Skocz do zawartości

Zawor rx 125


zysio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

siema skad miec pewnosc ze zawor dziala sciagnelem glowice po przekreceniu kluczyka nic nie slysze ze zawor sie porusza sprawdzam palcem przy dodawaniu gazu to tez nie choidzi ale motor jest zgaszony mozliwe ze ma byc odpalony i dopiero wtedy..?zacznie sie poruszac ? i czy nie powino byc slychac jak sie przekreci kluczyk ze on sie ustawia takie bz.bzzzzz moj kolega ma tak w ktm ze jak przekreca to slychac ze dziala

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj zyzio zyzio - ty chłopie to masz problemów :D chyba za dużo kombinujesz zamiast jeździć :buttrock:

 

W moim RXie - i myślę że w innych też - po przekręceniu kluczyka nic się nie dzieje z zaworem rave - nie podnosi się ani nie opuszcza. On działa na tej zasadzie że motor musi chodzić i to na wysokich obrotach żeby poszedł impuls elektryczny do takiego urządzenia pod bakiem. Wtedy to urządzenie pociąga za linkę i całkowicie wysuwa zawór z cylindra. TAk więc zawór w stanie spoczynku jest wsunięty maxymalnie do cylindra i zamyka otwór, a po przekroczeniu pewnych wysokich obrotów jest wyciągany linką (ale nie gazu) maxymalnie do góry (nie stopniowo) i wtedy otwiera otwór.

 

Pisałem już zresztą żeby zdjąć bak - położyć go obok - odpalić brykę - dodawać gazu i patrzeć czy to ustrojstwo pociąga za linkę czy nie - ważne żeby wyregulować długość na jaką wysuwa się bolec, który pociąga za linkę (ale nie za linkę gazu bo z nią to wszystko nie ma nic do rzeczy, lika gazu nie jest w żaden sposób połączona z zaworem) - odległość ma być 9,5 do 10 mm (masz to napisane na takiej naklejce na moto)

 

Ale żem namieszał :buttrock: a to wszystko proste jest tak na prawdę jak babci sr_nie.

 

U mnie tak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema skad miec pewnosc ze zawor dziala sciagnelem glowice po przekreceniu kluczyka nic nie slysze ze zawor sie porusza sprawdzam palcem przy dodawaniu gazu to tez nie choidzi ale motor jest zgaszony mozliwe ze ma byc odpalony i dopiero wtedy..?zacznie sie poruszac ? i czy nie powino byc slychac jak sie przekreci kluczyk ze on sie ustawia takie bz.bzzzzz moj kolega ma tak w ktm ze jak przekreca to slychac ze dziala

:D

 

W moim zawór działał dopiero po odpaleniu i to na wyższych obrotach. Jest na zasadzie elektromagnesu i działa dopiero jak dostanie większy impuls.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim zawór działał dopiero po odpaleniu i to na wyższych obrotach. Jest na zasadzie elektromagnesu i działa dopiero jak dostanie większy impuls.

pozdro

 

Ale ty masz klx300, ato jest 4t wiec on ma normalne zawory w głowicy, a przed wydechem chyba nie.Ja tera mam problem z moim zaworem, bo mi pękl i musze szukać nowego.

Edytowane przez endurowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty masz klx300, ato jest 4t wiec on ma normalne zawory w głowicy, a przed wydechem chyba nie.Ja tera mam problem z moim zaworem, bo mi pękl i musze szukać nowego.

 

Ale on pisze o RXie, którego miał (spójrz na nicka) a nie o KLXie :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zaloze sie z tobą o flache i wysle ci ją priorytetem ze jest Kwas ten modul tam:)

http://www.centroricambi.de/de/dept_402.html wejdz tu ,,Auslaßsteuerung" i czesc nr 6.obok masz szczalke tam pisze jak to sie nazwya Steur Box ;]Co to jest?:Psterownik wycieraczek :icon_mrgreen:

Edytowane przez DiboS60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby gdzie się miał znajdować? Na elektromagnesie? :icon_mrgreen: Przecież to duże plastikowe ustrojstwo tylko pod siedzeniem się zmieści, no ale jak się bak zdejmuje to trudno przy okazji modułu nie zauważyć. :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...