Skocz do zawartości

TVN UWAGA


Vlaad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za słowa otuchy i pochwały :D

Jednak ustosunkuję się do rzeczonego programu, dopiero gdy go obejżę.

Na razie strajkuje mi komputer, więc nie wiem jak bardzo brudny ryj miałem podczas nagrania :icon_mrgreen:

W czasie pierwszej emisji i powtórki byłem na weselu przyjaciółki w Ostrzeszowie, więc sami rozumiecie...

Tomek Kulik.

 

 

P.S. Warszawa pozdrawia Ostrzeszów i okolice :)

Weselicho było pierwyj sort.

Edytowane przez Tomek Kulik

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee tam odrazu brudny. Cały dzień na placu - słonko , no to cie opaliło.

pzdr

 

1. Baaaardzo brudny!!! - normalnie.. Za to wyglądałeś jak maczo!

2. To dobrze, że Tomek lub Piotrek siedzą z tyłu. Na pierwszej jeździe na mieście wzięłam skręt zbyt szeroko... Na pasie w przeciwnym kierunku jazdy stał samochód - wylądowałam z zębami na baku i Tomkiem na głowie.

 

3. A propos mojego "motocyklista lubi ludzi". To ja wolę z ketchupem i musztardą grilowanych mięśniaków nad morzem!

Dziś kulturalnie zatrzymałam się przed pasami, coby sobie staruszka przeszła, niestety blisko prawej krawędzi jezdni (nie za bardzo). Dwóch kulturalnych panów wyminęło mnie z piskiem opon o mało nie zabijając staruszki!

Jakieś kompleksy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejżałem z sieci ale końcówki nie ma :icon_evil: , nieźle, takich programów powinno być więcej, i zdecydowanie dłuższe, bo to wyglądało jak migawka. I ta wstawka na początku też taka niebardzo, przecież i tak większość motocyklistów tak nie jeździ, ale Tomek dobrze powiedział - widzi się zawsze tylko czarne owce.

 

A przecież na drodze i tak chyba tylko motocyklista jest najbardziej skupiony na jeździe: nie słucha radia, nie gada przez telefon, nie spożywa śniadania, nie łapie pasażerki za kolano :icon_evil: , tylko intensywnie zastanawia się co zrobią goście w konserwach przed/za nim, który mu zajedzie drogę, czy będzie piasek na zakręcie ....i nie uważa że jak jedzie większym wozem to i tak mu ustąpią :) . Normalnie oczy dookoła głowy i mózg paruje.

Pozdrawiam

 

 

PS. Tomek wyglądasz troszkę jak po niezłym zlocie, ale to nadaje temu odrobine klimatu :D , widać jak to się trzeba namęczyć żeby na moto przeżyć :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tylko nasuwa sie takie spostrzezenie: wsrod instruktorow, tak jak wsrod bieglych o ktorych dyskutowalismy jest kupa ludzi nie znajacych sie na swojej robocie. system jest do bani bo opiera sie na zasiedzialych pierdzielach ktorzy porobili sobie jakies uprawnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie słucha radia, nie gada przez telefon, nie spożywa śniadania, nie łapie pasażerki za kolano...

 

jeździsz samemu czy z kolegą? :D ja tam pasażerkę łapię :D

 

edit:

próbowałem też palić w kasku szczękowym, ale do bani - nie polecam :P

Edytowane przez Xant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździsz samemu czy z kolegą? :P ja tam pasażerkę łapię :D

 

edit:

próbowałem też palić w kasku szczękowym, ale do bani - nie polecam ;)

....nie pali, bo się w większości przypadków nie da :D

Jeżdze raczej sam, tak jest najlepiej, najbezpieczniej i poza tym człowiek odpowiada wtedy tylko za siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietny program. Brawa dla Tomka i chyba Gerarda no w kazdym razie pisze on na motodawcach. Naprawde zwrocili uwage na to skad sie bierze w polsce duza czesc wypadkow motocyklowych, a dodatkowo pokazali nas w dobrym swietle. Nie ma sie co oszukiwac ze ludzie wsiadajacy na sportowe 600 i 1000 jako pierwsze moto to duze zagrozenie dla nich samych, a takze dla innych uczestnikow ruchu - trzeba cos z tym wreszcie zrobic.

Edytowane przez trajka66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz dane mi było obejrzeć Tomka w akcji. Tomuś! Było super, teraz nie tylko na Piotrka będą mówili, że mulat :icon_biggrin:. A materiał?

Mimo że oczywiście można powiedzieć, że program był dobry, to niestety nie był idealny. Moje główne zastrzeżenia tyczą się przeładowania materiału, braku obiektywności i manipulacji.

Pojawiły się tu co najmniej trzy problemy: próba obalenia mitu motocyklisty-szaleńca, kwestia niedouczenia instruktorów i zaniedbań na kursach oraz sprawa stopniowania prawa jazdy. Jak dla mnie, to każdy z nich wymaga dokładniejszego wejścia w temat. Niestety rozumiem kolegę dziennikarza: nikt nie da mu zrobić trzech programów o motocyklistach. Jednak mógł się chłopak skoncentrować na jednej kwestii. Jeśli chodzi o obiektywność, to brakowało mi jej chociażby w tej części, która mówiła o stopniowaniu prawa jazdy. Wypowiedział się na ten temat Gerard, o którym z programu wiem tyle, że jeździ na motocyklu od 13 lat. Dlaczego nie było tu wypowiedzi Tomka? Myślę, że jego wypowiedź byłaby tu na miejscu. Poza tym interesowałoby mnie, czy są w ogóle jakieś głosy przeciwne. Sprawa trzecia, myślę kardynalna. Kaskader, który szaleje na motocyklu. Kurczę... nie mogę się zgodzić z taką sztuką reportażu, która nagina rzeczywistość do swoich potrzeb. Najpierw każą kolesiowi grzać 240 na godzinę, a potem kadrują prędkościomierz i zatrzymują na chwilę, żeby każdy mógł zobaczyć, ile chłopak miał na liczniku. Każą mu łamać prawo, a co pomyśli widz?* Mam wątpliwości, czy z tego materiału widzowie nie zapamiętają przypadkiem tylko kaskadera i jego wyczyny. Wolałabym, żeby zapamiętali Tomka, który nie kreuje się na pretensjonalnego tfardziela wyjałowionego z pokory. To fakt, że program zrealizowany przez młodego dziennikarza był jednym z niewielu głosów, które próbują spojrzeć na motocyklistów bardziej obiektywnie, jednak można było się bardziej postarać. Widać, że zabrakło tu czasu.

 

Sorki, że się rozpisałam.

Pozdrawiam serdecznie

Jadzia

 

* podobna sytuacja miała miejsce w dokumentalnym filmie „Jestem zły” Grzegorza Packa, w którym sam reżyser podkręcał swoich bohaterów do różnych działań, np. napompowania żaby. Każdy, kto choć przez chwile zetknął się z teorią filmu wie, że nie tak się robi dokumenty i reportaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...