Skocz do zawartości

Blokada z alarmem na tarczę XENA XN15


Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi sie ze to prostu te baterie ktore kupujesz juz sa wyladowane, spytaj w sklepie ile to u nich lezy. Jesli powiedzmy pol roku, to zaloze sie ze w zimie sie rozladowaly. Mnie to tez zaczyna wkurzac, sytuacje ratuje fakt ze dwa razy dostalem nowy komplet baterii za darmo w Riderze (dostali od Xeny worek bateri wlasnie pod katem reklamacji - to chyba swiadczy o tym ze problem istnieje)... Jak kiedys mialem dobry komplet to z pol roku podzialaly, a teraz tez mi padl szybko.

 

A przechowujesz oczywiscie zamknieta - alarm sie wtedy nie wlacza.

Edytowane przez rzoov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bateryjki wytrzymują sezon, pierwsze chłody skutecznie je dobijają. A stan zamka w blokadzie, przynajmniej w mojej wersji nie ma żadnego wpływu na załączenie elektroniki. W module z bateriami masz nadajnik i odbiornik IR, a w szczelinie na tarczę lustro. Zobacz czy się nie zabrudziło.

Jeżeli kolejne świeże baterie padną po 2 tyg to, jeżeli masz jeszcze gwarancję, oddaj blokadę do sklepu jako uszkodzoną.

Pozdrawiam

Edytowane przez Kaszpir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kolejne świeże baterie padną po 2 tyg to, jeżeli masz jeszcze gwarancję, oddaj blokadę do sklepu jako uszkodzoną.

 

Tyle ze to raczej baterie sa trefne a nie alarm. W kazdym razie zadaj co najmniej nowych dobrych baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ja mam od razu pytanie. skoro uzytkujecie, zadowoleni jestescie?

Jestem zadowolony o tyle, że blokada od 3 lat działa bezawaryjnie i nie ma z nią kłopotów. Działanie odstraszające jest w sumie niewielkie, głównie dla przypadkowych dotykaczy/dosiadaczy ;). Wystarczy guma do żucia i praktycznie jej nie słychać - przetestowane. Sama konstrukcja mechaniczna jest dość pancerna więc i tak nikt nie będzie się bawił w jej cięcie tylko złamie tarcze.

Ma jedną ważną zaletę - nie wyglebisz przy ruszaniu bo zapomniałeś jej zdjąc. Dość głośno o sobie przypomina :biggrin:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli ktoś nosił się z zamiarem kupna tego "wynalazku" to odradzam. Zwykły szajs. Czasem można kopać w motocykl i alarm się nie włączy. Innym razem wystarczy tupnąć obok motocykla, żeby się wzbudził. A bywa też tak, że włącza się kiedy chce zupełnie bez przyczyny. :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xena jest o tyle do dupy, że (abstrahując od czułości itp.) otwór od syreny ma na wierzchu. Wystarczy zakleić to gumą do żucia, żeby uciszyć.

Jest na rynku podobna blokada (firmy nie pamiętam), która "wylot" syreny ma w szczelinie na tarczę a więc raczej niedostępny przy założonej blokadzie.

Widziałem to cudo w MCS na prymasa.

pzdr

Znawcy mówią, że znacznie zabawniej jest najpierw się kochać, a potem zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zapiąć na dole tarczy , tak , aby spokojnie zwisała. U mnie pomogła wymiana baterii i wyżej opisany montaż. U góry wyła non stop.

Mam ją zaledwie 1,5 miesiąca i już była na naprawie gwara. zobaczymy jak będzie się sprawować po kilkunastu miesiącach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabierzcie tą xenę ode mnie, ciągle wyje.

 

moja tez caly czas wyla jak opetana :D bez przerwy :(

wkur****m sie i rozkrecilem, wyciagnalem ten je***y alarm ze srodka i teraz korzystam z samej blokady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

A co sądzicie o tanich zamiennikach Xeny ? Tzn. disc locki z alarmem elektronicznym, w cenach 40-60 zł. Domyslam sie ze jakosc wykonania jest duzo gorsza, ale widze ze pewna, stosunkowo duza grupa osob narzeka na Xeny wiec moze nie warto przeplacac ? Czy takie tanie disclocki spelniaja swoja role ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie ciesze ze juz padaja baterie, bo teraz nie wyje, tylko piknie przy poruszeniu. I tak niech pozostanie, bo ten alarm sie wczesniej odpalal non-stop (nawet przy zapinaniu jej na samym dole tarczy).

BMW F650GS - obecnie, na bezdroża; BMW K1200R Sport "Black Edition" - poległ w boju; BMW F800S - poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...