Skocz do zawartości

Honda CB 450N - jak się sprawuje


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Narazie jestem posiadaczem Jawy TS 350 jednak niedługo chiałbym się przesiąść na jakiegoś czterosuwa. W moje oko wpadła Honda CB 400N lub CB 450N (roczniki `82r. -`86r.). Chciałbym zasięgnąć rady na temat tych motocykli. Nie zależy mi na biciu rekordów prędkość ani na wyścigach na jedną mile :) stąd mój wybór właśnie Hondy CB. Chciałem się więc zapytać posiadaczy takowych motocykli: Czy dobrze się prowadzą? Czy są mało awaryjne? Jak z dostępem do części?

Ja słyszałem że silniki w tych Hondach są praktycznie bezawaryjne :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja taką jeździłem przez poprzednie 2 sezony. W sumie bezawaryjnie przejechałem 15k km. Radzę sprawdzić czy to rzeczywiście wersja 34KM, bo wydaje mi się, że były tylko 27KM i 43KM, przynajmiej w Niemczech.

 

tu jest trochę info:

http://www.chudzikj.republika.pl/CB400.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... z tego co wiem są nieśmiertelne (oczywiście przy normalnym użytkowaniu), mało palą i nie są drogie w utrzymaniu ...

 

wiadomo co chłenda, to chłenda.

 

Wszystko zależy kto i w jaki sposób go wcześniej użytkował, samo palenie się na cenę / rocznik / możliwości finansowe niewiele się zda bez obejżenia sprzęta.

 

Z częściami to nie jest do końca tak ciężko (sam mam żadki model), normalne materiały eksploatacyjne (łańcuch, zębatki, opony, oleje, filtry itd) są ogólnie łatwo dostępne, a problem pojawia się np w przypadku sprzęgła. chociaż nie martw się zbytnio, bo wiele części nie zmienia się pomimo zmiany modelu (ograniczona ilość motocykli do zmiany konstrukcji - technologii wytważania).

 

pzdr

 

400 rulezz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. A wiecie może jak rozpoznać wersje zdławioną 27KM od tej otwartej z mocą 43KM. Bo wolałbym kupić tą o większej mocy. Teraz jeżdze Jawą 350 i ona ma też coś koło 26KM - czyli prawie taka sama moc jak w wersji zdławionej. A chciałbym się przesiąść na motocykl z troche większym przyśpieszeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poważnie, tak najłatwiej sprawdzić, inne rozwiązanie to sprawdzić moc w dowodzie, albo po numerze ramy:

PC14-2000001 ~ (G1) - 43KM

PC14-1000001 ~ (G2) - 27KM

ale po tej ramie to nie jestem na 100% pewien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...