Skocz do zawartości

Strzelanie w tłumik


wodzbb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy Wasze motorki także podczas hamowania silnikiem (na wyższych obrotach) strzelają w tłumik?? chodzi mi o takie w miare łagodne popierdywanie - wiecie o co chodzi :icon_mrgreen: Nie przeszkadza mi to a nawet przeciwnie ponieważ dźwięk jest bardziej "agresywny" ale chciałbym się dowiedzieć co jest przyczyną i czy to strzelanie oznacza że coś jest nie tak??

 

Pozdro :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a strzela ci na rozgrzanym silniku?

kumpel ma KLR 600 i na zimnym garze jest wlasnie taki efekt, jak w samochodach WRC :icon_mrgreen:

zajebista sprawa moim zdaniem, ciekawe tylko czy szkodliwa dla silnika :icon_twisted:

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma powodu do obaw. To są silniki dość wysilone i zapłon ustawiony jest na tyle wcześnie że właśnie tak się dzieje.Każde moto strzela. Jeżeli nie słychać strzelania to znaczy że ma jeszcze dość świerze tłumiki które w miarę to tłumią. Jeśli chodzi o zużycie to niczym się nie przejmuj. A jeżeli będziesz chciał sobie naprawdę walnąć z tłumika typu dajesz gazu,gasisz moto czerwonym guziczkiem i gdy obraty spadają tak do 1500 to guziczek z powrotem włączasz i moto walnie w rurę jak petarda to wtedy już inna bajka, bo głowica wtedy nieźle dostaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mi troche ulżyło ale jeżeli jest to takie normalne i nie szkodzi silnikowi to dlaczego niektóre motocykle strzelają a inne nie??

Podoba mi się to i chciałbym aby mój przyszły motocykl też tak robił... :flesje:

 

Pozdro :)

 

 

 

 

 

 

_________________________________________

 

3x Ogar200 - 2x WSK125 - 2x JawaTS350 - MZETZ250 - Jawa Style - Kawasaki gpz750

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mi troche ulżyło ale jeżeli jest to takie normalne i nie szkodzi silnikowi to dlaczego niektóre motocykle strzelają a inne nie??

Podoba mi się to i chciałbym aby mój przyszły motocykl też tak robił... :flesje:

 

Pozdro :)

_________________________________________

 

3x Ogar200 - 2x WSK125 - 2x JawaTS350 - MZETZ250 - Jawa Style - Kawasaki gpz750

 

Wiesz prktycznie w kazdym motocyklu strzela w tlumik ale w niektórych jest to właśnie przez niego wygłuszane dlatego tak sie dzieje na bardziej przelotowych tłumikach albo w mocno wyeksploatowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F2 + przelot Cobra= poezja :)

łupie aż miło

ps. w golfie III 1.6 jak poszedł wydech <znaczy sie dziurka wypadła> to tez przy schodzeniu z obrotów było słychac jakies łup, łup. po wymianie wydechu wszystko wróciło do samochodowej normy. więc chyba nie jest takie łupanie szkodliwe dla silnika, wszystkie silniki strzelaja tylko nie wszystkie "tłumiki" potrfia to wychwycic i zniwelować :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...