Skocz do zawartości

Nigdy po alkoholu!!!!


Gość Dominick
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dominick, niezla historia...

OK, nie jestem lekarzem. Ale strasznie mnie wkur"*&a tego typu pieprzenie. Byl ktorys z Was kiedykolwiek na ostrym dyzurze w USA?

 

Kiedyś w Niemczech spadłem ze schodów.Ogólnie miałem kilka siniaków ,ale mimo wszystko pojechałem do szpitala gdzie zostałem na obserwacji.Cały personel skakał wokoło mnie jakbym co najmniej miał zaraz zejść więc wku*wia mnie takie pieprzenie ,że podobny syf jak w Polsce jest wszędzie :icon_twisted:

Pozatym znam przypadki zmiany obywatelstwa na szwajcarskie tylko po to aby mieć darmowe leczenie,które w Polsce kosztuje ok 300tys zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dominick

Chillout stary, pisze ze tak bylo nie mowie ze jest tak wszedzie w kazdym stadzie znajdzie sie czarna owca, moja mama pracuje w sluzbie zdrowia i zapewniam wszystkich ze wie dobrze jak to wyglada bo jest w tym juz od cwierc wieku, sprawa jest kiepska ciagle problemy budzetowe, teraz doszla kolejna wszyscy jada za granice, pielegniarki oczywiscie te mlodzsze stazem dostaja oferty opiewajace na spora sume i niejednokrotnie nie musza znac jezyka bo do niektorych prac oferuja im tlumaczy, wow nieprawdaz? Sa klopoty z obsadzeniem stanowisk. Nie dziwie sie takiemu stanowi rzeczy, 6 lat studiow i to nielekkich, praktyka, certyfikaty, niejednokrotnie przyszli lekarze musza doksztalcac sie pedagogicznie by pracowac w zawodzie. Nielada wysilek by robic za marny pieniadz? Przeciez to naprawde zenujace, Ci ludzie odpowiadaja za czyjes zycie i tak jest to szanowane? paranoja. Uwazam ze nie powinnismy psioczyc za sluzbe zdrowia. Co do otwierania wlasnej praktyki lekarskiej, spoko praca, skad tylko wziac szmal na ten biznes? Wielu z nas napewno mialo stycznosc z ta instytucja, problem w tym ze latwiej zapamietujemy te zle rzeczy anizeli te dobre. Podobnie sparwa wyglada w Policji mam tam dwoch dobrych kumpli, opowiadali mi rozne historie z zycia wziete i uwazam ze to jest grupa ktora mimo tych wielu zlych rzeczy powinnismy bardzo szanowac i oby jak najlepiej wykonywali swoja prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wku*wia mnie takie pieprzenie ,że podobny syf jak w Polsce jest wszędzie :icon_twisted:

Pozatym znam przypadki zmiany obywatelstwa na szwajcarskie tylko po to aby mieć darmowe leczenie,które w Polsce kosztuje ok 300tys zł.

 

Ciekawe. Miałeś ubezpieczenie w tych Niemczech czy tak z dobrego serca dookoła Ciebie skakali? Widziałeś wielkość wydatków na służbę zdrowia w Niemczech i w Poolsce? A mimo to - normalnie cud jakiś - polskie gabinety i niektóre (sprywatyzowane lub mądrze zarządzane) szpitale na ścianie zachodniej nie narzekają na brak pacjentów z Niemiec. Ciekawe dlaczego, skoro tam jest tak super :icon_mrgreen:

Zmiana obywatelstwa na szwajcarskie... Jasne, pikuś, nie ma problemu, jak powszechnie wiadomo każdy może to zrobić od ręki, a Ci głupi Szwajcarzy tylko czekają żeby móc komuś zasponsorować darmowe leczenie (nie ma czegoś takiego) ;) Byłeś kiedyś w szpitalu w Szwajcarii? Dostałeś kiedyś stamtąd fakturę?

I jeszcze jedno - nie twierdzę, że wszędzie jest podobny syf jak w Polsce. Twierdzę, że akurat pod tym względem w Polsce jest często lepiej...

Podtrzymuję sugestię tatuażu na klacie - nie ma to jak cierpieć za poglądy :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" e, tam... jedno małe, a pojadę dopiero za swie godziny..."

Nie krzyczcie na mnie: ja widzę, że nikt tu takim tekstem nie rzucił, ale każdego czasem koże korcić a czytają ten temat tez różni ludzie, dlatego skrótowo o wynikach "eksperymentu" który robiliśmy na zajęciach o wdzięcznej nazwie "narkomania" :icon_twisted:

Były to najfajniejsze zajęcia na studiach, bo każdy przyniósł piwo (z wyjątkiem prowadzącego zajęcia), później owe piwo wypił, a później badaliśmy zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - chyba co 30 min przez 3h.

 

Wyniki?

Całkowiecie różne. Jednym poziom alkoholu zaczynał opadać, kiedy inni jeszcze nie mieli wartości maksymalnej. Ogólna tendencja do zmian po jedzeniu i na czczo może i była. Ale zarówno wyniki max. jak i czas... nie do przewidzenia.

Bo tego się nie da przewidzieć. Nawet u jednej osoby, po identycznym posiłku, takiej samej ilości snu, o tej samej porze. Wyniki nie są przewidywalne.

 

Więcej pisac nie trzeba :icon_mrgreen:

 

A co do lekarzy: Uważam, że zarabiają stanowczo za mało i mam nadzieję, że wywalczą w końcu jakąś sensowna kasę.

Ale widzę też - choćby po znajomych, że ci, którym zależy (specjalizacje, własny gabinet), po jakimś czasie radzą sobie nieźle. Fakt, kosztuje to masę czasu, wysiłku... Ale później da się i na kontraktach z funduszem nieźle wyciągnąć.

Ale na pewno niskie zarobki nie mogą być powodem do zlewania pacjentów.

Jeśli ktoś ma takie podejście, to chyba pomylił się już na etapie wyboru studiów.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak, zaplacil nam zebysmy zeznali ze to jechal jego brat a nie on. Powiem Wam ze na dzien dzisiejszy jesli bron Boze przydazyloby mi sie znow cos podobnego, to zero tolerancji dla takich ludzi. To stalo sie 100 m od jego domu, siedzial z kumplami i pil jak przypuszczam a wyskoczyli po dodatkowe zaopatrzenie i wypadek gotowy.Teraz zaluje ze tak sie stalo a raczej ze tak postapilem.

 

 

A opłacało sie w ogóle milczeć? Czy na frytki ci dał hais?

 

Pozdro

Przem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" e, tam... jedno małe, a pojadę dopiero za swie godziny..."

Nie krzyczcie na mnie: ja widzę, że nikt tu takim tekstem nie rzucił, ale każdego czasem koże korcić a czytają ten temat tez różni ludzie, dlatego skrótowo o wynikach "eksperymentu" który robiliśmy na zajęciach o wdzięcznej nazwie "narkomania" :icon_twisted:

Były to najfajniejsze zajęcia na studiach, bo każdy przyniósł piwo (z wyjątkiem prowadzącego zajęcia), później owe piwo wypił, a później badaliśmy zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - chyba co 30 min przez 3h.

 

Wyniki?

Całkowiecie różne. Jednym poziom alkoholu zaczynał opadać, kiedy inni jeszcze nie mieli wartości maksymalnej. Ogólna tendencja do zmian po jedzeniu i na czczo może i była. Ale zarówno wyniki max. jak i czas... nie do przewidzenia.

Bo tego się nie da przewidzieć. Nawet u jednej osoby, po identycznym posiłku, takiej samej ilości snu, o tej samej porze. Wyniki nie są przewidywalne.

 

 

 

Naprawde ciekawe zającie

Co do lekarzy to już sobie te podwyżki wywalczyli tyle że od 1 pażdziernika mają dostawać 30% więcej. Nie dotyczy to lekarzy na kontraktach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana obywatelstwa na szwajcarskie... Jasne, pikuś, nie ma problemu, jak powszechnie wiadomo każdy może to zrobić od ręki, a Ci głupi Szwajcarzy tylko czekają żeby móc komuś zasponsorować darmowe leczenie (nie ma czegoś takiego)

A gdzie masz napisałem ,że to było łatwe?? Babka ma białaczkę i kilka lat za tym ganiała.Najprawdopodobniej w Polce by już nie żyła.

 

Znam kardiochirurga ,który ma 3 dzieci i żonę na utrzymaniu zarabia 1300zl. Swoją drogą zawsze odwalał czarną robotę za "szanownego pana" Religę.Ten człowiek nigdy nikomu nie odmówił i nie dał sobie wręczyć nic w zamian. Na prawdę moja rodzina ma u niego dożywotni dług wdzięczności. Do czego zmierzam.. fakt,że w Polsce lekarze mało zarabiają. Tak jest teraz i będzie jeszcze trochę. Jeżeli komuś nie odpowiadają małe zarobki to niech przestanie być lekarzem,ale jak już nim jest to niech pomaga ludziom.

Edytowane przez rad3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komuś nie odpowiadają małe zarobki to niech przestanie być lekarzem,ale jak już nim jest to niech pomaga ludziom.

Tylko że jeszcze jest coś takiego jak powołanie; poza tym trudno zmusić ludzi, żeby porzucili swoje życiowe pasje i zajęli się czymś, do czego nie mają drygu (np. nauczycieli, żeby się przekwalifikowali i zajęli jakimś "byznesem").

Uważam, że komu jak komu, ale lekarzom to należałoby kilkakrotnie zwiększyć pensje.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dominick

Tak na frytki... A czy oplacalo sie to nie, wolalbym zeby gosciu za to beknal. Po tym ile musialem jezdzic stekac, dzwonic, zalatwiac, pytac, badania i jeszcze wiele innych mankamentow musialby ta sume przemnozyc razy n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się podpisuje. :)

 

Aczkolwiek temat jest "Nigdy po alkoholu", a nie o lekarzach :flesje:

 

Pozdr.

co do alkoholu to nigdy nie biorę pojazdów na imprezę chyba ze juz sytuacja tego bardzo wymaga. Nie ma sensu. Kiedyś myślalem ze pojade samochodem na impreze np domówkę kluczyki w kieszeń i mozna zaczynac drinkowac, tylko ze jakims cudem zawsze znajdzie się jakas wyjątkowa sytuacja azeby uzyc samochodu. szczerze mówiąc raz w życiu jechałem po alkoholu samochodem i wiecej tego nie zrobie. Zdygalem się "troszke" ale to bylą tylko nauczka dla mnie, bo było nieciekawie momentami:/

Edytowane przez mati_mot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...