Skocz do zawartości

Kawasaki ZZR 1100


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie pytanie dotyczy oczywiście zzr 1100 a dokładniej skrzyni biegów lub sprzęgła podczas wrzucania 1 biegu moje moto aż podskakuje tak jakby sprzęgło słabo trzymało, wiem że u tych moto to normalne tylko czy aż tak, ale przy wolnych obrotach na innych biegach jest podobnie jakby podczas wrzucania biegu uderzał młotkiem w dekiel choć nie zawsze ,po odpuszczaniu sprzęgła moto zaczyna ruszać na 3/4 czyli chyba prawidłowo,mam się martwić czy jest jakaś może regulacja.Oprócz tego chodzi super.Pozdrawiam. :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak biegi wchodzą, nie wypadają pod obciążeniem i z takim samym zgrzytem wchodzą bez sprzęgła, to niestety tak ma być, skrzynia napi... w tych kawach niczym kowal w kowadło :icon_biggrin:

 

Pozdrawiam

Januszm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak biegi wchodzą, nie wypadają pod obciążeniem i z takim samym zgrzytem wchodzą bez sprzęgła, to niestety tak ma być, skrzynia napi... w tych kawach niczym kowal w kowadło :icon_biggrin:

 

Pozdrawiam

Januszm

Dzięki wszystko działa jak należy i faktem jest ,że w zasadzie wali przy małych obrotach jak powyżej 6 tysi. już nie chyba, że silnik to zagłusza po prostu większa prędkość pewnie wyrównuje obroty silnika.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez tak jest z biegami...ale głownie jedynka....potem wbijam bez sprzegła( same wchodzą) i jest cicho....mysle ze trzeba by sprawdzic u Ciebie schodzenie z obrotów i san sprzegła...bo moze za wolno spadaja obroty albo tarcze sie koncza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez tak jest z biegami...ale głownie jedynka....potem wbijam bez sprzegła( same wchodzą) i jest cicho....mysle ze trzeba by sprawdzic u Ciebie schodzenie z obrotów i san sprzegła...bo moze za wolno spadaja obroty albo tarcze sie koncza..

 

Jedynka zawsze stuka dość mocno ale reszta biegów zależy jak ma humor np. dziś wszystkie wchodziły cicho, z reguły przy dużych obrotach jak pocisnę jest git , ale nieraz przy lekkiej jeździe turystycznej tłuką, tak jakby po rozgrzaniu oleju wyciszały się,ap ropo można wrzucać tak bez sprzęgła, nie grozi to jakimiś uszkodzeniami ?. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę już kturymś z kolei japońcem i może po za XJ 900F jaka miałem wszystkie biegi ( oczywiście po za jedynką) nauczyłem sie wrzucac bez sprzęgła....wychodzi mi to bezgłośnie i bez szarpnięć.. :rolleyes: Kwestia wyczucia....poprostu przy zwiekszaniu obrotów lekko opieram stope pod dzwignia biegów..ujmuję lekko gaz i bieg wskakuje sam kolejny...i naprawde odbywa sie to bezgłośnie..choc najlepiej wychodzilo mi to w XTZ 750- tam nawet redukcje tak wchodziły

 

Zreszta jak zauważyłem bardzo duża częśc motocyklistów z jakotakim doświadczeniem wrzuca biegi pomijając sprzęglo- a najlepiej wychodzi to na sportach...choć wrzucałem tak w XTZ, DR800, CB 750.X-11

Edytowane przez KaYtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o opinie czy warto wchodzić w ten rocznik. Mam mozliwość kupna w oryginalnym lakierowaniu, motocykl bez szlifu.Tylko nie piszcie mi opisu motocykla, bo to akurat wiem, miałem poprzednika ZX10 i optycznie akurat bardzo się nie różnią. Chodzi mi bardziej o awaryjność,typowe przypadłości no i w ogóle co myślicie. Z ZX-10 byłem bardzo zadowolony, nigdy mnie nie zawiodła a ujeżdżałm ją prawie 5 lat. ZZr jest trochę zmodyfikowana. Skrobnijcie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem dbalem i latalem , niestety , moto dosc duze niezbyt nawdawalo sie na czeskie winkle . smialismy sie ze tyl "zachodzi na zakretach " :icon_razz: generalnie mowiac niezla lokomotywa na trase :crossy:

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę już kturymś z kolei japońcem i może po za XJ 900F jaka miałem wszystkie biegi ( oczywiście po za jedynką) nauczyłem sie wrzucac bez sprzęgła....wychodzi mi to bezgłośnie i bez szarpnięć.. :rolleyes: Kwestia wyczucia....poprostu przy zwiekszaniu obrotów lekko opieram stope pod dzwignia biegów..ujmuję lekko gaz i bieg wskakuje sam kolejny...i naprawde odbywa sie to bezgłośnie..choc najlepiej wychodzilo mi to w XTZ 750- tam nawet redukcje tak wchodziły

 

Zreszta jak zauważyłem bardzo duża częśc motocyklistów z jakotakim doświadczeniem wrzuca biegi pomijając sprzęglo- a najlepiej wychodzi to na sportach...choć wrzucałem tak w XTZ, DR800, CB 750.X-11

 

Chyba wiem o co chodzi , ja tak robiłem w aucie jak padł wysprzęglik,jutro sprawdzę w swojej kawie.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Do czego jest dodatkowy licznik w obrotomierzu

2. Czy jednocentymetrowy luz na obwodzie kola pomiędzy zębatką a piastą tylnego koła wskazuje na zużycie tłumika drgań piasty tylnego koła? Jeżeli tak to jaki jest koszt takiej części i czy trudna jest wymiana w warunkach garażowych.

3. Czy kranik paliwa ma pozycje RES czy jest to stałe otwarcie - brak jest dostępu do niego bez ściągnięcia lewego boczku.

 

 

Z góry dziękuję za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 do przebiegu (dodatkowy)

2 (do wymiany) koszt ok 280zl w kawasaki (orginał)ja osobiście dorobiłem z twardych klocków gumowych

3 nie ma RES jest tylko zamknięty i otwarty

 

 

Ten dodatkowy licznik można skasować? Jak naciskam przycisk to zeruje mi sie tylko licznik dzienny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...