Skocz do zawartości

Taaa pewnie juz bylo to pytanie;]CZ CRoss


Rekomendowane odpowiedzi

Jak oze uzylem opocji szukaj a nie znalazlem.Mam zapytanie;]otoz mtxa uzywam raczej do stuntu w terenie niezbyt czesto.a chce sie wyzyc :D Mam zamiar kupic CZ cross 125 albo 250 :D Jak to lata??Lepiej niz Dt 125,Rx 125 itd japonczyki?jak sie spisuje w terenie ?jak czesto sie spuje i jak jest z czesciami :Ppozdrwiam. i wrescie kto ma takową na sprzedaz?:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stara poczciwa CZ-etka czy 125 czy 250, 380 były bezkompromisowe, wagowo nie grzeszyły, frajda fajna, części dostępne w miarę swego czasu i nie drogie aż tak jak japonia, ale trwałość wiadomo, lecz od 2T nie oczekuje się wielkiej trwałości, ma wytrzmać wyścig czy rajd :D Mile wspominam doświadczenie z CZ 250, naprawdę grzała, dwa kraniki robiły spustoszenie w baku a gardło gaźnika było niezłe. Teraz są w miare ceny CZ w cenie dwóch dobrych tłoków :D zadbany warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie stare są dobre jedynie skrzypki i wino a nie motocykle. Jednak na forum jest kilku którzy mieli i chwalą te sprzęty. Ze staropolskich opowiadań wynika, że jeżeli dbasz, to możesz spokojnie polatać. Miałem przyjemność sie tym przejechać niedawno i powiem że nie odpowiada mi charakterystyka tego silnika, do lasu sie nie nadaje. Jedyny plus to tanie części i może ten charakterystyczny dźwięk. POzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cz125 kiedys troche na tym latałem i powiem ze mozna sie na tym dużo nauczyć, taka mała wscieklizna :D 250 to juz konkretnie lata, a 380 to juz dla twardzieli :D :Pa co do części to wszystko dostepne od ręki i ceny dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do lasu sie nie nadaje

Jak się nie umi jeździć to sie nie nadaje...

CZeśki mają bardzo prostą konstrukcje.Jeżeli zrobisz CZ Dobry remont bedzie ona nie do wykonczenia...

Ale CZ nie moze byc byle jak poskładana.Tylko że CZ trzeba kochać! bez tego nie pojeździ.Moja na zebatce 48 do 3 biegu idzie na koło z gazu.W lesie nie miałem z nią problemów.I CZ to nie jest sprzetem dla kogos kto nigdy nie jeździł.O 250 raczej nie myśl-Dużo pali a zabawa taka sama jak 125 hehe

Moj sąsiad ma taką CZ 125, jeździłem na tym kawałek ale zwiątpiłem, według mnie nie jest to do jazdy w porównaniu do KDXa a chociażby DT125, ale to tylko moja opinia.

Bo to nie jest enduro... CZ trzeba bardzo wysoko krecić ale na niskoch tez pojedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Dibo to moze zostaw mtx i nie kupuj zadnej cz i daj sobie spokoj z stuntem albo sprzedawaj mtx i kupuj jakac 125 a wogole to ile masz na to siana :D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RX jest bogiem jazda nalogiem benzyna to podstawa a jazda to zabawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mtx,Rx,Dt 125 i inne japonce (wloszki)typu enduro.to nie jest sprzet do mordengi w lesie ktorego nie bedziesz szkoda i do ktorego nie kupie tloka za 60-70 zl a do cz chyba tak:)co do osiagow to z tego co wiam 125 ma 27 koni i Dt 125 r niezle dostaje po dupie na zebranie.do tego konstruckja silnika prosta jak w simsonie tylko motoplad ma.Mysle ze pod koniec sierpnia bede mial 2000 na takie cudo.zawsze chcialem miec cz bo cholernie podoba mi sie ten silnik i wiem ze innym 125 typu enduro nie cross zrobie z dupy garaz :D a w terenie bedzie mozna wyjsc z zakretu na gumie po wiekszej wprawie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZ-ty cross dobre aczkolwiek mocno kapryśne moto, z częściami nie ma żadnego problemu, powiem więcej jest lepsza sytuacja niż z częściami do japoni, bo jest w Mrągowie sklep, który może sprowadzić z czech każdą śróbkę do Cezy i nie tylko (sam kiedyś korzystałem).

 

Na forum było już o tym kiedyś, potwierdzam te opinie, że 95% CEZ w polsce są strasznie zaniedbane i wymagają remontu. Dopóki nie zrobi się remontu (fachowo) i odpowiednich regulacji przy motorku nie ma co oczekiwać od niego niezawodności i dobrej jazdy. Na szczęście remont kapitalny w CZecie jest w cenie tłoka do japoni.

 

CZ-ta to sprzęt wiekowy i odstaje bardzo od konkurencji min. w kwesti zawieszeń, mocy i charakterystyki obrotowej silnika (bardzo słab dół i nerwowa charakterystyka zwłaszcza w 125cc) oraz wagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dibo popieram jeżeli w moim garażu stałaby CZ 250 to byłbym dumny. Ale ja jakbym kupił to czeskie cudo to bym to rozebrał w drobny mak i powymieniał co trzeba złożył. A nie takie naprawy bieżące i przez to mają złą sławe bo są źle serwisowane.

 

Dibo dorwij CZ 125 typ 519 sprzęt malina

Edytowane przez piasektt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie jezdzilem 125.jezdzilem na 250 tym starym typie 698 czy jakos tak z dwoma tlumikami.wlozone to bylo w 60 kilową rame.z silnikiem to z 90 wazylo.i robilo jesione jezeli chodzi i moc.tyle ze ten silnik krecil 6-7 tys obr.mial 27 km ale moc mial od samuskiego dolu.co niewbilem to jechalem.Wydaje mi sie ze 516-519 125cmm moze sie podobnie jezdzic jak Zysia Rxem gdzie zawor wydechowy ma wyciagniety.na kole czy cos to lipa sie lata.ale w terenie to napierdalanka ostra jest :D ile kosztuje tlok do 125? korba itd itp ogolnie za ile da sie doprowadzic silnik do stanu pico bello.bo oczywiscie musi taki by. nigdy nie kupie moto i niezaczne nim powaznie latac w terenie jak sam go nie obmacam i nie zloze .Aha i slyszalem ze jest lipa jak pujdzie cewka zaplonowa.bo ponoc ciezko znalesc i drogie to jak chlolera

Edytowane przez DiboS60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 519 zapomnij :D

Tłok oryginalny 120 zł.Nie jest tak źle z cewkami hehe co jakies 2 m-ce sie pojawiaja na allegro.

Ja kupiłem Stojan i Cewkę za 150 zł bo mi siadła elektryka i byłem pewien ze to cewka a okazało sei ze stojan szlak trafił.Ale żeby kupić i zrobić dobrze CZ to trzeba ci przynajmniej 1700-2000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...