Skocz do zawartości

skrzynia etz 250


kaburas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

mam problem ze skrzynia w mojej mz. Otoz,jedyka i dwojka wyskakuje, i nie mozna wrzucic trojki, trzeba kilka

razy podniesc dzwignie zmiany biegow i czasami sie uda ze wejdze albo i nie, a zdarza sie takze ze wejdzie bez problemu od razu. Gdy juz 3 siedzi ,po redukcji na dwojke, spowrotem wchodzi bez problemu,ale juz po dalszej redukcji,na jedynke problem zaczyna sie od nowa.Gdy ja kupiłem problem wyskakiwania 1 i 2 wogole nie wystepował a problemy z wrzuceniem 3 były sporadyczne i zdarzały sie bardzo ale to bardzo zadko.Pozniej musiałem rozebrac skrzynie albo po złozeniu tez skrzynia chodziła tak jak i przed rozbiurka. Problem na tak duza skale pojawił sie po tym jak spadło sprzegło i brat przez przypadek wykrecił zamiast sroby spustu oleju, ta srobe od blokady biegu jałowego.ale kulka nie wypadła i ta srobke wkreciłem z powrotem ale problem jest.

 

I teraz nasowa sie pytanie,czy problem tkwi w zuzytych wodzikach czy moze gdzie indziej?????

Olej w skrzyni to HIPOL dosc gesty.

 

Z gory dzieki za odpowiedz!

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem problem ze skrzynią a konkretnie "zgubiła" mi się 3-ka i była to wina wodzika 010. Jak przypuszczam u Ciebie problem także tkwi w wodzikach. niestety ich wymiana nie jest tania. Jak byś wymieniał wodziki to przed skręceniem sprawdz czy wodziki nie mają za mało luzu nz powierzchni styku z zębatkami, jak mają za mało to mogą się spalić i problem pojawi się na nowo. Hipol nie jest wcale za gęsty na etz, ja jeźdzę na nim już 3 sezon i nie narzekam. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze teraz to nie pamietam za bardzo bo robiłem to na początku zeszłego sezonu. Wodzik kosztuje chyba ok 50 zł. A z tymi zębatkami to sobie najpierw sprawdz czy Ci te wodziki będą łatwo chodziły, bo może być tak że nie będziesz musiał wymieniać zębatek. Jak byś jednak musiał to lepszym rozwiązaniem może się okazać kupno całej skrzyni na allegro czy w ŚM. Chociaż tutaj też nie wiadomo na co trafisz. Wodzików nie kupuj używanych. Ja kupiłem na allego niby super stan a wyglądał gorzej niż mój. Sprawdz najpierw czy na powierzchni ślizgu zębatki z wodzikiem nie ma żadnych nadtopień (spalenie powierzchni) czy innych przeszkód w poruszaniu się wodzika po tej powierzchni.

Pozdrawiam

Edytowane przez b.w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam.

Chciałem sie dowiedziec, po czym poznac czy wodziki nadaja sie do wymiany?

Bo własnie przez chwila rozebrałem skrzynie, i wszystki sa jakies powycierane a wodzik 012 w jednym miejscu fioletowy sie zrobił. I teraz nie wiem czy mam wszystkie wymienniac czy nie.

I jeszcze chciałem sie dowiedziec czy nie ma problemów z kupieniem wodziikow 011 i 012 bo na www.agmot.pl widze tylko 010. czy to tylko u nich nie ma,czy wogole je ciezko spotkac??

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jeśli widełki są zabarwiane należy je wymienić przyczyną tego może być brak kąta prostego widełki w stosunku do prowadnika widełki.... posprawdzaj też czy pozostałe mają kąt 90

 

http://www.wilmat.torun.com.pl/index.php?jezyk=1&strona=13

 

tu masz sklep z Torunia prowadzą wysyłki i maja sporo części do mz ściągnij sobie cennik

 

MZ0243 |WODZIK MZ250 10 KRAJ |szt.|22.0%| 30,33 | 37,00

MZ0245 |WODZIK MZ250 10 ORG |szt.|22.0%| 37,92 | 46,26

MZ0244 |WODZIK MZ250 10 TAJWAN |szt.|22.0%| 22,95 | 28,00

MZ02468 |WODZIK MZ250 11 CN |szt.|22.0%| 14,34 | 17,49

MZ0246 |WODZIK MZ250 11 ORG |szt.|22.0%| 31,97 | 39,00

MZ02478 |WODZIK MZ250 12 CN |szt.|22.0%| 14,34 | 17,49

MZ0247 |WODZIK MZ250 12 ORG |szt.|22.0%| 31,97 | 39,00

:banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d8-vid. a czy u ciebie rowiniez dwignie zmiany biegow mozna było maksymalnie do gory podnies a bieg nie wskakiwał, czy moze cos sie blokowało?? i jak rozwiazałes ten problem?? wymiana wodzika 010 pomogła czy jeszcze cos wymieniałes, zebatki czy cos innego????

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobne problemy ze skrzynią ETZ 251.Zużyte wodziki to skutek a nie przyczyna!Przyczyną są zużyte (czasami minimalnie-prawie niewidocznie zaokrąglone krawędzie) zębatki sprzęgiełek kłowych.Jeśli wymienisz tylko wodziki , problem w niedługim czasie powróci.Trzeba albo wymienić albo splanować i ponownie utwardzić sprzęgiełka kłowe biegów , które wyskakują.Przyczyną ich zużycia jest najczęściej niedokładna lub z na pół wyciśniętym sprzęgłem zmiana biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d8-vid. a czy u ciebie rowiniez dwignie zmiany biegow mozna było maksymalnie do gory podnies a bieg nie wskakiwał, czy moze cos sie blokowało?? i jak rozwiazałes ten problem?? wymiana wodzika 010 pomogła czy jeszcze cos wymieniałes, zebatki czy cos innego????

 

pzdr

 

U mnie po prostu byla wielka luka na trzecim biegu. Mozna bylo podnosic dzwignie do woli ale po "trójce" nie bylo sladu. Po mocniejszym zapięciu dzwigni do gory wskakiwala bez problemu czwórka i piątka. Rozkręciłem silnik i okazało sie ze to wina wodzików. Nie mialem problemu z zebatkami bo byly praktycznie nie zużyte. Jedyne co wymienilem to wszystkie trzy wodziki (pomyslalem po co wymieniac 010, jak i tak kiedys trzeba bedzie wymienic reszte) oraz ten pręt na którym są zamocowane wodziki (byl troche poobdzierany). Wszystko miesci sie w granicach 100zł razem z nowym olejem i uszczelkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobne problemy ze skrzynią ETZ 251.Zużyte wodziki to skutek a nie przyczyna!Przyczyną są zużyte (czasami minimalnie-prawie niewidocznie zaokrąglone krawędzie) zębatki sprzęgiełek kłowych.Jeśli wymienisz tylko wodziki , problem w niedługim czasie powróci.Trzeba albo wymienić albo splanować i ponownie utwardzić sprzęgiełka kłowe biegów , które wyskakują.Przyczyną ich zużycia jest najczęściej niedokładna lub z na pół wyciśniętym sprzęgłem zmiana biegów.

 

 

tak jest, nalac piwa, dobrze gada! tyle razy powtarzam: wpierw patrzymy na kly, potem na wodziki! wodzik bedzie smazony non stop, gdy bedzie bieg wyskakiwal. a bieg wyskakuje, gdy zuzyte jest polaczenie klowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Byłem dzisiaj w sklepie z czesciami i porownałem zebatki nowe z moimi, no i sa bardzo zuzyte,koles ze sklepu tez poogladał troche no i to samo powiedział, i powiedział tez ze te moje zebatki to jakies polskie rzemiosło, wiec nie dziwota ze sie zuzyły. zamowiłem wodzik 010,012, zebatke 1 biegu, 2 i 3 biegu,i zebatke przesowna 1-3 bieg i zebatke przesowna 2 biegu, czyli cała jedna choinke odpowiedzialna ze 1,2i3 bieg,oprocz wałka. wymieniam to wszystko poniewaz z tymi biegami miałem problem.Mam nadzieje ze to pomoze,i bede mogł o remotach skrzyni zapomniec na kilka sezonow.

zamowiłem niby to czesci orginalne, i mysle zze beda w miare bo za wszystko zaplace prawie 300zł!!! + łozyska na wał uszczelniacze i łozyska do skrzyni mam nadzieje ze sie w 400 zmieszcze!!!

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest, nalac piwa, dobrze gada! tyle razy powtarzam: wpierw patrzymy na kly, potem na wodziki! wodzik bedzie smazony non stop, gdy bedzie bieg wyskakiwal. a bieg wyskakuje, gdy zuzyte jest polaczenie klowe.

zgadzam sie w zupełnosci mi tez 3 nie wchodziła i tez nie wiedziałem co to jest? a przyczyna była prosta tylko ze usuniecie dosc kosztowne :flesje: wymieniłem zebatke(albo dwie niepamietam :) odpowiedzialne za zmiane 3go biegu) i wodzik

poskładałem i wszystko wróciło do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...