Skocz do zawartości

Przewróciłem sie, motocykl zgasł..


Rekomendowane odpowiedzi

Musisz wozić klucz do świecy - to podstawa. NAjpierw przedmuchać trzeba kopaniem bez zapłou i z odkręconym gazem - kilka razy - a potem włączasz zapłon i odpala normalnie. Jak nie chce to odkręcasz świecę, czyścisz i git. Pchanie według mnie nic nie da. no chyba że masz z górki to git. Z tą górką to jest przeważnie jeden problem, że przeważnie jak jest z górki i maszyna nie zagada - to potem z powrotem jest pod górkę i nie dość że człowiek ma miękkie nogi i jest wkurzony :banghead: to jeszcze musi pchać pod górę - kilka razy tak miałem i teraz już nie ryzykuje zjazdu - bo nie warto :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to Bóg stworzył dekompresator i ciepłe ssanie żeby z nich kożystać(ale ciepłego ssania nie masz wiec zostaje dekompresator).Wciskasz i trzymasz dekompresator i"przekopujesz" z 20-30razy dopiero potem normalnie prubujesz odpalac i chce czy nie musi pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucz do swiec jest jednym z podstawowych narzedzi bez których zaden z nas sie nie powinien ruszac :-)

Dokładnie. Następnym razem weź ze sobą conajmniej owy klucz. To podstawa. Taka sama jak to, że w teren, do lasu, gdzieś gdzie możesz mocno glebnąć nie jedzie się w pojedynkę i bez telefonu komórkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wylaczam zaplon, zakrecam kranik, naciskam reczny odprezacz, otwieram gaz na maksa, kopie z 5 razy, odkrecam kranik, wlaczam zaplon, kopie i pali :-) zanim doszedlem do tej metody nie raz przezylem chwile kompromitacji. do dzisiaj pamietam wyraz zlosliwej satysfakcji na twarzy lebka siedzacego na lawce i patrzacego jak z uporem usiluje odpalic moto gdy mi zgaslo :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam czasami tai problem po glebie z odpaleniem wtedy zamykam kranik kopie bez gazu z 3 razy dodam lekko gazu kopne z raz i pali chwile czekam az przezuci paliwo powoli wkrecam go na obroty i potem jade:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem wam, że dekompresator jest automatyczyny i zalącza sie przy kopniaku. Po ostrej jeździe można kopnąć motocykl z 5 razy - potem pada sie na ziemie ze zmęczenia. :banghead:

 

Przy okazji - dziś zaliczyłem 2 gleby. Raz motocykl sie wyłaczył wiec zakręciłem gaz, kopnąłem z 5 razy, poczekałem chwilę i odpalił. Przy kolejnej wywrotce sprzęło, gaz na maxa i podniosłem motocykl zanim zgasł.

 

O zgrozo, ja durny znów bawiłem sie w samotności ze 20 km od domu. A wywaliłem sie w takim piachu, że nie byłem w stanie przepchć moto natwe 10 cm. Ważne że sie udało odpalić i wrócić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego klucza do świec to w takim przypadku jak kolega napiał wykręcanie świecy nie jest wskazane...

??????? czemu skoro to własnie swieca sie zalewa. Po wykreceniu swiecy (3 min z trudnosciami znalezienia klucza) i wyczyszczeniu jej moto odpala odrazu bez zbednego tracenia sił przed dalszą trasą. Jak moto nie odpali po 5 kopach to własnie tak robie i zaostrzedzam sporo energii :banghead: i czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdby motor sięzaleje i chcemy go szybko odpalić należy upuścić go energicznie na bok (na glebę) ... kilka razy a następnie można już go z reguły kopnać i zapali. Zaobserwowałem to na 6 dniówkach ... tak odpalają niektórzy zalane moto i to pomoga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, żeby dostać sie do świec muszę wozić cały worek kluczy - bo najpierw zdjąć owiewki i tak dalej....

 

To aż takie wielkie różnice między XT 3TB, a Twoją? Ja nic nie muszę zdejmować. A z tym odpalaniem po glebie z rozrusznikiem to też nie tak do końca. Przynajmniej w XT. :icon_mrgreen: Jak moto nie chce odpalić akumulator zaczyna padać w oczach już gdzieś po piątej próbie, a wtedy to już tylko na pych. :banghead:

Edytowane przez Baron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...