Skocz do zawartości

Jazda bez prawa jazdy? (bez prawka)


Gość grzesiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skonczcie niektorzy gadac o odroczeniach i innych pierdołach :icon_razz: Trzeba wkoncu obalic te mity o odroczeniach za brak odpowiedniej kategori . Kolega ma prawko kat B a co za tym idzie odroczenie prawka mu nie grozi :) W najgorszym wypadku mandat 300zł. Znam takich ktorzy tak smigają i jak umiesz dobrze pogadac z niebieskimi i nie bedziesz zgrywał frajera to na rozmowie sie skonczy i nawet mandatu nie dostaniesz.

Musze Ci pogratulowac bo ja bym nie wytrzymał :P A jezeli tak jak Ty - miał bym prawko kat. B w kieszeni to juz na pewno bym śmigał :icon_mrgreen:

Szerokiej drogi i powodzenia na egzaminie.

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez andrzejtomecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonczcie niektorzy gadac o odroczeniach i innych pierdołach :icon_razz: Trzeba wkoncu obalic te mity o odroczeniach za brak odpowiedniej kategori . Kolega ma prawko kat B a co za tym idzie odroczenie prawka mu nie grozi :) W najgorszym wypadku mandat 300zł. Znam takich ktorzy tak smigają i jak umiesz dobrze pogadac z niebieskimi i nie bedziesz zgrywał frajera to na rozmowie sie skonczy i nawet mandatu nie dostaniesz.

No dobrze mamy taka sytuacje: Ja umiem swietnie rozmawiac z policja, wiec nie boje sie konfrontacji z panami w mundurach, bo p-podobnie mnie puszcza, a w najgorszym przypadku (jak mowisz) dostane 300 zyli mandatu. Wiesz czego jednak bym sie obawial? Nie policji, nie mandatu tylko rozmowy z ubezpieczycielem (moim, poszkodowanego), prokuratorem i pelnomocnikiem rodziny zabitego przeze mnie czlowieka.

Wiesz o co mi chodzi...

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi AndzrzejuTomecki W kwestii odroczenia oraz utraty prawojazdy innej kategorii mylisz sie i to nawet bardzo. Prosty przykład jeśli niemasz kategorie A a jedziesz motocyklem i zatrzyma cię Policja i sporzadzi wniosek do Sądu to Sąd może uznac bo ma takie prawo, że nie majac prawojazdy a jadąc motocyklem nie umiesz na nim jeżdzić i nad nim zapanować bo przecież niemasz na niego prawojazdy stwarzasz zagrożenie dla innych na drodze i za to możesz utracić prawojazdy nawet innej kat. niz A. Więc trzeba naprawde czasem o tym myśleć a co do tego, że ty jeśli miałbyś prawojazdy kat. B to napewno byś jeżdził na motocyklu to gratuluje i życzę tylko żeby ci sie na nim nic nie stało i żebys przypadkiem nie uderzył w jakiś inny pojazd np. średniej klasy samochód koszt naprawy dajmy na to 10 tys. albo najnowsze BMW czy Mercedesa koszt 50 tys. ( to oczywiście przykłady ale czasem możliwe do zaobserwowania ) i pomimo ważnego ubezpieczenia musiałbyś zapłacic z własnej kieszeni bo zakład Ubezpieczeniowy by ci nie odpuścił a Sądzić się z nim nie opłaca bo mają tak dobrych prawników żę naprawde nie ma sensu. Więc weż sobie mocno do serca co pisze i czasem pomyśl jakby było fajnie mieć te 10 tys. albo 50 tys. na wydatki własne.

 

 

Pozdrawiam

Joniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw to ci wszyscy geniusze jeżdzący bez prawka by powiedziele jakby wszyscy kierowcy puszek tez to sobie olewali. Ile było kretyńskich wypowiedzi, ze bez prawkę jeżdzę dobrze i nie jest mi ono potrzebne, albo miałem okazje kupiłem motor no i zanim zrobie papiery to jezdze sobie. Fajnie jakby kierowcy Tirów tez jeżdzili na katB, no bo jaki to problem przepisy znają, jezdzić też umieją :icon_razz:

chociaż może natura sama eliminuje kretynów szkoda tylko, że ktos może przez nich zginać lub miec kłopoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jurjuszi Biorę tylko pod uwagę kontrolę, a nie to, ze ktos od razu bedzie sie wbijał w jakis samochod. Wiem, ze zawsze istnieje taka mozliwosc, jednak jezeli ktos nie ma silnej woli i nie umie wytrzymac bez chociazby 5 minutowej przejazdzki zanim zrobi prawko, to chodzi o to, zeby takie niebezpieczensto ograniczyc do minimum, bo tak jak juz pisalem, nigdy nie da sie go wyeliminowac do konca.

Pisząc o tym, ze czasem puszczają wiem, bo mam kumpla ktory z poczatku jeszcze nie mial prawka kat A ale mial B, czasem - jezeli trafil na spoko policjantow to go puscili a innym razem dostał 300 zł(brał taka opcje pod uwagę ale pokusa jazdy byla wieksza od 300 zł :buttrock: ). Wiem, ze teraz napiszecie co by było gdyby sie wyglebił, zabił kogos itp. Jezdzil ostroznie tak aby jak najbardziej zminimalizowac, a nawet wykluczyc takie prawdopodobieństwo - i do tego zmierzam.

 

Joniec Opierasz się na doświadczeniach czy teori ? Znasz kogos kto dostał odroczenie prawa jazdy za nie posiadanie kategori? Jedziesz samochodem z przyczepą, zostajesz zatrzymany a masz tylko prawko kat. B, dostajesz mandat 300 zł. Albo dzwonisz po kogos kto ma odpowiednią kategorię, albo na Twoj koszt odwożą na parking. Sytuacja ktorą mial znajomy.

Podaj mi zapis z KK w ktorym jest informacja, ze za brak kategori mozesz dostac odroczenie, bo ja taki zapis widzę tylko przy sytuacji gdy nie masz w ogole prawa jazdy(ale moze oślepłem więc mi pokaz :banghead: )

 

 

Kiedys, juz kilka lat temu kolega mial wypadek na motorze. Akurat bylem na miejscu wypadku. Nie mial prawa jazdy - zadnej kategori. Wypadek byl nie z jego winy, samochod jadacy z naprzeciwka chcial skrecic w lewo do swojej posesji i prawdopodobnie nie zauwazyl jadacego kolegi albo "myslal ze zdazy" i wyjechal prosto przed niego i motocykl wbił się w prawy bok samochodu. Motocykl nowy - z salonu. Miał go tydzień. Rzeczoznawca uznal, ze nadaje sie do kasacji. Chłopak stracił prawie 2 lata zycia zanim wrocil do pełnej sprawnosci. Dało się ten czas skrócic ale w szpitalu zle mu zlozyli nogę ktorą pozniej musieli operacyjnie łamac, no ale nie o tym jest sprawa wiec nie bede sie rozpisywał. Sąd uznał winę kierowcy samochodu i kolega dostał łączne odszkodowanie przewyzszające cenę nowego motocykla prawie trzykrotnie. Wiadomo, ze zadne pieniadze nie sa adekwatne do tego, przez co przeszedł. Po co piszę ten przyklad? A no po to, zeby pokazac wam, ze nie zawsze jezeli ktos nie ma prawa jazdy to wina lezy po jego stronie.

 

Jezeli znacie kogos, kto dostał odroczenie za brak odpowiedniej kategori, to chce taką osobę poznac :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez andrzejtomecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Po co piszę ten przyklad? A no po to, zeby pokazac wam, ze nie zawsze jezeli ktos nie ma prawa jazdy to wina lezy po jego stronie.

Ale mieszamy tutaj dwie sprawy. Co innego wina co innego prawo jazdy. Dyskusja toczy sie wokół OC, przeciez ubezpieczenie OC to ubezpiecznie Odpowiedzainości Cywilnej, czyli jak Ty komus zrobisz krzywde wtedy to ubezpiecznie <ma działać<i wtedy jesli dodatkowo nie masz prawka, dowodu, etc. to są prawdziwe kłopoty. Jesli przypadek, który opisujesz z kolegą, miałby jakis dobry papuga to mógłby udowodnic, że osoba bez prawa jazdy przyczyniła sie do wypadku nie znajomoscią przepisów i brakiem umiejetności, etc

Chyba pamietacie ostatnio przypadek z telewizji niejakiej Jakubowskiej z SLD, wjechał jej rowerzysta ale ona miała ponad 0,5 promila i kicha. Sąd orzeknie, ze co prawda jest to wina rowerzysty ale ona jakby była trzźwa to mogła by np uniknac wypadku bo miała by lepszy refleks. Co innego jeszcze druga sprawa jaka ja czeka o prowadzenie po pijaku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Byłem w podobnej sytuacji co Ty.

Moto mam od 11.05 a prawko odebrałem wczoraj.

 

Przez ten czas oczekiwania na prawko zrobiłem jakieś 300 km. Raz wyjechałem na Bemowo i raz do Nowego Dworu Maz. Ale miałem za*****tego pietra. Nie z powodu, że mnie złapią ale z powodu, że coś się stanie z udziałem innego pojazdu lub pieszego.

I zawsze miałem takie obawy. Jednak chęć jazdy jest większa o zdrowego rozsądku.

 

Myślę, że te jazdy w czasie oczekiwania na egzamin praktyczny pomogły mi zdać go bez problemu. A czekałem na ten egzamin 3 tygodnie od teoretycznego.

 

Jeśli będziesz myślał za kierownicą o konsekwencjach jazdy bez uprawnień (a myślę, że mając 29 lat masz już poukładane pod czaszką), to nie obawiaj się jazdy. Wybieraj się na jazdę kiedy jest najmniejszy ruch, po trasach, które dobrze znasz, najlepiej w niedzielę. Ja tak robiłem. Jeździj tylko w dobrych warunkach drogowych (sucho, dobra widoczność).

 

A przede wszystkim - myśl też za innych użytkowników dróg.

 

Najlepiej byłoby wytrzymać do otrzymania papieru, ale wiem jak to ciężko.

 

Pozdrawiam i uważaj na siebie i innych :)

Edytowane przez Mar_Cin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!

 

Przyznaję bez bicia : jeżdzę bez prawka.

Dlaczego? Nie dlatego że nie chcę tego prawka zrobić. O nie!!

Wręcz z chęcia bym je zrobił ,ale nie jest mi to dane.

Kiedys opisywałem w osobnym poscie jakie małem problemy z ustaleniem terminu zdawania.

Jazdy skonczyłem na poczatku czerwca ,a egzamin teoretyczny wyznaczono mi na koniec sierpnia!!!

Złamano przy tym prawo które obowiazuje w Polsce.

Ale jak wiadomo przestrzeganie prawa obowiązuje mnie a nie funkcjonariuszy jakichkolwiek słuzb publicznych.

Więc nie mówcie : trzeba przestrzegać prawa!!! Zrób prawo jazdy i nie grzesz!!

JAK pytam się JAK ludzie maja przestrzegac prawa skoro osoby(WORD) które powinny nam umozliwić przestrzeganie tego prawa na polskich drogach ,sami te prawo łamią?

Sam mam kategorie B od 8 lat ,przejechałem puszką cała Europę ,przepisy znam.

Jazdy kat. A skonczyłem 2 miesiace temu, od miesiaca jeżdzę motocyklem i czekam .

I staram się jeździć ostroznie ,nie szaleje na drodze.

Czekam aż nadejdzie czas gdy bedzie mi dane zdawać na prawko.

A jesli mi się nie uda to wcale by mnie nie zdziwiło jakbym dostał nastepny termin w 2007 roku.

I uprzedzam głosy tych co beda krzyczeć że ośrodków zdawania jest multum i wystarczy pojechac do innego miasta.Otóż teorie zdałem w innym miescie ale niestety moja praca uniemozliwia mi wziecie urlopu kiedy tylko "miła " pani z okienka w WORDZIE sobie zażyczy.

I nie mówicie mi tez że ONI moga prawo łamać a ja mam być prawym bo mi sie juz dawno cierpliwość skończyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AndrzejTomecki Nie podam ci żadnego przepisu z Kodeksu Karnego bo jazda bez prawojazdy to nie przestepstwo a wykroczenie więc podam ci przepis z Kodeksu Wykroczeń dotyczący omawianego przezemnie stwarzania zagrożenia dla innych mianowicie jest to art. 86 par. 1 i 3. Co do tego czy znam kogoś kto miał taką sytuacje to faktycznie zgodze sie z tobą i powiem, że nie znam i obym nie poznał, uważam, że byłoby to totalnym przegieciem żeby jakis Sędzia tak zrobił ale nie dajmy mu mozliwości sprawdzenia tego

 

P.S. Nie zacytowałem ci go bo daje ci szanse żebyś sie trochę wykazał ale jak nie znajdziesz do jutra to ja dam ci odpowiedz

 

 

 

 

 

Pozdrawiam

Joniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ze dopiero teraz, ale bylem na calodniowej wyprawie na moto :crossy:

 

 

Art. 86. § 1. Kto, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym,

podlega karze grzywny.

 

 

Art. 86 § 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 przez osobę prowadzącą pojazd można orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Pozwol, ze cos napiszę, z "nie zachowywania nalezytej ostroznosci" wynika"powodowanie zagrozenia bezpieczenstwa ruchu". Zasada implikacji. Czy zatem brak kategori mozna "podciągnąć" pod "nie zachowywanie nalezytej ostroznosci". Nie chcę zebys brak kat. podciągał tutaj pod powodowanie zagrozenia bezpieczenstwa ruchu, bo tezą jest tutaj "nie zachowywanie nalezytej ostroznosci"(i pod to musiał bys podciągnąć brak kat w PJ ) z ktorej to dopiero wynika zagrozenie bezpieczenstwa ruchu.

Wiadome bowiem jest, ze nie posiadanie prawka danej kategori jest zagrozeniem dla bezpieczeństwa ruchu, jednak to nie o to chodzi w tym paragrafie.

Pewnie wiekszosc tego nie zrozumie, ale naprawde, ciezko jest to w miare prosto wyjaśnic.

 

 

 

ps. Mar_Cin dobrze gada :biggrin:

ps2. Jestem bardzo zmeczony bo 2 noce nie spałem, wiec jezeli gdzies sie pomylilem w swoim wywodzie to sorki :biggrin:

Pozdrawiam

Edytowane przez andrzejtomecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą w pełni że trzeba to podciagnąć ale ja próbuje tylko uzmysłowic tym którzy jeżdzą bez prawka, że mozna robić CUDA a jesli policjant uzna, że mogło tak być to cięzko w Sądzie było by udowodnić, że było by inaczej. Sam pewnie przyznasz, że każdy wolałby ominąć taką nerwówkę i życ sobie spokojnie. Co do kwestii chwalenia przez ciebie Mar_Cina to nie uważam bys dawał tym dobry przykład dla innych, bo popierasz tych którzy jeżdzą bez prawojazdy. Jeśli wejdzie tu jakis małolat ( przepraszam jeśli ktoś czuje się obrazony, niemam takiego zamiaru ) który poczyta trochę naszych tekstów to pomysli sobie tak : Skoro prawdziwi motocyklisci niemają nic przeciwko temu to chyba to jest normalne, a normalne to nie jest. Z drugiej strony skoro ktoś jeżdzi bez prawojazdy i uważa, że jest to normalne to po co robi w ogóle prawojazdy skoro jest mu do niczego nie potrzebne i niczego nie zmieni póżniej.

Każdy jeden jak jest nas tu tylu kocha jazdę i najchętniej jeżdził by ciągle z przerwą na sen i jedzenie ale niestety trzeba tez brac pod uwagę konsekwencje tej jazdy dlatego też nie dajmy powodów czy to dziennikarzą czy policji czy tez nikomu innemu żeby mieli o nas złe zdanie.

Podsumowując jeśli ktos jeżdzi bez prawojazdy to jest jego prywatna sprawa i nikomu nic do tego oby nikomu nie zrobił krzywdy

Pozdrawiam

Joniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Juz jakis czas temu zdalem prawo jazdy na kategorie A ale robie tez na kategorie C i jeszcze sobie troche poczekam.... Nie mialem w planie kupna szybko mtocykla i zeby nie odbierac 2 razy ( 2X70zl) zlozylem takie oswiadczenie ze maja mi nie wyrabiac prawka tylko czekac az zdam ciezarowke!! no ale okazalo sie ze po motocykl jade jutro..... Pogoda jeszcze jest ladna motocykl juz bede mial prawo jazdy zdane (nie chce juz jezdzic bez!!!! koniec tego) a dalej nie bede mial na to rzadnego papierka?! i co teraz? nie moge jezdzic legalnie? co jak mnie policja zlapie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...