Skocz do zawartości

F4i - napinacz?


Encik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie coś się wydaje że poskąpiłeś na łańcuszek i wykonałeś tylko 50% pracy.

Po wymianie przestanie stukać.

 

nie 50 tylko 33% pracy

 

pozostal jeszcze przynajmniej jeden slizgacz od strony napinacza (koszt w serwisie podobny do napinacza ~300zl)

i wlasnie lancuszek.

Edytowane przez ArturJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich. Od niedawna jestem posiadaczem F4 '99 i miałem takie same "dodatki" dźwiękowe w pracy silnika jak inni opisywali. Zwiększyłem napięcie sprężyny i ucichło. Nie mówię, że jest to dobre rozwiązanie lub złe, przekonam się w przyszłości. Chodzi o to, że pomogło i jest cicho. :biggrin:

Ps gdybym miał kasę to kupiłbym nowy zestaw tj. łańcuch, napinacz i ślizgi, a może gdybym miał kasę to i nowy motocykl :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup nowych ślizgów do CBRa to przerost formy nad treścią.

Jeżeli ktoś na siłę za długo jeździ na luźnym łańcuszku to wypada zmienić koła zębate.

Jeżeli nie masz kasy na nowy napinacz to za co tankujesz motocykl?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że i ja staram się by silnik (nie tylko w moto) chodził dobrze dlatego w skrócie przedstawię sytuację. CBR kupiłem 2 tyg temu, zostało mi na przegląd i rejestrację. Wiem, że będę musiał uzupełniać braki jakie są w tym motocyklu ale gdybym przeznaczał na to wszystkie środki to za co kupowałbym paliwko ?

Usunąłem najtańszym kosztem stuki w silniku, krok za krokiem będę doprowadzał sprzęt do świetności (oby nie za długo).

Dzięki, że ktoś się chociaż odniósł do mojej odpowiedzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak jak pisałem wyżej zainwestowałem w nowe części. Koszt nie taki duży jakby mogło się wydawać- łańcuch: 250zł, napinacz: 300zł, "robocizna": 150zł. Jeden dzionek bez motocykla.......oczekiwanie na telefon od mechanika, dzwoni i mówi ze można odebrac motor. Jaki efekt??? Muzyka dla ucha;D Stary łańcuch nie był az tak wyciągnięty ale napinacz(jeszcze ten seryjny z czarna kropką) był podejrzany!! Jestem dobrej myśli.... może w końcu HONDA usunęła problem z napinaczem!! Dodam ze nr seryjny napinacza to nie .....J23 tylko juz ......j24 czyli kolejny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja i znowu z dziwnym dźwiękiem w silniku też po prawej stronie. Wcześniej dźwięk był inny i nie ustawał na nagrzanym silniku a teraz cichnie. Chyba na wiosnę zainwestuję w łańcuch i napinacz. A gdyby zacząć od napinacza i posłuchać co się dzieje?

Swoją drogą to ciekawe co się dzieje że nagrzany cichnie, chyba powinno być odwrotnie, przecież metal wraz ze wzrostem temp rozciąga się, sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mam to samo dziwne stuki w okolicach 5 tys km. Mechanik polecił mi nowa sprężyne napinacza. Czy to dobre rozwiązanie? Koszt sprężyny to 25 zł.

 

PS. łańcuch wymieniałemn 2 sezony temu na DIDa 250 zł

Edytowane przez Drewno666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Zakupiłem na larsonie spręzyne do napinacza do F3. Zmieniając ją napiołem wstepnie o 1 obrót ale dzwieki na średniu nagrzanym silniku nie ustały(na wolnych obrotach)

Kiedy sróbokrętem przekręcam trzpień w napinaczu tym samym lekko dociagając łancuch dzwieki ustają.

Moze by trzeba bardziej napiąć sprężyne wstepnie ???

pozdr

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...