Skocz do zawartości

O Boże czemu ja!


Gulp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czolem!

 

No i zaraz po jezdzie olej jest wszedzie, tylko nie w misce olejowej :notworthy:. Trzeba dac mu kilka minut na splyniecie przed sprawdzeniem poziomu.

 

Pozdrawiam

 

PS

I objawy bardzo typowe dla choroby GSow - urwanych iglic w gaznikach. Wymiana to niewielkie kwoty.

Edytowane przez zbyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ol;ej sprawdzalem an drugi dzien, w kazdej z mozliwych pozcyji nawet z zakreconym bagnetem przechylalem itp i nic dalej sucho czyli z pol litra oleju ubylo jak nie wiecej

 

 

ide na stacje kupic jakis olej doleje i zobacze co bedzie... na pewno juz nie bedzie gorzej prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Hm, ciekawe, zeby w takich ilosciach go wszamalo. A ile oleju bylo przed jazda?

Nie zauwazyles, zeby moto jakos przy pracy mocno dymilo? Moze qrde jakis pierscien szlag trafil i olej po prostu wyaplilo? Bo zeby na krotkim odcinku tyle go wsyslo, bez widocznych sladow wycieku to dziwne...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie obstawiałbym najgorszego.

Jeżeli jechałeś paderdziesiat kilometrów bez oleju to silnik powinien zacząć stukać na panewkach.Piszesz że nie zapaliła się nawet kontrolka ciśnienia oleju.Tak wiec zatarcie nie wchodzi chyba w gre.

Silniki japonii są czułe na brak oleju.jakbys go nie miał to już dawno byłoby po silniku.

Uzupełnij poziom oleju i sprawdz czy nie chodzi głosniej(nie stuka przy dodawaniu gazu).Jeśli jest cichy bez żadnych dziwnych odgłosów to przyczyny szukałbym po stronie gażników lub elektryki.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ol;ej sprawdzalem an drugi dzien, w kazdej z mozliwych pozcyji nawet z zakreconym bagnetem przechylalem itp i nic dalej sucho czyli z pol litra oleju ubylo jak nie wiecej

ide na stacje kupic jakis olej doleje i zobacze co bedzie... na pewno juz nie bedzie gorzej prawda?

tylko gieesem nie jedź :notworthy:

 

Pozdro

przem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak, dolalem oleju oczywiscie. co prawda samochodowego ale to i tak ma male znaczenie bo nie bede nim jezdzil do wyjasnienia sprawy. Od razu lepiej wchodzi na obroty chociaz nie tak dobrze. Stukow pukow brak, za to slychac jakies takie jakby zasysanie powietrza gdzies kolo zaworow wydechowych, cos jakby ocieranie czy cos, takie jak klocki ocieraja o tarcze tylko ze ciagle. z poczatku troche nierowno chodzil ale pozniej juz bylo ok. Wrecal sie tak do 7tys na luzie , to juz moj stary sprawdzil bo nie chcialem tak tego katowac. Zmierzylismy cisnienie 9.5 barow na obydwu cylindrach, swiece chyba w normie z tym ze jedna troche czarna, a druga ruda. Ogolnie nie jest tragicznie, silnik sie do smieci chyba nie nadaje. Odpala od pstrykniecia, i juz chodzi calkiem rowno, wskazowka nie skacze czy cos. jutro sie przejade to wyjdzie szydlo z worka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieku nie znalazlem, ale jutro jeszcze moj starszy poszuka, ja bede zbyt zmeczony droga do pracy, ktora bez moto jest 5 razy dluzsza ;( Ogolnie silnik suchy z tlumika tez nie rzyga. zobaczymy, poki co jestem dobrej mysli

 

Dzieki Wam wszystkim za porady, bede informowal na bierzaco.

 

 

aa A GS to rocznik 93 to cisnienie to mial tak prawie pod 10 nieraz ale juz srednia podalem :notworthy:

Edytowane przez Gulp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.sklep.larsson.com.pl/?a=c5&c=18...id=&sid=&idc=90

 

Strona Larsona z mineralnymi olejami.Najtańszy 69 zeta za 4 litry, zawsze to trochę w kieszeni. Odnośnie mieszania to nie wszystkie oleje się da.A zbiornik paliwa masz zamykany na kluczyk? Bo jeśli to jakiaś wroga robota w kierunku Twojej maszyny to warto by było wypłukać i zbiornik, bo może i tam CI ktoś czegoś nasypał. Odnośnie samochodowego oleju to samemu silnikowi na pewno nic nie będzie ale... słyszałem że może się ślizgać sprzęgło. A jeszcze jedna sprawa mnie zadziwiła,odnośnie kopcenia. Jak może kopcić silnik który nie ma oleju? Bo kopcenie to olej. Wydaje mi się że mógł Ci pęknąć pierścień na tłoku albo wywaliło uszczelkę spod głowicy, moto straciło kompreche. Proponuje Ci zmierzyć sprężanie po uzupełnieniu oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisnienie juz wczoraj bylo sprawdzone :biggrin: o czym napisalem, na obydwu garach kolo 9.5 bara. A ten olej samochodowy to tylko tak chwilowo. A bak mam na kluczyk, wiec tam nikt nie ingerowal.

Edytowane przez Gulp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy owak cudów nie ma. Gdzieś Ci ten olej spierdzielił. Jeśli mie opuścił w sposób gwałtowny miski olejowej o czym świadczy brak śladów na zewnątrz, to musiał sie wydostac przez wydech. Jednak w takiej sytuacji "zgubienie" powiedzmy 2 litrów oleju na tak krótkim odcinku z pewnościa zostało by zauważone przez Ciebie w postaci kłębów dymu.

siakieś "czary-mary" czy cóś :biggrin:

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tez sie dziwie... co raz bardziej przekonuje sie do wersji z osobami trzecimi ;/ Bo gdy pracuje nie mam jak spogladac na moto a i malo kto moze... OK przejechalem sie nim. Odpalil na raz, calkiem rowno chodzi, biegi wchodza normalnie, przyspiesza tez na poczatku w miare ok. ale dalej jest ten brak mocy nieco i jak wchodze na okolo 5.5 tys zaczyna trzasc motorem wiec pewnie gdzies sa jakies luzy. Ponadto slychac takie metaliczne dzwonienie ale tylko w kasku, ktory wytlumia nizsze dzwieki a wyzsze przepuszcza, lecz przypuszczam ze to moze byc juz lancuszek do wymiany ;/ co by nie bylo mechanik musi to chyba obejrzec... ile moze trwac takie zostawienie moto u mechnika? bo nie wiem czy sobie bilet miesieczny kupywac na okaziciela...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zjarać pół litra oleju przez 60 kilosów to zostawałaby niezła zasłona dymna. Albo ktoś zrobił numer i faktycznie wyssał olej (inwencja dewastatorów wzrasta wraz z postępem techniki?) albo... nie wiem co.

Czy silnik gasł na wolnych obrotach? Jeżeli chodził normalnie na wolnych to raczej się nie zacierał.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...