Skocz do zawartości

Aprilia rx pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie raczej do użytkowników rx-ów. Chce odłączyć dozownik w swojej aprilce i niewiem jaką mam lać mieszanke? 1:50 , 1:30?? szukałem juz chyba wszedzie ale nic nie znalazłem Z gory dzieki za pomoc Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a ja mam pytanie - o jakie proporcje chodzi ? gdzie jaka mieszanka ?

 

skoro mam dozownik i tam leje czysty olej, to nie potrzeba zadnych proporcji, prawda ?

 

sam powienien mieszac/ brac :biggrin:

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a ja mam pytanie - o jakie proporcje chodzi ? gdzie jaka mieszanka ?

 

skoro mam dozownik i tam leje czysty olej, to nie potrzeba zadnych proporcji, prawda ?

 

sam powienien mieszac/ brac :clap:

 

 

Witam

Mam pytanie raczej do użytkowników rx-ów. Chce odłączyć dozownik w swojej aprilce i niewiem jaką mam lać mieszanke? 1:50 , 1:30?? szukałem juz chyba wszedzie ale nic nie znalazłem Z gory dzieki za pomoc Pozdro

 

Szanowny Rayu może najpierw czytaj a później pisz :biggrin:

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dozownik to kiszka jest - lepiej go wywalic zgodnie z zasadą, że jak coś jest to sie może popsuć - jak lejesz mieszankę to nie ma d_py żeby nie było smarowania, a jak masz dozownik to nigdy nie wiesz co leci do silnika i kiedy przytrzesz maszynkę.

Ja lałem dawno temu 1:50 i maszyna chodziła normalnie, ale teraz leje 1:40 i chodzi chyba lepiej, bo mniej się grzeje teoretycznie (no chyba że byś no stop pałował na maksa to różnica by była pewnie zauważalna, ale ja daje odpocząć sobie i maszynie czasem). Tak więc 1:40 polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do exc125 lalem cały czas 1:50 i było elegancko, moto chodzilo zawsze i tłok wytrzymał mi ponad rok ,a motocykla nie szczedze, tera leje 1:35 bo docieram po remoncie i potem znow bede lal 1:50. Więc do rx jak nabardziej polecam 1:50.

Edytowane przez endurowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam rx80 i tak leje mobil 1

 

 

 

O Bolku co Ty lejesz - to do komarka nie jest dobre.

Jak mialem Aprilie Tuareg Rally po tuningu polini i wiekszym gazniku dellorto to lalem shella VSX - dobry olej. I przez to,ze nie odlaczylem pieprzonego dozownika szybko muj nowy zestaw polini sie rozlecial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dozownik to kiszka jest - lepiej go wywalic zgodnie z zasadą, że jak coś jest to sie może popsuć - jak lejesz mieszankę to nie ma d_py żeby nie było smarowania, a jak masz dozownik to nigdy nie wiesz co leci do silnika i kiedy przytrzesz maszynkę.

 

Własnie dlatego chce go odłączyc :) Dzieki chloapaki za odpowiedzi wiekszosc poleca 1:40 wiec taką zrobie dzisiaj sie za to zabieram Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...