Skocz do zawartości

Czym wyczyscic łańcuch?


Rekomendowane odpowiedzi

A wiecie ile kosztuje 1l Hipolu 15F 90W?

 

Jacy ci ludzie uparci....

 

Ale pewnie nie wiesz ile kosztuje litr przepracowanego oleju :icon_razz:

 

Brake Cleaner oryginalny Peugeot (Cetal) 500ml kosztuje niecałe 15 zł. Ludzie sa tak uparci że wolą kupowac takie same preparaty za ponad 20zł i za drugie tyle smary do łańcucha.

 

Ale co kto woli....

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem z 10 km po żwirowej polnej drodze i w dodatku łańcuch był niemyty od 2000km, wyglądało to okropnie ( w mojej shadowce, bo pewnie w enduraku albo krossie to pryszcz) zakupiłem pół literka nafty za 6,5zł i heja. Bez najmniejszych problemów, wszyściutko schodziło jak po maśle, felge zachlapaną troszke poprzednimi smarowaniami też przejechałem, no i po umyciu szuwaksik.Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem ....po pierwsze zabezpieczyć felgę i koło przed czyszczeniem ....nie stracicie 30 minut przy szorowaniu ...po drugie u mnie poszły dwie butelki nafty świetlnej ( kupiłem po 3,69 za butelkę ) po 0,5 l ale to przez to że cholernie dużo castrola miałem i nie oszczędzałem po deszczu czy po myciu ...Teraz jest moto lżejszy o kilka gramów ;) ale efekt super .....Tak jak przedmówcy umyłem ...nasmarowałem i wygląda jak nówka ....ale i tak w przyszłym sezonie wymiana ...teraz tylko czekam na wolne ...aby pośmigać .... :lapad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To teraz powiedzcie mi czym wyczyscic łancuch który miał kąpiel w błocie ??

na tym foto widać go http://www.bikepics.com/pictures/620800/ moczyłem do 2h w wodzie-nic potem z 20h w ropie-nic.macie jakis pomysł ??

no to po takich zabiegach już go możesz nie zakładać. Nie warto, zaraz się i tak rozciągnie tak, że będziesz musiał za chwilę go znowu zdejmować. Woda i benzyna niszczą łańcuch. Ale z tego co wiem łańcuch do Jawy nie jest bardzo drogi, więc możesz kupić nowy. A następnym razem porządnie wymocz go w nafcie.

miłego dnia

Edytowane przez Groszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jawy może drogi nie jest ale takiego łancucha mi nie trzeba...

Woda i benzyna niszczą łańcuch.

Czyli co ?? jak ci tylko zamoczy łanuch to nadaje sie tylko na złom :icon_mrgreen: benzyna co z nim takiego strasznego robi ?? to nie jest o-ring`owy łańcuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz powiedzcie mi czym wyczyscic łancuch który miał kąpiel w błocie ??

na tym foto widać go http://www.bikepics.com/pictures/620800/ moczyłem do 2h w wodzie-nic potem z 20h w ropie-nic.macie jakis pomysł ?? Tak kupic najlepiej nowy bo temu to juz chyba nic nie pomorze

Edytowane przez winix2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Czyli co ?? jak ci tylko zamoczy łanuch to nadaje sie tylko na złom benzyna co z nim takiego strasznego robi ?? to nie jest o-ring`owy łańcuch.

 

Jeśli jest to nieoringowy łańcuch i nie chce puścić resztek błota, to weź go na karcher porządny (choć ja i tak czyszczę karcherem łańcuchy oringowe i dają sobie świetnie radę). Wyczyść porządnie wodą, potem resztki zmyj naftą. Jak wyschnie skryskaj siuwaksem do łańcuchów żeby miał jakiekolwiek smaorowanie w kontakcie z zębatkami.

 

A tak swoją drogą, po co w ogóle chcesz czyścić tam marny łańcuch?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mojego nie smarowalem od roku, jedynie go raz na pol roku nafta przemyje, warunki pracy to glownie teren, piach, woda, bloto, i chlopak dalej zyje, przez rok wyciagnal sie minimalnie, jeszcze ustawien napinacza nie zmienialem a luz lancucha jest odpowiedni, normy z servisowki nie przekracza, lancuch o-ringowy,

kiedys probowalem go smarowac to masakrycznie wygladal po kilku przejazdzkach, wiec dalem sobie spokoj, grzac sie nie grzeje bo czasami sprawdzam po dluzszej trasie,

a czyszczenie wygladalo tak ze najpierw go do nafty, i czyszcznie pedzlem, pozniej na szmate, wyczyscilem, i pedzlem przejechalem, pozniej znow do nafty na kilka dni, pozniej o nim zapomnialem :icon_mrgreen: lezal tydzien prawie (zima byla), przejechalem pedzlem, na szmate, wysuszylem, (kiedys jeszcze na szmacie sprezarka czyscilem po wyciagnieciu zeby caly cyf wylecial) ladnie sie lamal, wiec go zalozylem i smiga, nie grzeje sie, zebatki przelataly juz ponad sezon i na wymane sie jeszcze nie zanosi lancuch tym bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...