaczenie w calach 1/2, 5/8 czy 3/4.

 

Bardzo was prosze o pomoc bo nie chce kupić w ciemno na allegro i okaze się że jest zła :/

 

Zerknij na fichki, może to Ci pomoże:

http://www.cmsnl.com/honda-vf1100c-v65-mag...7592/partslist/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie proszę o radę, jakich opon (firma rozmiar i bieżnik) używacie w swoich Magnach???

 

Producent zaleca opony bezdętkowe:

 

Przód: 110/90-18 61H Dunlop F11 lub Bridgeston L303

Tył: 130/90-16 67H Dunlop K527 lub Bridgeston G510

 

Szukałem powyższych bieżników Dunlopa w tym rozmiarze ale mi się nie udało. :(

 

Dla tego prośba o radę jaką oponę kupić (na tył i na przód) żeby potem nie żałować, oczywiście w miarę za rozsądną cenę.

 

pozdrawiam

 

 

obecnie mam sport demon pirelli-150/80 v16 M/C 71V i przód 110/90-18 M/C 61v cena była atrakcyjna i oceniam je na dwa sezony przy umiarkowanej jeżdzie. tył ładnie trzyma zakręty ale są dość miękkie i szybko znika bieżnik na tyle. jak wolisz bardziej spokojną jazdę to kup typowe do chopera, są twardsze i mają głębszą perforację ale profil opony bardziej na płaską trasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest rozmiar uszczelniaczy przedniego zawieszenia do Super Magny ? Rocznik w papierach to 1991 ale w tych latach jej już nie produkowali. A po numerze VIN też jest ciężko czegokolwiek się dowiedzieć, silnik RC 07 Zewnętrzny rozmiar lagi to 39 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest rozmiar uszczelniaczy przedniego zawieszenia do Super Magny ? Rocznik w papierach to 1991 ale w tych latach jej już nie produkowali. A po numerze VIN też jest ciężko czegokolwiek się dowiedzieć, silnik RC 07 Zewnętrzny rozmiar lagi to 39 mm

 

 

 

wejdź sobie i szukaj modelu w slect; http://www.cyclepartsnation.com/pages/part...nd/7/Honda.aspx

jak znajdziesz model to przednie zawieszenie i po nr części zamów org.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest rozmiar uszczelniaczy przedniego zawieszenia do Super Magny ? Rocznik w papierach to 1991 ale w tych latach jej już nie produkowali. A po numerze VIN też jest ciężko czegokolwiek się dowiedzieć, silnik RC 07 Zewnętrzny rozmiar lagi to 39 mm

 

Masz ciekawy rocznik.

Porównaj sobie:" VF750C A (83) MOTORCYCLE, JPN, VIN# JH2RC071-DM100011 TO JH2RC071-DM122819"

To był ostatni rocznik dla modelu RC07 :biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdź sobie i szukaj modelu w slect; http://www.cyclepartsnation.com/pages/part...nd/7/Honda.aspx

jak znajdziesz model to przednie zawieszenie i po nr części zamów org.

 

Dzięki, bardzo przydatny link :lalag:

 

 

Masz ciekawy rocznik.

Porównaj sobie:" VF750C A (83) MOTORCYCLE, JPN, VIN# JH2RC071-DM100011 TO JH2RC071-DM122819"

To był ostatni rocznik dla modelu RC07 :biggrin:

 

Mój motocykl to ogólnie jest jakaś rzeźba :banghead:

 

Moc podana w papierach 74 KW

Edytowane przez ferarri42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...