Skocz do zawartości

Prędkościomierze elektroniczne


Gość Visuz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś wie które modele prędkościomierzy (elektronicznych) rowerowych nadają się do zamontowania na moto? A konkretnie chodzi mi o to które są w stanie mierzyć prędkości powyżej 100km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre liczniki robia firmy: sigma, cateye, vdo. Raczje nawet najtansze liczniki z tych firm mierze predkosc do 300km/h ale trzeba sie zapytac na wszeli wypadek czy nie jest inaczej.

 

W dobrym sklepie rowerowym na pewno dostaniesz taki jaki sobie zyczysz. Oprocz predkosci musi miec ustawianie obwodu kola w odpowiednim zakresie. Wtedy dokladniej ustawisz taki licznik niz gdyby mial mozliwosc ustawiania srednicy w calach. Nawet jesli ustawisz sobie powiedzmy te 17" to i tak bedzie zle mierzyl bo trzeba wzias poprawke na wysokosc opony motocyklowej ktora jest wyzsza od rowerowej.

 

Ja mam licznik techwell'a mate-2. Mierzy do 300 ale jak mialbym kupowac to sigme (nie wiem jak najnowsze liczniki ale te starsze mierzyly do 300 i ustawialo sie je podajac obwod kola)

Edytowane przez bekriss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega miał sigme w Iżu i na początku działał dobrze ,a pozniej wskazywał tylko do 99km/h jak sie przekroczyło 100 zliczał od nowa ,smiesznie to wyglądało :lapad:

 

bo dla Iża taka prędkośc to śmierć :)

mam sigme sport i działa wyśmienicie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo dla Iża taka prędkośc to śmierć :)

mam sigme sport i działa wyśmienicie :lapad:

Sądze że nawet nie wiesz o jakiego iża chodzi ...... IŻ planeta 5 z 94 roku 350ccm na jednym garze wszystkie mzki i jawy zostawia.Taki mały offtop :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...